Jump to content


JBL & harman/kardon


dude

Recommended Posts

Додај још два електролита од 10000 µF паралелно поÑтојећим електролитима у главном напајању.

 

Звучно ћеш оÑетити огромну разлику.

 

I eto ga novi crv. :) Rad ko rad nije problem, elektro struka sam, samo nemam nikakvih praktiÄnih iskustava sa audio komponentama... IzuÄiću prvo joÅ¡ malo celu granu, zahteve i prohteve, Å¡ta ide Å¡ta ne ide, da ne mlatim u prazno... Uvek izbegavam da radim bilo Å¡ta Å¡to u potpunosti ne razumem. Hvala na ideji za razmiÅ¡ljanje.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

I eto ga novi crv. :) Rad ko rad nije problem, elektro struka sam, samo nemam nikakvih praktiÄnih iskustava sa audio komponentama... IzuÄiću prvo joÅ¡ malo celu granu, zahteve i prohteve, Å¡ta ide Å¡ta ne ide, da ne mlatim u prazno... Uvek izbegavam da radim bilo Å¡ta Å¡to u potpunosti ne razumem. Hvala na ideji za razmiÅ¡ljanje.  :thumbsup2

 

Aibo.... cudno je da sa tim tvojim znanjem i iskustvom nisi znao za ovaj forum i da imas samo 35 postova...... da nisi banovan od ranije :cheers  .

u sustini zelim da te pozdravim i kazem da je lepo cuti normalne savete od novih clanova....  :wave2

Uvek se nadje neko kome će delic ove price posluziti za neki handmade.

Ja bih dodao samo da je temperatura hladnjaka na kome mozes da drzis prste 5 sec. dok ne postane mnogo vruce odprilike 50-55 stepeni.sto za tranzistor i nije nista strasno...

ako proizvodjac pojacavaca stedi na materijalu povecanjem mirne struje treba poraditi i na boljem hladjenju .... veci hladnjak ili fan. naravno pre pocetka igranja sa bilo cim obavezno proveriti sta sve mogu izlazni tranzistori.... emiterska ili kolektorska struja..... za podizanje mirne struje od 10-30mA uvek ima prostora.

pojacalo pojacanjem mirne struje mora ostati termo stabilno i ako je povecana toplota hladnjaka....

termo stabilnost potvrdjuje da hladnjak moze da se nosi sa visom strujom stim sto naglo zagrevanje hladnjaka znaci da nesto nije u redu i da se treba vratiti na pocetak.

uvek je lepo kad naletis na 'masniji, hladnjak..

 

 

 ima toga jos podosta.....pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

cceda, bio sam aktivan na forumu joÅ¡ tamo neke 2004. ali sam kasnije bio neaktivan viÅ¡e godina pa zaboravio i svoj nick a kamoli Å¡ifru (javlja mi se Dante ili neÅ¡to sl. ). Mada nije ni bitno jer sam tada bio jako zelen i samo smarao ljude glupim pitanjima tipa da li je bolji Nad ili Rotel.   :)  U meÄ‘uvremenu sam jako zavoleo hifi i povećao svoje sluÅ¡no iskustvo, viÅ¡estruko proÅ¡irio muziÄke vidike, postao elekroinženjer (instrumentacija i merenja) itd. pa ću valjda ovog puta biti malo konstruktivniji i zreliji Älan. Ranija iskustva sa audio tehnikom nemam ali u skladu sa profesijom lako pohvatam Å¡ta mi treba i sada mi je već sve jako zanimljivo. Prvenstveno nisam želeo da otvaram bilo koju audio komponentu, i da analizom ubijam Äaroliju... ali su neke stvari toliko lake i logiÄne da prosto mame a onda su ti sitni uspesi opijajući... A i stoN_Cold me evo dodatno loži. :bounce

Eto tako, da se objasnim kada si već pitao. Veliki pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Evo da se i ja upisem.

 

JBL L60 + harman kardon hk6800, danas kompletirano.

 

E sad imam jedno pitanje koje mozda zalazi vise u stvar ukusa. Postoji na pojacalu tone defeat dugme, koje mi je stalno ukljuceno ali postoji i phase correct loudness dugme. Za to drugo kazu da treba samo da popravi niske tonove kad se tiho slusa jer je uvo tu slabije osetljivo. Imam utisak da bi vise trebalo da mi se svidja zvuk kad je to ugaseno, ali neke pesme mi bolje zvuce kad je ukljuceno. Moj, do sadasnji, NAD 320BEE je mozda malo preterivao sa basevima pa sam jos naviknut na taj zvuk.
Da li da se navikavam na zvuk bez toga, ili je bolje da je ukljuceno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo i ja da se upisem u klub HK PM 665.

 

Trenutno je na zameni elektrolita, čišćenju prekidača i zameni još nekih zezalica.Čovek koji to radi kaže da će svirati bar 30% bolje posle toga, ako je to tako pojačalo neću prodavati narednih X godina. 

Čak i da uzmem bolje pojačalo ovo će ostati vezano za komp ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 sati ranije, laky said:

Hvala gde su nabavljeni drayveri i posto moze i na pp.

Ima svega ovde:

http://reconingspeakers.com/product/jbl-d2430k-tweeter-for-jbl-m2-5032754x/

Mozes i direktno kod Jbl (AVC Group) dilera naruciti trajace malo vise...

Ostalo Aktivna skretnica, amplifikacija ima nekoliko izbora i kosta dosta...

Recimo ovo je all in one:

http://www.crownaudio.com/en-US/products/dci-4-600n

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...