Jump to content


Zvucnici?


maliradojica

Recommended Posts

Postovanje svim audiofilima,

Sta kupiti od zvucnika u klasi cene do 250 eur, a da to bude bookshelf kutija?

Posedujem integrisano pojacalo SANSUI AU D7, cd plejer Marantz 6002 i trenutno koristim zvucnike Tannoy Mercury M2 ali bih hteo da ih zamenim za neke bolje. Soba gde slusam muziku je 20-ak kvadrata.

Unapred hvala na savetima!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kajzerice, ima neki CM 0,5? :D

Å alim se, ali ja bih ovde spomenuo B&W 601 ili 602, ne znam koji je trenutno aktuelan. Ima svoja ograniÄenja, ali je to jedna od najboljih kutija u toj klasi, bar ja tako mislim.

Ako je polovno, pogledati i šta se može dobiti od Tannoy-a i od Infinity-ja, starije serije kada su još bili ozbiljni.

Link to comment
Share on other sites

Gle ovo. :D

 

http://www.tnt-audio.com/casse/bw601_e.html

 

 

But did I enjoy the 601s? Oh yes, and how!

 
Conclusion
 
My usual final question - would I buy these speakers?
 
My unusual answer - yes, I probably would. Perhaps not straight out, but I would certainly put them near the very top of my shopping list in this class of speakers. I fault them for their lack of sting up there, but I admire and greatly enjoy their ambience capabilities. And I vouch that you won't find many in this price class with similar capabilities. Yes, my JBL CM62 springs to mind, but while greatly enjoyable and with better bass lines, they are nevetheless not as linear as the 601s.
Link to comment
Share on other sites

Kajzerice, ima neki CM 0,5? :D

 

 

Kako nema. B&W 686 S2 izasao. http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/600_Series/686.html

 

 

Small is beautiful. The 686 S2 is the most compact speaker in the series, but don’t underestimate its power and precision. That's thanks to a new Decoupled Double Dome tweeter and improved design.

 

686_Black%20Ash%20_OFF.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ajde samo recite na koju foru su BW686 u klasi sa BX2, i to još do 250eura?

Gledao sam neke cene i otprilke se kreću oko 400e za te BW kutije!!!

Plus, na papiru karakteristike izgledaju priliÄno neubedljivo: kutije relativno male, opseg 55Hz-22kHz, mali drajveri (5"+1") i osetljivost od jedva 84dB. Meni ovo deluje da basa neće biti ni od korova i da u ovakvom sistemu dobro doÄ‘e neki woofer.

Link to comment
Share on other sites

@Shang

 

686 S2 je klasa iznad BX1, ne odgovara uporedno sa BX2. Spomenuo sam kutije kao komentar za DVV, ne kao predlog kupovina jer znam da su van budjeta pokretaca teme.

 

BTW kad vec umes citati specifikacije i na osnovu toga znati kako kutije sviraju, kupi Cerwin-Vega AT-12, specifikacije sviraju za sve pare (250e). ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne tvrdim kako sviraju, samo iznosim pretpostavku. Nisam Äuo dotiÄne kutije, ali videh da nisu baÅ¡ jeftine.

A Å¡to se tiÄe ovih Vega, mora da ima neka caka? To good to be true. :)

Mada nisu bookshelf.

 

U slucaju CV AT12 to sto pise, to i dobijas, kvantitet za male pare. 

 

U slucaju malih engleskih bukshelfa dobijas kvalitet za male pare ali kvantitet izostane. Dobar mini monitor je taj koji kreira iluziju da ima vise kvantiteta nego sto realno moze bez ponor kvaliteta, ali to je samo iluzija. Radi neko vreme pa je provalis, dosadi ti, a mozda se zaljubis i nikad ne (zelis da) provalis. To moze jedan Sonus Faber, Rogers, Dynaudio, B&W, PMC, Proac, Tannoy. Zelis the real deal bez iluzije, kvalitet + kvantitet? To brate kosta, cak i da je jeftinija manufaktura aka "DIY".

 

Isto je i kod pojacala. Kupis misicav integralac koji kreira iluziju da je neizmerno mocan kao Threshold monoblokove. E nije. Kilovati, amperi i pametna topologija kostaju. :) Zato ja kao pocetnik imam bookshelf koji svira "veliko" i detaljno i misicav integralac, pa dok magija traje, traje. Dalje cemo bolje, samo nek nas sluzi zdravlje. Samo polako. Rome wasn't built in a day

 

Nego nazad na temu, jos preporuke za novi bookshelfi do 250e? Dali, Pioneer?

Link to comment
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/Monitor-Audio-MA-4-Mk-I-11165958-oglas.htm?filter_id=26729

 

Ovo ti je trenutno, po mom skromnom misljenju, na kp najbolja varijanta za gore navedeni budzet ako nisi gadljiv na polovne varijante. Cena verovatno moze jos dole, kutuje sam posedovao(ne konkretno taj primerak) i govorim iz licnog iskustva. Kako ce se uklopiti sa tvojim pojacalom to je na tebi da vidis.

Link to comment
Share on other sites

Interesovali i mene,novi prodavac i nova cena je 350e.

 

 

ХОРОР СТРÐÐ¥ УЖÐС КРÐЈ :screwy

 

ÐиÑам их препоручио напамет, има их другар у комбинацији Ñа Корато ИкаруÑ, Ñупер кутије квалитетне израде, велика позорница Ñве на меÑту, ја би волео Ñамо мало више баÑа, али миÑлим да је то до лампиона и Ñобе.

Link to comment
Share on other sites

U slucaju CV AT12 to sto pise, to i dobijas, kvantitet za male pare. 

 

U slucaju malih engleskih bukshelfa dobijas kvalitet za male pare ali kvantitet izostane. Dobar mini monitor je taj koji kreira iluziju da ima vise kvantiteta nego sto realno moze bez ponor kvaliteta, ali to je samo iluzija. Radi neko vreme pa je provalis, dosadi ti, a mozda se zaljubis i nikad ne (zelis da) provalis. To moze jedan Sonus Faber, Rogers, Dynaudio, B&W, PMC, Proac, Tannoy. Zelis the real deal bez iluzije, kvalitet + kvantitet? To brate kosta, cak i da je jeftinija manufaktura aka "DIY".

 

Isto je i kod pojacala. Kupis misicav integralac koji kreira iluziju da je neizmerno mocan kao Threshold monoblokove. E nije. Kilovati, amperi i pametna topologija kostaju. :) Zato ja kao pocetnik imam bookshelf koji svira "veliko" i detaljno i misicav integralac, pa dok magija traje, traje. Dalje cemo bolje, samo nek nas sluzi zdravlje. Samo polako. Rome wasn't built in a day

 

Nego nazad na temu, jos preporuke za novi bookshelfi do 250e? Dali, Pioneer?

Pogubio sam se već kod prve reÄenice. :)

Ne zameri mi zaista.

Elem, kapiram da brojke ne moraju niÅ¡ta da znaÄe. I meni je budžet za zvuÄnike oko 250-300e (nove) i zapale mi za oko Wharfedale 10.2 i JBL ES30. Å to se pojaÄala tiÄe, vagam da li da uzmem Yamahu A-S500, Marantz 6005 ili NAD 356BEE.

Problem kod mog izbora zvuÄnika je Å¡to bas-reflex mora da bude napred jer će zvuÄnici stajati na max 10cm od zida, a moguće i uz sam zid. Poželjan je malo veći drajver (koliko to bookshelf varijanta dopuÅ¡ta), poÅ¡to sam ljubitelj elektronske muzike. Uskoro ću da bacim kocku i da preseÄem.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pcaxe.com/forum/attachment.php?attachmentid=16150&d=1393544794

 

Prva varijanta  - Jedan zvuÄnik će stajati na ovoj gornjoj polici, a drugi će biti skroz sa desne strane na komodi. PojaÄalo bi u tom sluÄaju doÅ¡lo dole levo, pored monitora. Problem bi bio Å¡to bi zvuÄni stajali asimetriÄno u odnosu na visinu.

Druga varijanta (možda i bolja) - zvuÄnici levo i desno od monitora (na istoj visini), a pojaÄalo na gornjoj polici iznad Å¡tampaÄa.

Potencijalni problem je Å¡to su police duboke 33cm.

Link to comment
Share on other sites

^

Dragi kolega, po ovome sto vidim na slici i mogucem polozaju zvucnika i svega ostalog, iskreno, moj ti je savet, da ne ulazes novac u neki skuplji  sistem. Jednostavno, da stavis i najbolje pojacalo i najbolje zvucnike, najvazniji faktor u tvojoj prici, akusticni prostor ( uslovi u sobi ), nece dozvoliti da se zvuk razvije u onoj meri u kojoj bi se razvio u nekoj drugoj situaciji. B&W DM 602 u toj postavci, nema sta da trazi. Bookshelf zvucnike moras da postavis na stalke, inace nema svrhe ocekivati od njih neki maksimum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...