Jump to content


JBL & harman/kardon


dude

Recommended Posts

11 minuta ranije, Delija said:

Imam dobro visegodisnje iskustvo i sa HK6950R i sa slabijim, starijim modelom HK6500.

Jesu vec "vremesni" (generacijski tu negde sa tvojim JBL), to je cinjenica i mora da se obrati paznja na stanje, ali meni licno imaju bolji zvuk od novih Harman-a - osim HK990.

To su vec matore sprave i na odluku o pazaru utice dobrim delom pored modela i stanje. Nisam pratio sta moze da se nadje u oglasima trenutno.

Тренутно актуелно,

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/harman-kardon-hk680-hk-680/oglas/105414804

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/harman-kardon-pm665/oglas/104923451

мада ово ми је на 15 мин. од куће па могу да одем и да понесем звучнике

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/harman-kardon-hk980/oglas/105121824

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Delija said:

Od toga - HK680. Ali ne za tu cifru, pogotovo ne tako izubijan :(

PM665 je vec premator.

Ne bih bezao od HK6500.

Реална цифра за HK680 и прихватљиво стање je ?

Овај HK6500, такође близу за проверу, мада је 70w, 

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/harman-kardon-hk-6500/oglas/106340932

 

Link to comment
Share on other sites

Realna cena za HK680 je 180-200 evra, u odlicnom stanju, sa daljincem - ne mora da bude originalni, ali da je HK, pa makar od nekog drugog modela tako da radi posao. Ovaj sa oglasa em je odvaljen sa prednje strane, em daljinac ni ne pominje.

Uvek je pitanje i sta je unutra, naravno - to jedino majstor neki da pogleda ili neko ko se iole razume.

Nek te ne brine snaga HK6500 - ima dovoljno snage da ti dobro protrese LX 800 :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Delija said:

Realna cena za HK680 je 180-200 evra, u odlicnom stanju, sa daljincem - ne mora da bude originalni, ali da je HK, pa makar od nekog drugog modela tako da radi posao. Ovaj sa oglasa em je odvaljen sa prednje strane, em daljinac ni ne pominje.

Uvek je pitanje i sta je unutra, naravno - to jedino majstor neki da pogleda ili neko ko se iole razume.

Nek te ne brine snaga HK6500 - ima dovoljno snage da ti dobro protrese LX 800 :)

Ух обелесмо :mellow:, хвала на сугестијама, и доле наведени нема даљински, мада ми то и није толико битно, важније је стање ,али споља делује обећавајуће

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/harman-kardon-hk6500/oglas/106383790

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj gore pomenuti Harman Kardon HK680 je moj, i ja sam isto član foruma pošto je to plus default_biggrin.png

Ima oglas i ovde na forumu i na KP.

Daljinski nema nažalost, nisam ga ni ja dobio prilikom kupovine.

Ima tragova korišćenja ali po meni ništa strašno za uredjaj tih godina, i meni je bitna estetika ali je jako teško naći te starije uređaje da su kao novi. Ja sam jedino imao HK6500 da je bio kao nov, prodao sam ga za 100 evra pre 2-3 meseca, kačio sam ga i na forumu.

Što se tiče cene, ona naravno nije fiksna. Iz iskustva znam da koliko god nisku cenu stavio ljudi će nuditi niže, zbog toga uvek ostavim prostor za cenkanje. A naći Harman Kardon HK680 u izvanrednom stanju sa daljincem, za 180-200 evra, to je kod nas nemoguće. U Hrvatskoj da, u De na eBay Kleinanzeigen moguće, ali kod nas ne. Znam jer ga pratim na oglasima poslednjih godinu dana. Kada sam ja kupio ovaj u Bosni pre 4-5meseci, na Olx.ba, kod nas su bila dva na oglasu na KP, oba po 350 evra! Jedan Kraljevo a drugi se ne sećam gde. Nema ih više, pretpostavljam da su se prodali, za koje pare ne znam. Do skoro je bio jedan u Rači kod poznatog (pre)prodavca, bio je oko 230. I jedan u Šapcu na 170e, tom su se elektroliti bili naduli, komentarisano je to i ovde na forumu. I ta su oba prodata.

Stanje na tržištu je takvo, složio bi se da je nerealno, ali ga mi ne možemo promeniti. Pogotovo u ovoj situaciji kad se ne može nigde preko granice.

Da me neko ne shvati pogrešno, ne nagovaram nikoga na kupovinu mog uređaja, neka ga, nek stoji, prodaće se. Dobar je to uređaj, i da ostane nije šteta, tih ~200 evra mi ne pravi neku razliku, uvek može poslužiti za B sistem.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rekao bi da je bila i takva fabrička varijanta, evo ga jedan u Njemačkoj na prodaju sa istim zadnjim panelom, zašto je to tako urađeno ne bih znao reći ali možda ipak nije čačkano...

https://shop.die-roehre-frankfurt.de/en/Single-Devices/Amplifiers/Full-amplifiers/Harman-Kardon-HK-680-with-remote-control.html

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zuti su konektori, ali ground je tu - vidis da ima sraf, a ne "cep"?

I dalje je moguce da je i na njemu menjan phono. Zanimljivo da je na oba zadnji panel ceo perfektan osim par cm oko phono sekcije koja je umrljana :)

Elem, taj deo price stvarno nije bitan, jer kao sto rekoh - phono na Harman-u je los i moze da posluzi samo za prvu pomoc. Ako nekome treba, pazarice eksterni.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj u Nemačkoj 375 evra
Ja stvarno ne znam niti se razumem. Nisam čačkao ništa, možda je neko pre mene. Oko cene uvek može dogovor, može proba, ako odgovara super, ako ne, opet dobro. Ja garantujem da je ispravan, lepo radi, dobar zvuk, moćan. Estetski nije savršen, ali teško ga i naći u perfektnom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dve godine bio u potrazi za dobro očuvanim primerkom HK680, i na kraju sam ga i našao. Kao klinac sam se ložio na ovo pojačalo ali najdalje što sam tada mogao da dobacim je bio HK650. Tako da sam sada sebi ispunio mladalačku želju i nisam se pokajao, čak naprotiv. Doduše, dao sam da se osveži sa novim kondenzatorima Mundorf 125c G*63, vraćena su i podešavanja, koliko je to bilo moguće, do fabričkih. I evo već godinu i kusur uživam u muzici. 

hk680.thumb.jpg.4a3b909d99476d58204c2db31cbf7ca2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bez ikakve dileme je veliki plus kada je prodavac sa foruma :thumbsup2
Slucajno mi je promakao u oglasima inace bih to odmah naglasio - kao sto sam i za ovaj Denon.
Ne moze to udareno na ivici prednje ploce da se malo ublazi crnim flomasterom ili necim slicnim? Bas je uocljivo 
Mogao bih da probam. Mada uživo nije toliko upadljivo kao na slici.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...