Jump to content


tannoy?


kuriste

Recommended Posts

Dobro vece svima.

 

Trebao bi mi savet, pa ako bi neko bio rad da pomogne bio bih mu zahvalan.

 

Naime, planiram kupovinu zvucnika, tacnije monitora, uglavnom zbog nedostatka prostora. Pojacalo je marantz pm80. Do sada sam slusao Jamo s606 i Bogu hvala prodao ih. Ocajna kombinacija, veliki zvucnici, teski za pozicioniranje, soba puna namestaja, samo se brundanje culo...jednom recju uzas.

 

E sad,Negde sam citao da tannoy ide uz marantz-a. U igri su tannoy 605 i reveal passive. Da li je neko slusao ova dva zvucnika i moze li mi pomoci pri izboru? Na forumu nema slicnih tema. Od muzike slusam sve i svasta. Nekad blues, nekad rock, nekad nesto tvrdje, nema pravila...

Volim kvalitetan zvuk ali sam po sluhu daleko od hi-end i sl.

Slusao bih muziku a sada nemam nikakve zvucnike i moram to da resim brzo.

 

Hvala svima.

Pozdrav,

Link to comment
Share on other sites

Razumem. Ali za podnostojece zvucnike nemam prostora kao ni za neke bookshelf-e, jer to mi sa stalcima dodje na isto sto se prostora tice + dvoje male dece koja stalno nesto cackaju, pipaju, obaraju..

Okacio bi ih na zid. Iz tog razloga ne bih davao veliki novac. Ima li neko neki predlog ili iskustva sa gore pomenutim zvucnicima?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uz staro jedno moje pojaÄalo Marantz sluÅ¡ao B&W DM580 i to je u tom cenovnom rangu dobro radilo 

i sada imam istu kombinaciju Marantz PM-16 i B&WCDM 7NT i zadovoljan sam veoma,to tvoje pojaÄalo je veoma 

dobro i zaslužuje dobre kutije kao što ti je gore Aco predložio,imaš i dobrih monitora da kupiš ako baš samo njih tražiš,

ali nema jeftinih a dobrih.

Link to comment
Share on other sites

Ako ce da idu na zid, ja bih zaobisao tannoy 605. Imaju bas reflex nazad i kod mene su vrlo dobro svirali ali tek onda kad sam ih postavio na kvalitetan stalak i odmakao dobrih 40cm od zadnjeg zida. Svirace oni i uz zid ali to nece da bude dobro.

Kompresioni zvucnici starije proizvodnje ce bolje da rade u takvoj postavci.

Link to comment
Share on other sites

Kompresioni zvucnici starije proizvodnje ce bolje da rade u takvoj postavci.

Taman sam krenuo da ovo preporuÄim.

 

Imam stare, male, kompresione Dual kutije, kada se stave na zid sjajno zvuÄe. DanaÅ¡nje kutije, sa nabudženim niskim frekvencijama će tutnjati bez veze. ÄŒak su, u ono vreme, pravili specijalne kompresione kutije, predviÄ‘ene za kaÄenje na zid. JoÅ¡ su bile pliće od mojih. 

Link to comment
Share on other sites

A miki...zatvori bass refleks nekom spuzvicom i gotovo.... Sa dosta proizvodjaca se takva spuzvica i dobija sa kutijama....

Tek je onda zvuk kanta,sundjerom zatvoriti bass refleks pa na zid,to neće da bude dobro,

ili bass refleks da bude sa prednje strane a nikako od takve kutije praviti kompresione ili naći 

dobru kompresionu kutiju.

Link to comment
Share on other sites

To je moja subjektivna ocena, pitanje je da li će se tebi dopasti.  Ipak je tvoja soba i malo veća, bojim se da će ti zafaliti malo basa, pogotovu zbog takvog pozicioniranja. Ali, dok ne probaÅ¡ kod sebe, nećeÅ¡ ni znati, jbg, tako je to. U svakom sluÄaju B&W 601 ćeÅ¡ lako prodati dalje, samo nemoj da ih preplatiÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Između B&W i Tannoy-a, ja bih uvek pokušao pre sa Tannoy-em. Moja prva asocijacija uz Tannoy je toplo i prijatno.

Ali, Struja je u pravu, to dok se ne isproba na licu mesta, ništa se ne zna zasigurno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...