Jump to content


Asus Xonar klub obozavatelja


D i g i t a L

Recommended Posts

Vec je poceo trend digitalizacije i najtvrdokornijih analogasa. Ipak je po fizickoj prirodi potrosna roba svaki put kad se koristi, cak i kad se ne koristi raspada se. Sta preostaje ljubiteljima analognih medija no da cuvaju u idealne uslove u zip vakum kesice svoje ploce, kasete, mag. trake, a da produze slusanje preko digitalni transport. Analogni medij je antikvarij svaki dan sve vise. Svaki spin ploce bice kao dobar sniff kolumbijskog kokaina, redak i skup.

 

What goes arround comes arround. Karma li je, sta li je... :D

Link to comment
Share on other sites

Mozda je off ali aj da spomenem....pazarim pre neki JVC pojacalo AXZ-711 sa ugradjenim DAC-om, ne znam tacno kojim, i povezem ga optickim kablom da zvuk ide preko njegovog DAC-a cisto da cujem zvuk....odslusam samo jednu pesmu, i onda vratim oticki kabl na CA 840C da vidim razliku .... kuku lele majko mila, DAC iz CA svira pa jedno 100 puta bolje, ne mogu recima da opisem razliku, mora se cuje. Kome je komp glavni izbor zvuka taj mora da se istrese da dobar DAC da bi  zvuk bio kako treba, ja sad ne znam sta je neki minimum para koje treba dati na nov ili polovan uredjaj jer nisam probao vise DAC-ova u razlicitim klasama, ali sada mi je dosta toga jasno na osnovu ovog DAC-a iz JVC-a koji je kapiram neki najjeftiniji u svoje vreme koji je mogao da se ugradi, ali svejedno je DAC i onako generalno ni ne svira on toliko bas lose koliko je CA sexy ....koga zanima neka pronadje koji je DAC u JVC-u, pa mu mozda pretpostavljena razlika u zvuku bude jasnija.

Link to comment
Share on other sites

Citao sam to bio pre nego sam ga kupio, mada sam ocekivao nesto vise utisaka pre nego sam otvorio temu, al nema veze, pomoglo je....mada ja ne sumnjam u JVC pojacala, crna kockastijeg dizajna, iz perioda od 1987/88 pa do pojave onih zaobljenih modela za koje nemam pojima kakvi su, imao sam ih jedno 3-4 razlicita i sva su svirala kul, i dan danas imam AX-211 koji ljubomorno cuvam.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Asus Xonar D1 zvuÄnu kartu i zvuk je vrhunski, jedina zamerka je Å¡to ima nekih bagova u drajveru, na primer deÅ¡ava se da se u jednom trenutku Äuje zvuk samo na levom kanalu dok se na desnom Äuje veoma slabo, onda moram resetovati komp da bi sve radilo normalno.

Link to comment
Share on other sites

To se i meni deshavalo sa DX-om,plus jak shum u startu reprodukcije zvuka.Ni do dana danashnjeg nisam odgonetnuo shta je,niti sam negde nashao odgovor.Na to pitanje ni ovaj shto radi modovane drajvere nije imao odgovor,a o asusovoj podrshci da ne prichamo.Zanimljivo je i to da slabljenje desnog kanala se nije pojavljivalo na surraund kanalima,a takodje ni tog jakog shuma.Posle pola godine od kupovine DX-a kupio sam STX i nikakav problem do sada nisam imao sa njom.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ja sam ponosni vlasnik Asus Qsonar Esence ST karte i sluÅ¡alica Sinhaiser HD 555, a inaÄe ide i veza na lampaÅ¡ sa El 34 SE i neki Å¡vapski zvuÄnici iz 75.  Zvuk je i u jednom i u drugom sluÄaju blo da su sluÅ¡ke ili cevaÅ¡ za moj pojam fantastiÄan , a to su mi i mnoge moje kolege koje su Äuli i potvrdili. Ja liÄno na toj karti ne bi niÅ¡ta menjao, a i mene pomalo nervira prebacivanje sa sluÅ¡alica na amp i obratno.

U to vreme me koštala 180 evropljana ali ne žalim ni kinte.

Link to comment
Share on other sites

Вреди, већ је било речи о томе па потражи.

Звук Ñа више детаља, проÑтора и Ñл.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...