Kaiser

ROKSAN

Recommended Posts

Dobrodosli u fan klubu legendarnog Engleskog proizvodjaca sa Persijskim genima - ROKSAN.    :wub: 

logo.png

Firma je osnivana 1985te od Tufan Hashemi i Touraj Moghaddam, koji jos kao studenti Londonskih koledza Imperial College London i Queen Mary College, sreli se i odlucili poceti firmu koja ce spustati granice dostupnosti visoko kvalitetnog Hi-Fi-a i Hi-End-a obicnim ljubiteljima muzike i prkositi Engleskoj aristokratiji kao Linn, Naim, Kef, Rogers, B&W, Spendor, Tannoy i t.d.  

I

Spodelite svoja iskustva, slike, video, muziku, pitajte nesto sta vas zanima, sve u vezi ROKSAN-a.   :type

premios_rocksn.png

Iskustva sa Roksanom su mesovita. Xerxes je po mom misljenju jako dobra sprava. Meni licno je drazi od Linn LP2. Zvucnike nisam imao ptilike da ozbiljnije istestiram ali sam imao dodir sa nekoliko tipova pojacala mladje i starije generacije i cini mi se da je zvik starih roksana bio vise my cup of tea. Ovi novi su mi nekako stisnuti u srednjim i mid bas spektrima. Nedostaje im vazduha oko instrumenata u prezentaciji i sviraju po malo hladno. bas ima kick ali mu malo vise dubine ne bi zafalilo. Konkretno sam u tudjem sistemu cuo uporedo Roksan Kaspian i Naim XS. Naim je bio ritmicniji, imao je bolju separaciju instrumenata i nesto otvoreniji zvuk. I jedan i drugi sviraju izmedju zvucnika, nije bilo one sirine i dubine scene koju imaju neka druga pojacala u cenovnoj klasi. U sustini su to dobri aparati, malo sliku o njima kvari to sto ima boljih bar po mom pogledu na stvar.

Pristojna je i Soraja kad složi ozbiljnu facu i ne otpadne joj silikon sa obrve ili gornje usne. Ama, nemoj da vrdaš, nego vadi kredit i kupuj Harbeth!

Ma sta su 10.000 eura za 40.1, ne mora ni kredit za to. Kad je gazda bio cicija.  :bacanje

Anubis kad nova lova zasvrbi mozda se pozanimam nabavkom Xerxesa. 

Jbg-a,Trotter ti ne citas moje postove,ja gore lepo napisah da ne bi dao 90eu za Roksan mat a ti mi predlazes kutijice od .....EU :plakanje

Sve ja Äitam. Sve ja vidim. Ja sam rodom iz Feketića. Kao Å¡to rekoh ranije, ko puca na visoko kredit je reÅ¡enje.

@ post number 42    Onda niÅ¡ta lakÅ¡e, ti keÅ¡ oni tebi neki zvuÄnik koji se s pravom može nazvati takvim imenom :lol: .

Kaiser, dovuci tu u Makedoniji neki zvuÄnik trosistemski, old school, sa drajverima kako Mighty Jah zapoveda i uporedi sa tim koje sada imaÅ¡. Iskreno.

Uporedbe vrsio sa restavrirane Acoustic Research AR-11. Kad bi imao zvucnike tolike moci i brzinu i detalje mini monitora, bio bi na nebu.