Jump to content


Oehlbach Stream Line OFC 4mm2


aco

Recommended Posts

I ja sam kupio rattelsnake na KP .Mislim da 6 mm nema sanse da udje u HK 3490.

 

Ne znam kako bi islo povezivanje ako bi isao na Regu , koja je bi-wire.Znam da bi morao da skinem jumpere na zvucnicima, ali kako bi isao izlaz iz amp-a .Da li isto ide izlaz iz "speker 1" oba kabla (bi-wire ,+ na + i  - na - ) ili aktiviram oba izlaza zvucnicka (speaker 1+2) na amp-u.

Ako se ide na oba izlaza (speaker 1+2) koji izlaz  gura HF a koji LF.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prvenstveno bi pokusao da nadjem i kupim nauk kablove od 6mm, ali prvo da vidim koliko kostaju, a sledeca opcija je da kupim jos 30 metara 2.5mm i podelim na 3 dela, jedan deo dodam ovom koji vec imam od 10 metara. Ako bude bila ta opcija, sta je povoljno a kul kvalitet od 2.5mm, i sta izbegavati ako neko ima losa iskustva sa necim.

Link to comment
Share on other sites

Moonru,

Uh, uh, ta dužina od 2 x 10 metara je jako nezgodna za experimentisanje (Äitaj skupa). Jedino iz tog razloga i moj predlog. Ako već ne postoji mogućnost da sistem drukÄe pozicioniraÅ¡, najjeftinija varijanta je da kupiÅ¡ obiÄan licnasti pvc kabl presjeka 2,5mm2 jednožilni u dužini od 80 metara.

Cijena po metru je oko 35 dinara.

Sastavi ga kao duplu paricu (dvije žice iznad druge dvije) lagano usuÄi (kao dnk) i u termo bužir. Spoji unakrsno i imaćeÅ¡ kabl koji će da nadsvira mnoge budžet kablove, a koji koÅ¡taju znaÄajno viÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Citajuci ovu temu setih se da posedujem 4 x po 3 metara Oehlbach kabla 1062 od 2.5mm2, pa bih malo da eksperimentisem...
Razmisljao sam da krajeve kabla  spojim vec pominjanom "DNK metodom" pa u zvucnik, (zvucnici nisu Bi-Wire), a krajeve do pojacala udenem u A Speakers, jedan par kablova, i u B speakers drugi par, kao kod povezivanja Bi-Wire metodom.
Kutije su na 4 oma, a izlazi su koncipirani na nacin: A or B Speakers 4-16 Ohms, odnosno A + B Speakers 8-16 Ohms.

Da li je bezbedno sprovesti ovu zamisao ili da jednostavno oba kraja kablova spojim "DNK metodom", pa fljas u Speaker A?

Link to comment
Share on other sites

Da se razumijemo, da ne bude zabune, pa da se nešto sprži,

Kablovi treba da su upakovani i što je moguće više stisnuti jedan uz drugi u termo bužiru.

Ako ih samo spojite, a ostanu razmaknuti, dobiće se cirkus.

PokuÅ¡aću da nabacim sliÄicu kad dodjem do laptopa.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi to trebalo da izgleda ovako?

 

post-29557-0-65178900-1393336502_thumb.j

 

Ovo je neki kratez od centralnog zvucnika slikan cisto za prikaz.

Naravno obrnute su zice kao na onoj animaciji.

E sad, da li termo-buzir ide samo preko golih zica u nekoj meri, ili se nastavlja i preko izolovanog dela kabla?

 

Nikad ga nisam koristio tako da mi je skroz nepoznato kako se postavlja.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, moraju Äitavom dužinom. Pa, kad budeÅ¡ kupovao termo bužir, gledaj da bude dovoljnog preÄnika da možeÅ¡ kablove da uguraÅ¡ u njega. Uzmi u obzir da će se termo bužir skupiti za pola gad ga budeÅ¡ ugrijao fenom, tako da slobodno uzmi Å¡iri, ali ne preÅ¡irok. Ipak termobužir treba da stisne te kablove.

NajlakÅ¡e je to uraditi ako za kablove vežeÅ¡ neku Ävršću žicu, pa prvo nju provuÄeÅ¡ kroz bužir, a onda sa njom izvuÄeÅ¡ kablove.

http://www.elementa.rs/images/products/2504/original/1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...