Jump to content


FAN Klubovi


DayWalker

Recommended Posts

Ideja je dobra ali mislim da je realizacija totalno bez veze.

Vidim da su se fan klubovi namnozili kao pecurke posle kise bez ikakvog smisla. Svako ko ima neku komponentu kod kuce otvori fan klub temu, nalepi tekstove sa interneta i par slika i eto ga klub. Stigli smo dotle da imamo i klub za Asus??? Po meni ovakav pristup je degradacija fan klub podforuma. Ako se administracija slaze, neka preduzme mere ako se ne slaze neka obrise ovu temu. Samo sam zeleo da iznesem misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo cenjene kolege,

 

Podržavam fan klubove. InaÄe sa foruma Äitam sve tekstove o Revoks ureÄ‘ajima.

Na ovaj naÄin izbegavam Äitanje mnogih "teoretiÄara" sa foruma. Ne želim ovom prilikom nikoga da vreÄ‘am. Retki su forumaÅ¡i sa konstuktivnim predlozima ili konkretnim reÅ¡enjima problema. Mislim da ih na forumu ima malo. ÄŒini mi se da se ljudi neÅ¡to javljaju reda radi, da im rejting struÄnosti "skoÄi" preko broja poruka na forumu.

Nije mi namera da ikoga vređam. Pozdrav svim forumašima i lepo druženje.

 

Jednom Revox :order  UVEK REVOX

Link to comment
Share on other sites

Slazem se..preovladava , Ja sam najlepsi , najpametniji  i posis'o sam svo znanje, a svi ostali su sr..e  Fun Club.

 

Ne osećam se prozvanim. Em nisam najlepÅ¡i, em... hm... da vidimo,,, najpametniji? Ali znanja bih imao joÅ¡ da posisam, ihaj. B) U svakom sluÄaju, volim da zapodevam razgovore koji vuku na teoriju, posebno na akustiku. Iz svakog takvog razgovora se da izvući neka nova informacija.

 

A nije neophodno mnogo znanja da bi se haj-faju prišlo aktivnije, kreativnije i racionalnije.

 

Samo mi smeta nepotrebna, uÄestala prozivka ljudi kojima prijaju takvi razgovori. Na primer, meni ne odgovaraju priÄe o beskonaÄnom broju modela ureÄ‘aja, kad ne mogu da popamtim ni one koje imam. I Å¡ta ćemo sad?  :mellow:

Link to comment
Share on other sites

^

 

Mogao si sa dvv-om na primer, ali lincovase ga ti isti, koji ne znaju, uostalom kao i ja, da teoretisu. Meni nije smetalo njegovo besomucno teoretisanje, jer od tih silnih informacija, pokupio sam dosta sto mi je trebalo i sto sam smatrao da ima neko utemeljenje u njegovoj visegodisnjoj praksi. Sta da ti kazem..otis'o je svak' ko valja..neki vani, a neki ka nebu.. ostala je samo fukara i raja.. i mi s njima.. na bijelome lebu.. ( Rambo Amadeus) :listen

Beat, od tebe sam takodje dosta naucio i od mene samo RESPECT. :thumbsup2

 

Btw, Ljuba ce me saseci zbog off-a i jeresi. Ovom prilikom se zbog istih, izvinjavam.

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to vas sada tangiraju podforumi? Evo, na primer, moj slučaj: znam da pola foruma i dalje vrti glavom u neverici kada vide moju strast prema Revoxu i siguran sam da to ne razumeju. Tako su i mnogi drugi članovi pronaÅ¡li neÅ¡to posebno u drugim brendovima. Malo dublje razgovore o tim brendovima izvan tehničkih istomiÅ¡ljenici mogu voditi u tim podforumima a da se drugi članovi ne dave. Å to se tiče njihovog broja i tema, ja imam jednostavno reÅ¡enje: uvek kada doÄ‘em na forum odaberem "pogledaj nove poruke" i onda se Å¡uma foruma i podforuma  ne vidi, već samo nove teme i postovi koji su relevantni i tekući u tom času.

Link to comment
Share on other sites

Fan klubovi sluze ne samo za PR tekstove nego i da neko pita nesto detaljnije za svoju opremu ili  potencijalnu kupovinu. Umesto da idem u "Sta da kupim?" za pojacalo Roksan Kandy K2 BT mogu da pitam u Roksan klubu mislenja o istim i dobijem info iz prve ruke korisnika. Cak i za neki problem tipa kako radi ovo i ovo na daljinac RMX-111, koga i gde da pitam, zna se da sanse su mi najbolje u klubu gde ga koriste. A kad se dovoljno znanja nagomila, ljudi samo procitaju i pronadju neki odgovor koji im resava dilemu. 

 

Dobijam poruke na PM o opremu koju spominjem po forumu da sam cuo ili posedujem i ponekad moram se ponavljati sta mislim. Ovako idem u fan klubu, napisem jednom svoja iskustva i misli i to je u javne arhive da sluzi ako nekome zatreba. Umesto da otvaram zasebnu temu "Sta mislite o pojacalo HK6900?" idem u Harman klubu i pitam najnormalnije. 

 

E sad problem sektashtva. Bilo bi fer da svaki klub dopusta neko ko nije clan da kritikuje neki komad opreme o kojem se prica ako to dolazi iz licnog iskustva sa istim. Ako takvog "posetioca" odmah geguju carapom u usta "ajd sad idi begaj, nisi ni fan, samo tu flejmujes" onda bi svaki fan klub pristrasno hvalio sve svoje, cak i to sto ne odgovara onom koji pita i interesuje se za sto objektivnije podatke. Sto se pristrasnije i burnije reaguje na kritike neclanova to ce biti vise flejmova jer to je cilj istih. 

 

To sto meni pada kao konstruktivna ideja je da clanovi kluba malo proaktivnije ucestvuju. Svako da prezentira svoj komad opreme tog brenda u sto moze najvise detalja. Specifikaciju, slike, zvuk, troubleshooting, kako ga je nabavio, koliko je zadovoljan istim, planovi za dalji upgrade ako ga ima i t.d. Tako da prihvatam kritiku pokretaca teme, mislim da je na mestu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...