Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

Uzeo sam PM 50, i to radi sasvim lepo.

Mada, neÅ¡to sam se nameraÄio na 84 mkII    ;-)

Ja moj kupih pm50 u nameri da mu u pobudi natrpam neku lampu.... 

jer unutra ima mesta za ceo ringišpil.... valjda u to vreme bese politika sto veci to bolji.

 

Kao sto rekoh gore koncepcija izrade je ista STK u pobudi i klasicni tranzistori u izlazu shodno izlaznoj snazi...50, 80, 100w. 6800mf,10000mf,12000mf......

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam imao PM84MK2, prodao sam ga pre dva meseca za 280€, sada vidim da se za isto pojaÄalo traži 380€... Trenutno sluÅ¡am PM16 i teÅ¡ko da mogu da se porede. PM16 je mnogo bolje i ozbiljnije pojaÄalo. Za sada sam jako zadovoljan. :-)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno sluÅ¡am PM16 i teÅ¡ko da mogu da se porede. PM16 je mnogo bolje i ozbiljnije pojaÄalo. Za sada sam jako zadovoljan. :smile:

 

To je ono Å¡to sam upravo i pitao. Izgleda da si pravi Äovek za ovaj odgovor, obzirom da si imao prilike oba da posluÅ¡aÅ¡. PM 16 ide trenutno oko 500 evra. Obzirom na razliku od "samo" 100-tinjak evra, Äini mi se da se PM 16 nameće kao veoma logiÄno reÅ¡enje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima.Prvi post mi je na forumu. :wave2 Vlasnik sa marantz pojacala pm 80tjunera st 50 i cd plejera cd63 se nesto vise od godinu dana.Ovo je nesto najbolje sto sam imao do sad.Sad znam da to i nije nesto ali meni je super.Poceo sam sa starim niskim hsr-160 potom imao tehniksa su 810 i sad ovo.Prezadovoljan sam marancom. :loveface Evo i par slika od mene kao skroman doprinos marantz klubu.

_DSC0167_zps5219388c.jpg

_DSC0166_zps65acf14f.jpg

_DSC0165_zps9cb41cde.jpg

_DSC0170_zpse26faaad.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stalci stizu u utorak.Kutije ce jos malo pricekati.U uzi krug su usli bowersice 601 s2/3 602 s2/3 685 monitor audio rs1, bx2 dali zensor 1 ili 3...Mozda i kef q300 ako naletim povoljno-polovno.Nemam nekog posebnog iskustva ali se nadam da bi nesto od ovog islo jako dobro sa marancom.Izvinjavam se svima sto sam zloupotrebio temu.

Link to comment
Share on other sites

Ðабављај RX2, изненадићеш Ñе како добро звуче и шта Ñве могу надÑвирати.

Link to comment
Share on other sites

U svoje vrijene imao sam PM 510DC,a zatim PM 710DC.Prvi sam cuo kod drugara i odusevio se,kupio ga 7-8 godina starog i kasnije ga zamijenio za starijeg brata.Na izgled i nema neke razlike sem MC prikljucka,ekvilajzera za oba kanala + 15wpc i jednog filtera vise.Medjutim zvucno PM 710DC je mnogo bolji,ima odlican zvuk,nenaporan i nefarba nesto,ako sami to ne uradite.Za jedno Vintage pojacalo odlicno. 

Link to comment
Share on other sites

Приметио Ñам велики Ñкок цена Ñтарих Марантц појачала. Пример је 550DC који пре био 60-70е а Ñада траже и 150е за њега. Логике нема али ајде...

Link to comment
Share on other sites

Bilo je pitanja oko oko pm 14,pm 16,pm17.Pm 14 je uvjerljivo i dosta bolji od pm 16,a pm 16 je malo bolji od pm 17.Imam i pm 14 KI on je mrvicu bolji od obiÄnog pm14 kojeg isto posjedujem i trenutno je na oglasniku jer je viÅ¡ak.

ZvuÄno mi je najbolji od stare garde pm 94 Limited a od joÅ¡ starijih pm 6a esotec kojeg imam u kolekciji.Iz esotec serije sam probao sve najaće modele i mogu reći da mi je 6 najbolja.Imao sam i PM 8 meÄ‘utim on me nije zvuÄno fascinirao,Ima puno snage i to je to.Pm 14 ima izuzetni Phono ulaz to može potvditi i Paja iz BudimpeÅ¡te jer je isto imao i pm 16 i sad ima PM 14 KI.Napisao mi je u poruci da mu PM 14 trći krugove oko PM 16.Novije serije su dosta loÅ¡ije od tih starijih.Imao sam PM 15S2 i PM 11 i nisu baÅ¡ neÅ¡to.Od player sam probao cd 14 i cd 17.14 je izvrstan player pogotovo ako se poveže xlr-om na 14-icu.17-ica mi isto nije bila loÅ¡a mada neko veli da nije niÅ¡a posebno.Cd player viÅ¡e ne koristim ali imam u priÄuvi dva,naravno Marantza cd 60 koji nije skup a dobar je i cd 94.

Evo i par sliÄica iz kompa od moje ergele......

 

 

 

 

 

 

post-16152-0-79469600-1403067050_thumb.j

post-16152-0-71456100-1403067067_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...