Jump to content


JBL & harman/kardon


dude

Recommended Posts

Sto jes' jes' :) Slusao sam 680 sa spomenutim L36 jedno vreme, onda svratio kolega sa foruma i svidelo mu se, tako da su kutije i stalci produzili njemu a meni preostalo da eksperimentisem... Zamalo da ga uparim sa Infinity 6 Kappa (sa njom svira stvarno odicno, a ni sa sedmicom se nije obrukao)... Onda ulete AR-i koje 680 vec nije mogao da nategne kako ja volim...

Link to comment
Share on other sites

Pricalo se vec po forumu, noviji modeli H/K iz vrh ponude vise ne uvozi u EU jer su dobili zabranu. Uredi kao HK980 i HK990 imaju jacu mirnu struju i normalna radna temperatura je tolika da ne zadovoljava neke EU kriterije bezbednosti elektronskih ureda. Jos bilo je i problema sa pregrevanjem cak i uz pomoc kulera, HK990 se gasio i pregrevao, a mozda i neki mali pozarcic tu i tamo gde ljudi naguraju toliko pojacalo u fioku zbog WAF. 

 

Ukratko, to je fenomenalno pojacalo ali nije "idiot proof". 

Link to comment
Share on other sites

Tokom godina kroz moj hi fi staz proslo je dosta zv.kutija koje se nisu dugo zadrzavale u sistemu,ali svaka JBL kutija se  duze zadrzavala i imala povlasceni polozaj u mom sistemu.

Saga je pocela sa modelom L 56 koji je bio zapanjujuca promena za moje tadasnje Pioneer zvucnike .

Zatim dolazi 4301,i jos par jeftinijih modela do debele transakcije sa drugarom i donosim kuci ormane s 3100,fantastican zvucnik i moj prvi dodir sa hornama.Njegovi gabariti i pozicija u sobi su me naterali na manje i uze kutije.Veoma cenjena i vec polako legendarna L serija zvucnika kojima su kabineti radjeni u Danskoj...

Jbl L60

post-15969-0-03865400-1394032613_thumb.j

post-15969-0-63665800-1394032642_thumb.j

I stariji brat post-15969-0-24638900-1394032734_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pre par dana imao sam priliku da poslušam JBL XL 45 u kombinaciji sa Integrom A-8650. Ta kombinacija mi nije ostavila neki utisak ali siguran sam da bi taj JBL uparen sa HK 655VXI kojeg sam nedavno imao, bila dobitna kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Da, preprodavci Äitaju forume otud sumanute cene nekih modela koji se stalno hvale. I da, pojeo sam m.svoja kada se pojavio na oglasima JBL L50 po slikama u mint stanju + stalkovi, naravno nisam imao parice, otiÅ¡o je za nedelju dana max.

Evo ti još jedan da spasimo m. :D

http://www.kupujemprodajem.com/Jbl-L-50-veoma-ocuvani--11167015-oglas.htm?filter_id=122

Link to comment
Share on other sites

Taj JBL L50 realno vredi 250€ i za te novce znam da se prodaje glatko, tako da 299 evrića i nije neÅ¡to sumanuta cena jer je verovatno podložna spuÅ¡tanju. Ali ova cena ni malo nije realna kod istog prodavca (Jesto to odliÄan komplet, vredan pažnje ali nikako 400€) 

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-kardon-HK-970-ocuvan-10846340-oglas.htm?filter_id=2939701

snap20140306-090505001.png

Link to comment
Share on other sites

 

Биће њих још Ñамо пара нема зато ћу изем имиг :order  Ма оне Ñу биле баш баш минт, а што Ñе тиче вешања ко гарантује да Ñу ориџинел + да их је одрадио неко паметан.

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se klubu kao vlasnik JBL Studio 530 zvucnika, prezadovoljan. Ranije sam ih kacio na NAIM amp i plejer ali sada su super legle sa JVC vintage risiverom i NAIM plejerom. Zvucnicki - Kimber, interkonekti Chord Crimson Plus i AQ Diamondback. 

 

 

post-15737-0-09941700-1394115614_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Биће њих још Ñамо пара нема зато ћу изем имиг :order  Ма оне Ñу биле баш баш минт, а што Ñе тиче вешања ко гарантује да Ñу ориџинел + да их је одрадио неко паметан.

Original vesanja ne postoje. Moze se samo uzeti originalni re-cone kit koji je po komadu s montazom skuplji od para ovih kutija. Koliko vidim vesanje je zalepljeno sa prave strane i uradjeno je vizuelno korektno pa ne bi trebalo da bude problema. Kako god, trajace jos dovoljno dugo . . . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...