Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

1 hour ago, gvlada said:

Кад сам отворио Маранц тему уопште нисам желео оваква препуцавања, само униште тему. Можда би модератори могли овај део да уклоне одавде.

Pa zašto onda to radite...? To što ste otvorili temu vam svakako ne daje za pravo da budete i moderator iste... 

Sa ogromnim zadovoljstvom se isključujem iz dalje diskusije sa vama, i iz "vaše" teme zarad uštede i vašeg i svog vremena, i odoh da uživam u nesavršenosti nedorslog izvora... :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Alexandar said:

 

Ovo znaci da ti si dosao do "HiFi savrsenstva"? 

Не, нити ће ико. Тежити је друго...  но сам хифи је тако концепиран.

 

Нисам модератор теме али би оно што није везано за тему тј препуцавања стварно требало уклонити. За расправе је увек потребно више од једне особе.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav,

S vremena na vreme pogledam cene novih AVR i vidim da  Marantz SR serija uskoro neće moći da se kupi ispod 1.000€. Svake godine nova verzija i nova veća cena (za sada je kod nas samo ispod hiljadarke 5012 bilo na KP ili u Player-u). Da li opravdano povećavaju cenu (poboljšavaju hardver, softver...) ili su na glasu kao Apple, da stave cenu telefona 3.000€ ljudi stoje u redu i kupuju?

I još da pitam da li je Marantz AVR najbolje rešenje za surround i stereo? Kakav je Denon po tom pitanju (na primer da sada kupujete AVR za 5.1 sistem i da vam treba i za stereo da li bi išli na SR5012 ili X3400H)? 

Link to comment
Share on other sites

За музику бољи Маранц авр и то што јачи то бољи. Није лоше додати засебни снагаш, макар за предње.

Новији модели су скупљи због: већих плата менаџмента, инфлације, скупљих сировина, нових технологија  тј. декодера, више појачала и сл.

Link to comment
Share on other sites

Vlado, koliko ima istine u postu:

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/2932044-denon-avr-x3400h-vs-marantz-sr5012-vs-yamaha-rx-a870.html#post56045592

1. Hajde da se složimo da je Marantz bolji za stereo ali da li je moguće da korekcija kod Marantz-a XT bolje odrađuje posao od Odisej XT32 kod Denon-a? 

2. Ako isključimo stereo iz priče i fokusiramo se samo na surround, šta bi bilo bolje za home theatre 5.1: SR5012 ili X3400H? 

Link to comment
Share on other sites

ХТ не може бити бољи од ХТ32. Лик каже да упркос томе што је јефтинији да му Маранц боље звучи од Денона,  што није немогуће.  Њему се боље уклопио.  

Link to comment
Share on other sites

Ja se upravo lomim izmedju SR7012 i NAD T758 v3.

U igri je bila i Yamaha RX-A2070, ali YPAO je slab kod ekvilizacije subwoofer-a, tako da je otpao.

 

NAD ima manje "bells and whistles" od Marantz-a, samo tri HDMI ulaza, samo jedan izlaz - ali mi nista vise od toga ni ne treba.

NAD ima Dirac. To mu je ogroman plus. Kod ekvilizacije subwoofer-a Audyssey jos kako-tako moze da parira - ali kod ostalih zvucnika je Dirac neka druga liga.

Sada i Marantz za Audyssey (SR7011 i noviji) nudi android / iOS aplikaciju (Audyssey MultEQ Editor), ali je vrlo bagovita. Recimo, ono sto bi trebalo da bude glavna prednost kalibracije putem te aplikacije - edit-vanje target krive - je skoro neupotrebljivo. Ali jedna bitna opcija ipak radi - podesavanje gornje granice (frekvencije) iznad koje se nece raditi procesiranje. Time se resava najveci Audyssey problem - to sto umrtvi zvuk na srednjim i visim frekvencijama.

S druge strane, i NAD je vrlo bagovit i to sam uredjaj. Skoro su imali i opoziv - jedan od modula je promenjen i sad starim kupcima menjaju, a u novim spravama isporucuju novi modul.

 

I cena je pomalo "zbunjujuca". Kod nas i Evropi je cena obe sprave slicna (1500-1600€). U USA je Marantz daleko skuplji - 2200$ vs 1300$. I cak i kao tako skuplji prilicno je dobro ocenjen u svojoj klasi.

 

Da sam siguran da me NAD nece zezati verovatno bih prelomio na tu stranu - Dirac je ono sto me jako intrigira. Nisam pametan... :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Nije samo ovde - tako je u celoj Evropi, ukljucujuci UK, a to je uredjaj iz Kanade.

I za cene SVS subwoofer-a mogu samo da placem nad sudbom kletom i to je to :D

Tamo je SB16-Ultra 2000$, a ovde 2800€ :roll:

 

Iliti nije bas toliko "straightforward". Marantz-u u USA cim izadje novi model cena padne na polovinu. NAD drzi cenu.

A dobar deo cene Marantz-a ode na raznorazne gluposti za online streaming licence i slicno, sto mi ne treba ni pod razno.

 

Ali priznajem - muci me malo glupa cena. Zato sam i napisao :)

 

Nema alternative sto se Dirac-a tice :(

Najjeftiniji Arcam je 2500€ i naravno da ne vredi te pare.

Mislim da je i dalje problem sto kod Dirac-a sistem za kalibraciju nije bas toliko jednostavan i prilagodjen ljudima koje tehnika ne zanima previse.

Link to comment
Share on other sites

Jedino ogranicenje je sto radi do 500 Hz, a iznad mu ne bih ni dao da radi.

Cak i da zelis full verziju iliti da radi do 20kHz, 100$ (80€) je sica s obzirom da najjeftinija alternativa - miniDSP - kosta 550-1000$, u zavisnosti od modela i svaki ima neku zezanciju. Ili moras da mu serviras multichannel LPCM (nista od Atmos i DTS:X) - nanoAVR DL ili da koristis analognu varijantu - DDRC-88A kada se radi dvostruka AD/DA konverzija + moras da imas procesor/multichannel amp combo da bi uopste mogao to da iskoristis.

Link to comment
Share on other sites

Realno, jedino sto se "uparuje" je centralni zvucnik - Jamo D8 Cen.

Za surround-e nije bitno, a glavne zvucnike (Triangle Iconor / Extan) ne "uparujem" sa AVR-om - njih gura Harman Kardon HK6950R.

Subwoofer jeste bitan jer njemu ekvilizacija ne gine, ali on se bas i ne "uparuje" - trenutnom SVS  PB10-NSD uskoro stize zamena - "malcice" jaci mladji brat :)

 

Link to comment
Share on other sites

Не бих се сложио да за суроунде није битно. Имао сам прилике да пробам разне моделе звучника и итекако се примети разлика. Боље је рећи да некоме то није битно, као што неко може и филм да одгледа на тв а звук са тв интерних звучника. Чак и исти суроунд звучник теран из авр или засебног снагаша другачије се чује, са већом просторношћу и природности.

За центар је поготову битно, он мора бити целина са предњим левим и десном звучником.

Link to comment
Share on other sites

On 12.6.2018. at 11:34, gvlada said:

За музику бољи Маранц авр и то што јачи то бољи. Није лоше додати засебни снагаш, макар за предње.

Новији модели су скупљи због: већих плата менаџмента, инфлације, скупљих сировина, нових технологија  тј. декодера, више појачала и сл.

Sve u svemu, jedna velika pljačka bratiću. :)

Link to comment
Share on other sites

И јесте и није, има доста више често непотребних ствари у односу на претходне моделе који махом и нису неопходни. Ипак, коме то значи уједини доста сервиса у једном уређају. Цена напретка или нечијег лагодног живота.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...