Jump to content


Monitor Audio


gvlada

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

МА тражи Марнац, Аркам, НАД... Код мене је RX серија одлично радила са Ротел појачалима.

Другар купио са КП пре пар месеци минт RS1 са сталцима за неких 200е.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ska62 said:

Lepa cena  150 evra za dobro očuvan par , viđao sam ih na KP za 170 -180 e  .

Uzeo od nekog prijatelja stajale u org pakovanju jasen boja ja mislim da je to ok cena mozda i gresim...ovaj se ponovio i ponudio a drugaru dobro doslo da otera stare ASW sa stalaka srecan jedan srecan drugi! Nije isto kupiti od vlasnika i preprodavca...

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, gvlada said:

МА тражи Марнац, Аркам, НАД... Код мене је RX серија одлично радила са Ротел појачалима.

Другар купио са КП пре пар месеци минт RS1 са сталцима за неких 200е.

To je taman 50 stalci 150 kutije 

Link to comment
Share on other sites

Роба вреди колико неко жели да плати за њу. Немам ништа против да неко звучник који коштао 300е нов неко плати исто толико полован, ако тако жели. :)

Link to comment
Share on other sites

Ima više faktora koji mogu da utiču na odluku o kupovini, npr. stanje uređaja koji se prodaje, da li uređaj nudi prvi, drugi vlasnik ili je uređaj nepoznatog porekla, što je najčešći slučaj kod trgovaca polovnih uređaja. Sledeće što može da utiče na konačnu odluku o kupovini je grad u kome se uređaj prodaje, tj. da li je proba moguća ili i to iziskuje dodatni trošak. Da li robu nudi preprodavac ili vlasnik uređaja. Bitno je kako se odvija komunikacija između prodavca i kupca, ima li tu poverenja ili se mućka ,,oseti u vazduhu,,. Generalno, nikad ne pozivam prodavca ukoliko nije naznačio cenu po kojoj se uređaj nudi, itd, itd.

Sve su to faktori koji utiču  na to da li sam spreman da za neku robu izdvojim 150, 180 ili 200 eura, odnosno da li ću se uopšte upuštati u dogovor o kupovini.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, dragan333 said:

Uzeo od nekog prijatelja stajale u org pakovanju jasen boja ja mislim da je to ok cena mozda i gresim...ovaj se ponovio i ponudio a drugaru dobro doslo da otera stare ASW sa stalaka srecan jedan srecan drugi! Nije isto kupiti od vlasnika i preprodavca...

To je najbolja varijanta  , kada kupiš od poznatog lica .Tada je i cena realna .

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, gvlada said:

Роба вреди колико неко жели да плати за њу. Немам ништа против да неко звучник који коштао 300е нов неко плати исто толико полован, ако тако жели. :)

Tačno naročito ako  se radi o zvučniku koji je redak na ovim prostorima .

U konkretnom slučaju MA-rs1  je relativno često  u ponudi u proseku svakog meseca , pa treba biti strpljiv i odabrati dobro očuvan primerak za razuman novac .

Link to comment
Share on other sites

Занимљиво подсећање када сам имао Динаудио ѕ1.4 и Монитор Аудио RX2 заједно у соби. Зна се који је бољи звучник, о другоме је реч. Када су ѕ1.4 донешене и прикључене деловале су невероватно тамно, као да високотонац није исправан. После неког времена све је звучало супер. Када су после враћене RX2 деловале су ултра светло, као да им бас занемоћао. После неког времена све је звучало супер. Човек се прилагоди на звук, најбољи је упоредни аб тест.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, gvlada said:

Занимљиво подсећање када сам имао Динаудио ѕ1.4 и Монитор Аудио RX2 заједно у соби. Зна се који је бољи звучник, о другоме је реч. Када су ѕ1.4 донешене и прикључене деловале су невероватно тамно, као да високотонац није исправан. После неког времена све је звучало супер. Када су после враћене RX2 деловале су ултра светло, као да им бас занемоћао. После неког времена све је звучало супер. Човек се прилагоди на звук, најбољи је упоредни аб тест.

Ja iskreno nisam imao dynaudio ali sam ih slusao kod nekoliko ljudi i mislim da za te novce ima mnogo boljuh kutija u rangu! 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, gvlada said:

Занимљиво подсећање када сам имао Динаудио ѕ1.4 и Монитор Аудио RX2 заједно у соби. Зна се који је бољи звучник, о другоме је реч. Када су ѕ1.4 донешене и прикључене деловале су невероватно тамно, као да високотонац није исправан. После неког времена све је звучало супер. Када су после враћене RX2 деловале су ултра светло, као да им бас занемоћао. После неког времена све је звучало супер. Човек се прилагоди на звук, најбољи је упоредни аб тест.

 

 

Slusao ultra skupe MA zvucnike(platinum nesto,ime mu nije bilo vredno pamcenja)7-8000e  u dobrom okruzenju,to je bilo ogromno razocarenje.Trebao je da zameni silver8 star 6-7 godina,jad i beda.Na drugom mestu sam slusao neki GS nesto sa ribonom (oko 4-5000e) isti utisak,mada se ovde ogradjujem jer je ostatak sistema bio osrednji i nepoznat.U prvom sistemu MA zamenio najmanji model Napijala sa raal-om i audio tehnologies basom i to razvaljuje kako dobro svira.A slusao sam i contur 1.4s i to je opasna kutija ali zahtevna.

Sve ovo sam napisao da iskazem ogromno neslaganje sa gore boldovanom izjavom.

Link to comment
Share on other sites

Хех... да... о другоме је реч тј нисам хтео да поредим та два звучника него да о нечему другом причам. Динаудио ѕ1.4 је бољи и скупљи од RX2, ту нема дискусије. Поредити кутију која је коштала прво око 2300е, стигла до 3000е са кутијом која била 540е... не иде...

Link to comment
Share on other sites

Може се схватити ''о другоме је реч'' као да је други поменути бољи али сам мислио о другој ствари нешто да кажем, другоме је реч, а не да их поредим. Небитно више, разјаснили смо се.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...