Jump to content


Integrisano poja�alo: Marantz PM6004 ili Yamaha A-S500


Shang Tsung

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Soba je 9.5m2 trenutno. Kasnije će možda biti premeštanja u veću prostoriju. Preferiram elektroniku (house), mada slušam baš raznolike žanrove.
Å to se zvuÄnika tiÄe, biće ili Monitor Audio BX2 ili Wharfedale Diamond 10.1 (ili možda 10.2, ali mislim da njih nema trenutno). Dakle, bitno mi je bude basa u normalnim koliÄinama ako može iz ovih malih zvuÄnika.

Link to comment
Share on other sites

Sa tom kvadraturom snaga ti je najmanje bitna.Sto se tice basa iako ce mi mnogi glasnogovornici MA zameriti slobodno zaobidji Monitor Audio firmu.Oni proizvode kutije veoma prijatne prirode zvuka,ali za drugaciju produkciju.Ja sam uvek za kupovinu polovnih uredjaja,ali svako voli nesto drugo.Usput se raspitaj kod prodavca koje su cene Advance acoustic pojacala posto su trenutno na akciji.

Link to comment
Share on other sites

Imam Marantz PM6004 neÅ¡to preko godinu dana i zadovoljan sam. Treba da budeÅ¡ svestan da se kod svih gore navedenih predloga radi o entery level proizvodima. Kada se to uzme u obzir Marantz je dobar izbor (uzimajući u obzir cenu), a to mogu da kažem jer sam pre kupovine posluÅ¡ao viÅ¡e entry level kombinacija. Meni se tada najviÅ¡e dopala kombinacija Marantz PM6004 + Kef Q100 i za tvoju veliÄinu sobe bi mogla da bude odliÄna, pa je obavezno posluÅ¡aj u Playeru (tamo je dosta veliki prostor pa je i pored toga dobar zvuk). Snaga kod uslova sluÅ¡anja i cenovnog ranga koje si naveo zaista ne igra toliku ulogu.   

Link to comment
Share on other sites

Mozda 6005 i ovo ,ako moze jos malo cena dole http://www.kupujemprodajem.com/Kef-Q300-7887730-oglas.htm?filter_id=22086 Usteda je 200-250e ,taman za izvor i kablove  :banana .

 

Ako se ide na Marantz-Kef kobinaciju.

 

To je skroz OK varijanta. InaÄe, razlika u ceni izmeÄ‘u q100 i q300 je vrlo mala. Meni se viÅ¡e dopao q100 jer mi je delovao preciznije...stvar ukusa.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam samo q300 i stvarno je ozbiljan zvucnik e sad mene je odvratilo sto moras da kupis/napravis i kvalitne stalke tako da sam isao na floorstand varijantu.

 

Naravno i moja soba je skoro duplo veca preko 20 kvm.U svakom slucaju ne trba zaobici ni Yamu ni AA pa ni Nad jer ces TI slusati pojacalo koje budes kupio.

 

Mislim da ti 4Audio ostavlja vise prostora za isprobavanje razlicitih pojacala .Ono sto je na strani Marantz 6005 su nagrade i mislim da je najlakse za dalju prodaju.

 

Kod nas su ostala 3 brenda malo pocenjena posebno AA.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije tacno. :nono

Ne znam, tako kažu. MožeÅ¡ proÄitati Äak i u ovoj temi.

 

 

Å to se KEFa tiÄe, i zaista deluje kao ozbiljan zvuÄnik, ali za sada nemam tih 400e da dam u komadu za zvuÄnike. Å to se 4audia tiÄe, tamo ću možda otići po zvuÄnike, jer po pojaÄalo već idem na drugo mesto (jbg, daju karticom bez kamate komerc. banke). Ostaje mi MA BX2 kao nabolji izbor za ostatak keÅ¡a.

Razlika u ceni izmeÄ‘u 6005 i a-s500 je 9000din, Å¡to nije baÅ¡ malo. Pomenuti marantz ima DAC, ali ja već imam pristojnu zvuÄnu karticu (Xonar DX), pa sam miÅ¡ljenja da ću preživeti i sa ovim. Nemam baÅ¡ 1000e na gomili pa da mogu da se frljam. Da imam, sigurno bih otiÅ¡ao na male oglase.

Jedna stvar mi samo još ne ide u glavu. Pomenuta jamaha je na zapadu sad 290eura, a kod nas 470e!!!

Po meni, stvarno preterana razlika..

Link to comment
Share on other sites

Pa ok, koje onda zvuÄnike da pojurim?

Wharfedale kažu da su teški kinezi, MA da nemaju basa... šta onda dolazi u obzir, a da je bookshelf varijanta?

A da ti lepo ÄujeÅ¡ i jedne i druge, pa sam proceniÅ¡. Po meni za tu dimenziju drivera MA ima odliÄan bas. Ja sam ih sluÅ¡ao sa nekoliko pojaÄala i jedino mi se sa NAD nisu dopale (a baÅ¡ za tu kombinaciju tvrde da je sinergija).

Diamond 10.1 sam sluÅ¡ao sa Denonom i one možda imaju manje basa (joÅ¡ im je manji driver nego kod MA, pa nije ni Äudo), ali se meni taj zvuk jako dopao, nekako je mi je bio topao, milina.

 

Pomenuta jamaha je na zapadu sad 290eura, a kod nas 470e!!!

Po meni, stvarno preterana razlika..

Pomenuta Yamaha je model iz 2010. godine i prirodno je što je na zapadu ta cena, a kod nas će da drži ovu još dve godine (dok bude u prodaji), a tako je i sa ostalim modelima. Raspravljalo se ovde u više navrata o ovoj temi, no tako je kako je.

I nju sam sluÅ¡ao, poredio je sa Denonovim pojaÄalima i po meni joj je egal (ako ne i bolji) bio Denon pma 520ae koji je duplo jeftiniji, a o 720 ae koji je u istom rangu cenovnom da i ne govorim.

 

Ipak, to je moj sud, kao i prethodni o zvuÄnicima. TakoÄ‘e i prethodnici su iznosili svoje sudove, poneko i ono Å¡to zna iz literature. Ali, nećemo mi to da sluÅ¡amo, sem ako nas nekad ne pozoveÅ¡ na kafu, već ti. Tvoj sud mora da bude odluÄujući. Zato, kako ti je to neko već lepo savetovao u jednom od prethodnih postova, muziku u ruke i na sluÅ¡anje. Kombinuj, uparuj, osluÅ¡kuj, vidi Å¡ta ti prija. Obavezno ponesi muziku koju znaÅ¡ dobro. Tako ćeÅ¡ bolje suditi. Negde možda ÄujeÅ¡ neÅ¡to Å¡to do sada nisi, sluÅ¡ajući te pesme iznova, negde možda ne ÄujeÅ¡ dobro neÅ¡to Å¡to do sada jesi. Ali važno je da ti to sluÅ¡aÅ¡ i ÄujeÅ¡. Onda odluÄi Å¡ta je tvoj novi sistem. :order

 

:listen

Link to comment
Share on other sites

Ovo je soba (biro). Zato predlazem Adame i podloske.

 

 

258rssj.jpg

 

Prva varijanta  - Jedan zvuÄnik će stajati na ovoj gornjoj polici, a drugi će biti skroz sa desne strane na komodi. PojaÄalo bi u tom sluÄaju doÅ¡lo dole levo, pored monitora. Problem bi bio Å¡to bi zvuÄni stajali asimetriÄno u odnosu na visinu.

Druga varijanta (možda i bolja) - zvuÄnici levo i desno od monitora (na istoj visini), a pojaÄalo na gornjoj polici iznad Å¡tampaÄa.

Potencijalni problem je Å¡to su police duboke 33cm.

 
Link to comment
Share on other sites

A da ti lepo ÄujeÅ¡ i jedne i druge, pa sam proceniÅ¡. Po meni za tu dimenziju drivera MA ima odliÄan bas. Ja sam ih sluÅ¡ao sa nekoliko pojaÄala i jedino mi se sa NAD nisu dopale (a baÅ¡ za tu kombinaciju tvrde da je sinergija).

Diamond 10.1 sam sluÅ¡ao sa Denonom i one možda imaju manje basa (joÅ¡ im je manji driver nego kod MA, pa nije ni Äudo), ali se meni taj zvuk jako dopao, nekako je mi je bio topao, milina.

 

Pomenuta Yamaha je model iz 2010. godine i prirodno je što je na zapadu ta cena, a kod nas će da drži ovu još dve godine (dok bude u prodaji), a tako je i sa ostalim modelima. Raspravljalo se ovde u više navrata o ovoj temi, no tako je kako je.

I nju sam sluÅ¡ao, poredio je sa Denonovim pojaÄalima i po meni joj je egal (ako ne i bolji) bio Denon pma 520ae koji je duplo jeftiniji, a o 720 ae koji je u istom rangu cenovnom da i ne govorim.

 

Ipak, to je moj sud, kao i prethodni o zvuÄnicima. TakoÄ‘e i prethodnici su iznosili svoje sudove, poneko i ono Å¡to zna iz literature. Ali, nećemo mi to da sluÅ¡amo, sem ako nas nekad ne pozoveÅ¡ na kafu, već ti. Tvoj sud mora da bude odluÄujući. Zato, kako ti je to neko već lepo savetovao u jednom od prethodnih postova, muziku u ruke i na sluÅ¡anje. Kombinuj, uparuj, osluÅ¡kuj, vidi Å¡ta ti prija. Obavezno ponesi muziku koju znaÅ¡ dobro. Tako ćeÅ¡ bolje suditi. Negde možda ÄujeÅ¡ neÅ¡to Å¡to do sada nisi, sluÅ¡ajući te pesme iznova, negde možda ne ÄujeÅ¡ dobro neÅ¡to Å¡to do sada jesi. Ali važno je da ti to sluÅ¡aÅ¡ i ÄujeÅ¡. Onda odluÄi Å¡ta je tvoj novi sistem. :order

 

:listen

Kuršume, na prvu loptu deluje kao da obožavaš Denone. :)

pomenuti 720 se prodaje po 300e, a deluje kao da je 2 klase ispod jamahe. Mislim, "deluje" ne mora da znaÄi da i jeste tako. Svakako da ću posluÅ¡ati nekoliko modela koliko budem mogao sutra kad skoknem do BGBstudija. Imam "ziku" na telefonu, a nadam se da imaju kablove da prikopÄamo telefon na pojaÄalo.

@Kaiser

Å to se tiÄe tih adama, nisam ih do sada sretao niti razmatrao. Deluju interesantni, ali za sada ne bih davao viÅ¡e od 260e na zvuÄnike.

Takođe mi je za oko zapao i Dali Zensor 3, međutim, i oni su van cenovne mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...