Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

  • 7 months later...
On 3/6/2017 at 20:23, Shang Tsung said:

Da moze se tako formulisati.
Ja zamalo da kupim PM7001, a kazu da ovi novi maranci nemaju dodirnih tacaka sa starim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ova 94-ka rekao bih nije bas u najboljem radnom stanju, srednji tonovi su mu mnogo povučeni nazad a bas prejak i pomalo nedefinisan...možda i kablovi imaju malog udela u tome što srednji nisu dovoljno izraženi (vdh revolution + kimber kcag). U svakom slučaju po meni 94-ka ima masniji i topliji zvuk ali moj izbor je definitivno pm-16, za sad.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Aj da se pohvalim sa prinovom.Danas sam kupio marantz PM 14 da pravi drustvo cd 17.

Pored toga sto prelepo izgleda svira ........ samo cu reci da ovo pojacalo ne izlazi iz kuce.

Vidim u oglasima i cd 14 za 600e, samo ako uzmem i to žena će me isterati iz kuće :D.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav . Taman sam se smirio sa hifom i dobijem na poklon Marantz pm94 . Izvor nije problem , ali sta sa zvucnicima , posedujem 8 pari Grundig zvucnika ali mslim da MarantzPm94 trazi nesto drugacije . Tesko mi je da kazem bolje .

Sta mislite da ide najbolje uz ovog Marantza , naravno da moze polovno i prostorija za slusanje je 24 kvadrata .

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, JTGTS said:

Aj da se pohvalim sa prinovom.Danas sam kupio marantz PM 14 da pravi drustvo cd 17.

Pored toga sto prelepo izgleda svira ........ samo cu reci da ovo pojacalo ne izlazi iz kuce.

Vidim u oglasima i cd 14 za 600e, samo ako uzmem i to žena će me isterati iz kuće :D.

Sta ce ti    cd player  ,  vec imas dva vrhunska , za te pare bolje kupi neki krsten dac i uzivaj. Muzika je dz , itd.. opcija za uzivanje 

Cestitke za pm 14 , slusao sam ga i poredio sa pm 16 ,  moje  skromno misljenje je da je to pojacalo malo precenjeno i nista bolje od pm 16 koji je dosta  jeftiniji ,  al dobro :rolleyes:  pm 14 ima merac temperature .  I to nesto  kosta , a i lepo izgleda :)

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, suca77 said:

Sta ce ti    cd player  ,  vec imas dva vrhunska , za te pare bolje kupi neki krsten dac i uzivaj. Muzika je dz , itd.. opcija za uzivanje 

Cestitke za pm 14 , slusao sam ga i poredio sa pm 16 ,  moje  skromno misljenje je da je to pojacalo malo precenjeno i nista bolje od pm 16 koji je dosta  jeftiniji ,  al dobro :rolleyes:  pm 14 ima merac temperature .  I to nesto  kosta , a i lepo izgleda :)

 

Ovo mi je trebalo...Znaci kad budem menjao PM 16 da preskocim PM 14 i dobacim odmah do PM 11S3.

Link to comment
Share on other sites

Da Zoran sa KP i sada ima 1 komad jos na prodaju koji je identičan u mint stanju.

Mislio sam da uzmem CD 14 i tjuner ST 17 da kompletiram kolekciju, DAC je verovatno posle njih na redu.

Samo jedina stvar koja me muči je dal da nosim moje kappe kod siniše da ubaci njegove srednjotonce i preradi skretnice da to stvarno zasvira ili da skupljam pare recimo za Canton reference 3.2

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, suca77 said:

Sta ce ti    cd player  ,  vec imas dva vrhunska , za te pare bolje kupi neki krsten dac i uzivaj. Muzika je dz , itd.. opcija za uzivanje 

Cestitke za pm 14 , slusao sam ga i poredio sa pm 16 ,  moje  skromno misljenje je da je to pojacalo malo precenjeno i nista bolje od pm 16 koji je dosta  jeftiniji ,  al dobro :rolleyes:  pm 14 ima merac temperature .  I to nesto  kosta , a i lepo izgleda :)

 

Pa i nije neka razlika PM 16 u mint stanju je oko 600e na KP a ja sam moj PM 14 platio 800e tako da ako ništa drugo meni lepše izgleda (inače sam razmišljao i o PM16 ali sobzirom da će terati kappe malo više snage nije na odmet).Ja sam oduševljen zvukom i mnogo bolje se uklopio sa cd17 nego sa sonijem x55es koji mnogo bolje svira na harmanu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...