Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

9 hours ago, gvlada said:

У Нишу избор фм станица није ни вредан коментарисања, још мање квалитет истих.

Појачало и звучници ок али ово тражи јачи извор да покаже шта уме.

Vlado, kao što rekoh, meni je radio vrlo važan . U Beogradu, uz malu pomoć Oehlbach fm tower 17 antene, uz Sony svakoga dana po više sati uživam u različitim programima Radio Beograda (1, 2 i 202), tako da to, bar što se mene tiče nije pitanje za diskusiju. Ovaj deo "Појачало и звучници ок али ово тражи јачи извор да покаже шта уме." nisam baš najbolje razumeo, slušao ovu kombinaciju negde i shvatio da  Pre Box S2 Digital nije dorastao ili...?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ScepanBG said:

Cestitam na kupovini! :) To pojacalo je kostalo 6300 dm,testirano 4/2001 godine u Stereoplay-u.Dobilo 50 poena u Stereoplay-u.Isti broj poena je imao i Accuphase E -211.Dok je u Stereo-u bio bolje ocenjen od E-211.U Stereo-u(dobio 3 maximalne zvezdice) komentar za njega: Herrvoragend ausgestatteter Allrounder mit flussigem,kraftvollen Sound und gutter Phonostufe.

 

9 hours ago, Bato - hi - fi said:

Prelijep i prije svega zestok uredjaj!Cestitke!

Hvala na čestitkama :cheers

@StepanBG, ovo za phono sam i ja čuo pre par godina kada sam prvi put "ozbiljnije" poslušap vaki PM-14. Istini za volju, nije bilo poređenja sa drugim preampom, ali nisam uspeo da nađem niti jednu manu zvuku gramofona, a skon sam tome...;)

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Deki VS said:

Vlado, kao što rekoh, meni je radio vrlo važan . U Beogradu, uz malu pomoć Oehlbach fm tower 17 antene, uz Sony svakoga dana po više sati uživam u različitim programima Radio Beograda (1, 2 i 202), tako da to, bar što se mene tiče nije pitanje za diskusiju. Ovaj deo "Појачало и звучници ок али ово тражи јачи извор да покаже шта уме." nisam baš najbolje razumeo, slušao ovu kombinaciju negde i shvatio da  Pre Box S2 Digital nije dorastao ili...?

За радио сам рекао своје мишљење, немам намеру да улазим у дискусију око ове препотопске технологије. Ко воли нека ужива у томе.

Што се тиче извора, написао си да је https://www.player.rs/dacs/pro-ject-pre-box-s2-digital-silver/pro/10300 извор. Да ли се шалиш па ме још питаш зашто сматрам да извор од 350е не може да парира појачалу које било скоро 6000дем, чији је наследник данас 4000е? Да ли си ти схватио, укапирао, разумео? Знам како то појачало свира са слабијим и јефтинијим а како са изворима своје класе.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gvlada said:

За радио сам рекао своје мишљење, немам намеру да улазим у дискусију око ове препотопске технологије. Ко воли нека ужива у томе.

Šteta, nepovratno šteta, jer ima se šta čuti, a možda bii i šta naučili...

40 minutes ago, gvlada said:

Што се тиче извора, написао си да је https://www.player.rs/dacs/pro-ject-pre-box-s2-digital-silver/pro/10300 извор. Да ли се шалиш па ме још питаш зашто сматрам да извор од 350е не може да парира појачалу које било скоро 6000дем, чији је наследник данас 4000е? Да ли си ти схватио, укапирао, разумео? Знам како то појачало свира са слабијим и јефтинијим а како са изворима своје класе.

Da bih, kako rekoste "... схватио, укапирао, разумео?" morao bih da prvo dobijem odgovor na postavljeno pitanje. Daklem da ponovim i proširim, slušali ste navedenu kombinaciju pojačala, zvučnika i DAC-a, ili vam se javilo, na osnovu svega na NET-u pročitanog...?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Deki VS said:

Vlado, kao što rekoh, meni je radio vrlo važan . U Beogradu, uz malu pomoć Oehlbach fm tower 17 antene, uz Sony svakoga dana po više sati uživam u različitim programima Radio Beograda (1, 2 i 202), tako da to, bar što se mene tiče nije pitanje za diskusiju. 

Tako je ,  ima nas koji volimo radio .:listen

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

За радио сам рекао своје мишљење, немам намеру да улазим у дискусију око ове препотопске технологије. Ко воли нека ужива у томе.

Што се тиче извора, написао си да је https://www.player.rs/dacs/pro-ject-pre-box-s2-digital-silver/pro/10300 извор. Да ли се шалиш па ме још питаш зашто сматрам да извор од 350е не може да парира појачалу које било скоро 6000дем, чији је наследник данас 4000е? Да ли си ти схватио, укапирао, разумео? Знам како то појачало свира са слабијим и јефтинијим а како са изворима своје класе.

Taj Project dac je za to koliko kosta pristojna sprava. U AV Impulsu je i nesto jeftiniji, tacnije 320€  ali ono sto sam hteo da kazem da svakako ni blizu nije dorastao pojacalu cene 4000€ pa ma koje bilo. Svakako ni Marantz-u u toj cenovnoj kategoriji.

Slusajuci pomenuti Project u sistemu slicne cene i uporedjujuci ga sa dac-om od oko 1000€, nedvosmisleno  se nametbuo zakljucak da i dalje vazi ono staro pravilo “koliko para, toliko muzike”.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ska62 said:

Tako je ,  ima nas koji volimo radio .:listen

Pravda za radio...:cheers

9 minutes ago, Sonichammer said:

Taj Project dac je za to koliko kosta pristojna sprava. U AV Impulsu je i nesto jeftiniji, tacnije 320€  ali ono sto sam hteo da kazem da svakako ni blizu nije dorastao pojacalu cene 4000€ pa ma koje bilo. Svakako ni Marantz-u u toj cenovnoj kategoriji.

Slusajuci pomenuti Project u sistemu slicne cene i uporedjujuci ga sa dac-om od oko 1000€, nedvosmisleno  se nametbuo zakljucak da i dalje vazi ono staro pravilo “koliko para, toliko muzike”.

 

Bilo bi potpuno neozbiljno tvrditi suprotno, ali trenutno para ima toliko, a muzike ne manjka...;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Deki VS said:

Šteta, nepovratno šteta, jer ima se šta čuti, a možda bii i šta naučili...

Da bih, kako rekoste "... схватио, укапирао, разумео?" morao bih da prvo dobijem odgovor na postavljeno pitanje. Daklem da ponovim i proširim, slušali ste navedenu kombinaciju pojačala, zvučnika i DAC-a, ili vam se javilo, na osnovu svega na NET-u pročitanog...?

Шта је бре теби? Написао сам да су ок појачало и звучници а извор слабији и то ти смета? Негде сам рекао нешто што није како треба? Која глупост, смета ти его, увредио сам твој дак? За 350е је ок куповина али нема шта да тражи у систему са појачалом од 3-4к е и звучницима преко 2к е. Тај систем ће показати шта уме тек кад и извор буде из одговарајуће класе. Можда би требало да научиш не само да читаш већ и да схватиш прочитано.

Како тврди да се мени јавља, супротстављаш се мојој тврдњи да је тај дак слаб за поменуто појачало а и звучнике, да ли тврдиш да није слаб већ напротив одговарајући? Нема то везе да ли ти имаш или немаш пара и да ли по неком твом укусу то свира "за све паре". Намера на почетку је била добронамерно рећи мишљење да се тежи одговарајућем извору који би показао шта систем уме и може.

Link to comment
Share on other sites

Aman bre ljudi,jasno bi trebalo biti svakom da bolji izvor ce doprineti i boljem zvuku,al ta PM14/2KIS nije tip sprave koja stalno udara sakom u sto,ocu bolje,ocu bolje..sasvim to lepo barata i ne pravi problema sa komponentama iz da kazemo nizeg ranga,ma sta to bilo..ziveo sam sa takvom spravom jedno 15-16 meseci,nije komponenta koja vecito  gura  prst u oko,i ne spada bas u probirljive sprave (naravno vrag nikad ne spava,postoji sansa uvek i da se omane)..Kod dizajniranja Ishiwata je koristio Tannoy R3 zvucnike,znaci vec u startu cilj nije bio kreiranje neke Godzile od amplifikacije..B)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, gvlada said:

Како тврди да се мени јавља, супротстављаш се мојој тврдњи да је тај дак слаб за поменуто појачало а и звучнике, да ли тврдиш да није слаб већ напротив одговарајући? Нема то везе да ли ти имаш или немаш пара и да ли по неком твом укусу то свира "за све паре". Намера на почетку је била добронамерно рећи мишљење да се тежи одговарајућем извору који би показао шта систем уме и може.

Kao što sam i mislio, sve što ste rekli je zaključak na osnovu teorije "pojačalo NNN €, zvučnici NNN € izvor NNN €..." Opšta mesta koja su neupitna i logična, ali u vašem slučaju potpuno nepotkrepljena slušalačkim iskustvima, i zato su, po meni, pisanje, tek zbog zbog pisanja", i kao takva potpuno nepotrebna, jer kao što je Sima napisao “koliko para, toliko muzike” je tačno u velikoj većini slučajeva, a naročito u mom, gde su razlike između cena ogromne.

1 hour ago, paja959 said:

Aman bre ljudi,jasno bi trebalo biti svakom da bolji izvor ce doprineti i boljem zvuku,al ta PM14/2KIS nije tip sprave koja stalno udara sakom u sto,ocu bolje,ocu bolje..sasvim to lepo barata i ne pravi problema sa komponentama iz da kazemo nizeg ranga,ma sta to bilo..ziveo sam sa takvom spravom jedno 15-16 meseci,nije komponenta koja vecito  gura  prst u oko,i ne spada bas u probirljive sprave (naravno vrag nikad ne spava,postoji sansa uvek i da se omane)..Kod dizajniranja Ishiwata je koristio Tannoy R3 zvucnike,znaci vec u startu cilj nije bio kreiranje neke Godzile od amplifikacije..B)

Hvala Pajo. Vaše zaključak je, skoro pa, identičan mom. Oseća se da to može puno bolje, ali taj osećaj nikako ne odvlači pažnju od muzike i ne vuče na "tamnu stranu" ultimativne i frustrirajuće potrebe za uppgrade-om izvora, naprotiv...:listen

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Deki VS said:

Kao što sam i mislio, sve što ste rekli je zaključak na osnovu teorije "pojačalo NNN €, zvučnici NNN € izvor NNN €..." Opšta mesta koja su neupitna i logična, ali u vašem slučaju potpuno nepotkrepljena slušalačkim iskustvima, i zato su, po meni, pisanje, tek zbog zbog pisanja", i kao takva potpuno nepotrebna, jer kao što je Sima napisao “koliko para, toliko muzike” je tačno u velikoj većini slučajeva, a naročito u mom, gde su razlike između cena ogromne.

Hvala Pajo. Vaše zaključak je, skoro pa, identičan mom. Oseća se da to može puno bolje, ali taj osećaj nikako ne odvlači pažnju od muzike i ne vuče na "tamnu stranu" ultimativne i frustrirajuće potrebe za uppgrade-om izvora, naprotiv...:listen

Написао сам да знам како ПМ14 ради са изворима нижих и виших класа. То значи да јесам слушао са јефтинијим и скупљим изворима, изворима виших и нижих класа. Оно што нуди са јефтинијим изворима није ни близу оног што може са изворима своје класе. Теби то свира довољно добро, не мораш да мењаш извор. Око чега се  људи данас вређају.

 

Link to comment
Share on other sites

Vređaju...? U kom ste delu prepoznali uvređenost...?

Daklem, moje pitanje je bilo da li ste bar dve, od tri pomenute komponente (amp, zvučnici i dac) slušali istovremeno. Odgovor nisam dobio, tako da zaključujem da niste. Opšta mesta, tipa "to bi bolje sviralo sa spravama u istom cenovnom rangu" su stvarno pisanja u prazno. Btw. Sad videh i broj vaših postova, koji bi nekome neukom mogao, pogrešno, da vas predstavi kao iskusnog u ovomu hobiju...

Link to comment
Share on other sites

Хаха... да бре, неискусан. Ипак остајеш при ставу да је твој дак довољно добар да покаже шта појачало и звучници могу и да је моја констатација да ће тек бољи извор показати шта систем у ствари може неоснована и, можда, нетачна?

Нигде нисам написао да је тај дак лош уређај или да не ваља за своју цену, већ да није довољно добар за систем са вишеструко скупљим тј квалитетнијим компонентама. 

 

Иначе, кад већ квалификујеш људе како описати човека који нпр лаже за старост уређаја и који је власник по реду?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, gvlada said:

Хаха... да бре, неискусан. Ипак остајеш при ставу да је твој дак довољно добар да покаже шта појачало и звучници могу и да је моја констатација да ће тек бољи извор показати шта систем у ствари може неоснована и, можда, нетачна?

Нигде нисам написао да је тај дак лош уређај или да не ваља за своју цену, већ да није довољно добар за систем са вишеструко скупљим тј квалитетнијим компонентама. 

 

Иначе, кад већ квалификујеш људе како описати човека који нпр лаже за старост уређаја и који је власник по реду?

Za početak, nije bilo kvalifikacije, ali ovo vaše bi moglo da bude ne samo kvalifikacija, već i uvreda pa bih vas zamolio, zarad istine, za pojašnjenje,.

Link to comment
Share on other sites

Хипотетичко питање, ниси се ваљда препознао? Нисам никога именовао... Изиграваш Шерлок Холмса па закључујеш колико имам искуства у хифи. Скоро један лик се интересовао за неко појачало, модел стар 10 год а продавац рекао да је 2,5 год старо и други власник а испоставило се да је ипак старо 10ак год и да је било више власника. Свачега има на нету...

Ниси одговорио на прво питање.

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2018 at 9:17, paja959 said:

Kod dizajniranja Ishiwata je koristio Tannoy R3 zvucnike,znaci vec u startu cilj nije bio kreiranje neke Godzile od amplifikacije..B)

Извор је можда и најважнија карика хифи ланца. Ако почетак не ваља тешко се може касније довести до хифи савршенства. Лично сам се уверио у то. Планирани одговарајући извор за пм14 је цд14, по класи. Не зато што је цд плејер већ као извор. Данас постоје боља решења из те класе. Појачала се нису мењала задњих деценија али извори јесу. На жалост, квалитет звука је остао у истом ценовном разреду. Што каже Сима, колико пара толико музике.

Link to comment
Share on other sites

Томе се тежи, зар не? У супротном хифи нема смисла, давати велике своте новца а не тежити савршенству. Ако није тако обичне мини линије завршавају посао.

Link to comment
Share on other sites

Kakvom savrsenstvu? Savrsenstvu cega?

Ja kad tezim savrsenstvu, ili mozda zadovoljstvu bolje receno u mom slucaju, ne gledam mnogo na novac. Inace to zaista nema smisla. 

Mini linije za neke stvari stvarno i zavrsavaju pos'o. :)

No, jedno pitanje: 

"Извор је можда и најважнија карика хифи ланца. Ако почетак не ваља тешко се може касније довести до хифи савршенства. Лично сам се уверио у то."

Ovo znaci da ti si dosao do "HiFi savrsenstva"? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...