Jump to content


Monitor Audio


gvlada

Recommended Posts

On July 28, 2016 at 22:31, ska62 said:

Jedna od lepših kutija MA - rs1  model je od pre desetak godina , koliko se sećam .:wub:

Izasao je negde 2008 godine, pobednik svih testova u svojoj kategoriji, odnos cene i kvaliteta.. Ima dosta o njima u Casopisima i na internetu, cak mislim da ima HI FILES casopis, gde se su bas dosta pisali o ovom modelu.. :listen

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Прелепа кутија... штета то је превише светла и танка на басу. Предвиђена за мале просторије и задње канале вишеканалних система. Сличан је и RX1, мада тамнијег карактера док је RX2 сасвим друга прича.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Zabrojao si se malo :)

RS1 je na trziste izasao 2004. godine, kao model za 2005.

Tačno , ima test u hi-files  br 10 - mart 2006  mada je bilo reklamnih  članaka i ranije  , kada se pojavio  koštao 380 evrića  .Prodavao se do 2009 ,  tada po ceni od 300 e .

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, gvlada said:

Изгледа да сви имају Пионир 600/610. :)

 

Pioneer dv-610 je ostao u sistemu jer se dobro pokazao. Tada mi je odgovaralo da bude srebrni, sada bi mi više ,,štimao,, crni ali to su manje bitni detalji :).

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, gvlada said:

Прелепа кутија... штета то је превише светла и танка на басу. Предвиђена за мале просторије и задње канале вишеканалних система. Сличан је и RX1, мада тамнијег карактера док је RX2 сасвим друга прича.

Ne bih se slozio da je tanka u bassu, mora da je uparivanje amplifikacije, na kojoj ste slusali ove kutije, bilo ne adekvatno ovim kutijama.. isto tako se ne bih slozio da je dobra samo za postavku pozadinskih zvucnika.. Ja je povremeno slusam u prostoriji od 25m2 i to radi fantasticno.. puna soba zvuka, 90db ima ova kutija i popunice zvukom i vece prostorije, stim sto joj treba dati ozbiljnu amplifikaciju i dobar transport.. i to svira ovako: :listen

 Cak ima test, gde si ovi RS1 koriste za prednje zvucnike u 5.1 sistemu..:rolleyes: :wave2

                        http://www.whathifi.com/monitor-audio/silver-rs1-av/review

Link to comment
Share on other sites

Нема шта да се слажеш или не слажеш, очекивати да кутија попут RS1 попуни сама 25квм звуком и басом је најблаже речено оптимистички. Кутија није намењена томе, а за 5.1 није проблем јер за ниске фреквенције постоји субвуфер.

Сад искрено, да ли ико озбиљно мисли да ће преко јутјуб снимка неко стећи адекватан утисак о стварним могућностима било којих кутија? :)

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, ska62 said:

Da li je neko slušao rs-1 sa  novijom Yamahom ,  generalno , ima li tu sinergije  ?

RS1 je bio kod mene uparen sa risiverom Yamaha RX-V 396 i to je zvučalo tanko (loše). Ovo ipak treba uzeti sa rezervom je su zvučnici baš u tom periodu bili novi, neusvirani, tako da mislim da je to bio osnovni problem.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nece pomoci puno, jer su drugi modeli iz davne proslosti, ali ja sam slusao oko nedelju dana MA br2 i Yamaha AX-550 i to je bilo kao sto Bogdan kaze, tanko i neubedljivo. To sam shvatio kad sam umesto MA ubacio neke male Celestion zvucnike iz osamdesetih proslog veka. Moj zakljucak je bio da su ti BR2 bili presvetli i metalno zvuceci u HF sto ne volim.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

Нема шта да се слажеш или не слажеш, очекивати да кутија попут RS1 попуни сама 25квм звуком и басом је најблаже речено оптимистички. Кутија није намењена томе, а за 5.1 није проблем јер за ниске фреквенције постоји субвуфер.

Сад искрено, да ли ико озбиљно мисли да ће преко јутјуб снимка неко стећи адекватан утисак о стварним могућностима било којих кутија? :)

Ma snimci na youtube su za uspomenu, kao i slike na drustvenim mrezama, kazu da se samo tako mogu sacuvati neke uspomene.. :D pa ja to primenjujem povremeno.. pa kad prodam neki uredjaj, ja se prisetim.. :type
RS1 je dobra kutija, samo trazi pazljivo odabrane komponente da bi svirala kako treba.. :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...