Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

Prati to imenjak redovno. Ista je cena pitaj Boga otkad.

Nemoj ocekivati veci pad cena top modela. Nema ih u vecem broju, pa da ostaju neke zalihe kad izadje novi model.

U Evropi - u USA su uvek stariji modeli po debelo "dampovanim" cenama.

BTW, ne znam zasto ti je toliko zanimljiv bas taj Marantz - ima boljih sprava za koji evro vise.

Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko kakav je phono preamp na PM 7001, nadam se da je dovoljno dobar da necu morati da ga kupujem posebno ... nisam zahtevan, dovoljno je da solidan, kao i samo pojacalo sto je, vazno je samo da nije krs neki ugradjen, a nadam se da nije jer je to ipak malo visa klasa uredjaja, pa bi trebalo da je i phono preamp na tom nekom boljem nivou.

Zasto mi je vazno, pa prvenstveno zbog samog zvuka , a pod dva zeleo bih da presnimim neke ploce na kasete a kapiram da cu sa boljim preampom da dobijem i bolji snimak na kasetu, jer to sto snimam sa ploce sada snimam i te ploce lete dalje, pa mi je vazno da je taj snimak na kasetu sto bolji moguci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Verovatno ću ovih dana dobiti na poklon pojačalo Marantz 74PM32/00B koje je godinama skupljalo prašinu(ali bukvalno, srce me boli da vam pustim takvu sliku), dakle nije upotrebljavano.
Molim poznavanoce/ljubiutelje Marantz-a da mi kažu ponešto o ovom pojačalu.
Takođe, treba mi preporuka za zvučnike? Marka, novo ili staro?
Nisam audiofil niti stručnjak za ovu oblast. Želim sebi da obezbedim uslove za slušanje muzike. Želim da dobijem zvučnu sliku sa mnogo detalja, a da s druge strane, ne bude preglasno.
Šta od toga može ovo pjačalo?
Inače, planirao sam sebi da kupim Denon RCD-M41DAB + SC-M41 zvučnike. Mislim da bi ta kombinacija mogla da mi prišute zvuk kakav želim. Međutim, u međuvremenu sam dobio ponudu od drugara za navedeno pojačalo, s tim da ja sebi da kupim zvučnike.
U tom smislu, svako mišljenje odnosno svaki savet je dobrodošao. Nadam se samo da u međuvremenu Denon neće poskupeti...😁

Link to comment
Share on other sites

 

 

E svaka cast, kad je besplatno. Pitas DR na forumu, da ga srede i to je to.

Previse si pitanja postavio, razumem te. Hoces sve odjednom, ali  to ne ide. To zaboravi.

To se druze radi godinama, i godinama...... I opet opet nesto fali.......

Mislim na HIFI.

 Ubuduce se koncentrisi na sazeta pitanja, a ne ovako.:xmas

Svako ce ovde da ti pomogne, tu nemas brige.

:listen

I uzivaj.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo par slika na kojima se ne vidi koliko je zapravo prašnjav...🙄

Elem, baš bih voleo da se ''raspevate'' i pokažete znanje iz ove oblasti.

Dakle, šta mogu očekivati od njega i u kombinaciji s kojim zvučnicima.

Moram da kažem da nisam finansijski jak, tako da morate imati i to u vidu. Rekoh već, nisam audiofil, ali nisam ni gadljiv na dobar ili bar pristojan zvuk...😃

 

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa sad...ne znam šta to znači, ''šta očekivati''? S obzirom da sam u dobi 50+, glasna muzika mi više ne prija. Stvarno ne znam šta da očekujem od PM-32. Svojevremeno sam imao Sanyo pojačalo (ne sećam se oznake), koje sam poklonio bratancu. Na ''mekim'' zvučnicima je davao dobar zvuk(subjetivno mišljenje).

Dajte malo više informacija, ne budite škrtice...😉

Link to comment
Share on other sites

Za to slabo pojacalo znaci trazi efikasne zvucnike, 90db i vise, 8 ohmske. To sto slusas na tiho nista ne znaci, upravo jace pojacalo lepse radi na tiho. Ovo tvoje ces malo da odvrnes da iz njega nesto izvuces i ako su zvucnici iole zahtevniji eto ti belaja. Sa visokoefikasnim mozes lepo da se naslusas muzike. Imas u njemu, predpostavljam i phono sekciju koje nisu lose . Refresh tj. servis pojacala bi bilo lepo da odradis kad si ga vec na poklon dobio. Kostace te to kao da si ga platio otprilike, ali bar imas refreshovan uredjaj.

Link to comment
Share on other sites

Nisam slusao konkretan model, ali jesam slusao marantz od 30-tak w u svojoj kuci ..to je bilo pre nove ere, negde u vreme pada Berlinskog zida 😁 Manjak snage jeste problem..nisu ti to bzvz napisali vec. Recimo da sa Energy esm4 nisu lose radili, ali sam naravno i sa tim zvucnicima slusao bolji zvuk sa boljim ampovima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...