Jump to content


JBL & harman/kardon


dude

Recommended Posts

  • 2 months later...

Na eksperimentalnu duplu kutiju probali smo EVX-180B, Eminence Magnum 18HO, istovremeno i JBL 2441HPL,

Bilo je EV DH1 i DH2 samo da bi imao celu sliku zvuka, hteli smo uporediti basove.

Crown Macrotech 5000Vz smo koristili kao pojacalo, i Bss blu-50 kao aktivnu, DSP i sva moguca podesavanja...

Jbl radi puno bolje kako god smo probali i ima mnogo razlike, to prosto bruka!

Treba mi mnogo veca slusaonica!

 

5994b8a080cca_IMG_2993(Large).thumb.jpg.2a79051929b01adf14809f7f9924be41.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Veliki sam fan i ljubitelj Harman Kardon pojacala . Uvek ih volim cuti u sistemu pogotovo njihov bass i kick sto kazu . E sad od Harmana sam imao HK 6500 i 6600 pa ondak sam otisao u visu ligu na komplet  predpojacalo AP 2500 i snagas PA 2400 . To je zvucno odlican komplet pravi hi end sto kazu . Usled selidbe i nedostatka prostora komplet sam prodao . Dan danas zalim sto sam ih otudjio . Na kraju sam opet udomio jedno malo pojacalo HK 6550 a po zvuku veliko . Toliko od mene .... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

POsle mog prvog Harmana (665) stigla je prinova u vidu Harman Kardona HK990 i mogu reci da posle malo kalibrisanja i igranja sa kablovima veoma sam iznenadjen zvukom (naravno uvek moze bolje ali opravdava svoju cenu svakako).

Jedina mana je sto se greje kao omanji sporet :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ab said:

Шта је био проблем са AI IcePower as2 снагашем?

Problem je sto moja gospodja nemoze da se snadje da popali sve. Ovako je sve mnogo jednostavnije , lepse a i vrlo dobro svira.

Ponestaje mi snage za igranje sa kablovima, lampama itd.Ovo je pravo resenje za lenje ljude kao sto sam ja (2 komponente i zvucnici).       Preamp ce se mozda udomiti kod kolege sa foruma a AI ide verovatno u oglas (fenomenalan snagas inace) kao i brdo uhera i nekih stvari koje mi sada samo smetaju. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Поздрав свима,

имам JBL LX800 у комбинацији са Sony TAF-450D.

Занима ме да ли је добра комбинација да 

Sony TAF-450D

https://www.fein-hifi.de/Verstaerker/Sony/Sony-TA-F-450D-Verstaerker-mit-Digitalteil::3038.html

заменим са

HK620 

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-104428649-1.htm

@trotter

молим Вас за препоруку, с обзиром да сте овај модел већ имали.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je tema skoro ugašena,ja bi trebao postati vlasnik Harman Kardon 3490, kakav je to reciver.Po recenzija jama radi se o fantastičanom uređaju.Želio bi saznati iz iskustva vlasnika,ovog Harmana.Koliko on vrijedi?Moj sistem je Jamo s606, Yamaha cdx396,Qed kablove,Imam i Yamaha Resiver rx473., network player, USB,dab, HT..E sad jedno pitanje za sve vlasnike Harmana ,ne bi odrekao Yamahe radi komfora i puno mogućnosti multimedija koje ovaj uređaj pruža.Da li mogu priključiti svo reciver na Harman reciver i da mi služi kao snažno pojačalo putem optički,ili coax kabela,ili na aux.Da li je to moguće izvesti.3490 ima u sebi i Dac i dva digitalna ulaza
Hvala na odgovoru i pomoći.Jbl studio 190 mi je želja.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Narog said:

Da li mogu priključiti svo reciver na Harman reciver i da mi služi kao snažno pojačalo putem optički,ili coax kabela,

Već ti je rečeno sa Yamaha nema optički ili coax izlaz, tako da na taj način ne možeš Yamahu priključiti na Harman.:order

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 sati ranije, Delija said:

Ni ne lici. Isto kao sto 680 ni ne lici na 6800, a da ne pricamo 6900 ili 6950.

Захваљујем се на одговору, с обзиром да имам JBL Lx800, шта предлажете да потражим од HK у цени до 350 евра, јер колико сам прочитао на форуму, сваки од старијих верзија HK појачала има неки недостатак, а претходно наведен модел није за препоруку.

Link to comment
Share on other sites

Imam dobro visegodisnje iskustvo i sa HK6950R i sa slabijim, starijim modelom HK6500.

Jesu vec "vremesni" (generacijski tu negde sa tvojim JBL), to je cinjenica i mora da se obrati paznja na stanje, ali meni licno imaju bolji zvuk od novih Harman-a - osim HK990.

To su vec matore sprave i na odluku o pazaru utice dobrim delom pored modela i stanje. Nisam pratio sta moze da se nadje u oglasima trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...