Jump to content


Jugonostalgija


dude

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemam. 

 

Evo ima ovo na Kupindu: 

 

1zd10dv.jpg

 

Da zemim? 

"Predsmrtna vizija ranjenika"!

 

 

Ocena prodavca: omot 10!

Glupo je i komentarisati tržiÅ¡te ploÄa, pogotovo domaće i pogotovo s/h.

 

 

Å to se tiÄe muzike iz filma, smrznem se već i od Äitanja naslova tih tema. Dovući ću jednog dana neki od onih naslova sa discogs marketa.

 

Edit: Srećom, postoje i vedrije muziÄke i filmske teme - odliÄna interpretacija fine literature- Vlak u snijegu

 https://www.kupindo.com/Ploce/23913161_Pjesme-iz-filma-Vlak-u-Snijegu-Himna-zadrugara-

Link to comment
Share on other sites

Guest Miki_the_man

Kad vidim ovu lopticu sladoled,sjetim se svega iz djetinjstva,pa me obuzme neka velika tuga za mojim krajom i mnogo divnih ljudi kojih vise nema,i za onom divnom zemljom koja je izgledala kao san.Jednom sam procitao na nekom forumu,covjek je napisao nesto u stilu- "rodjen sam 1965.,a umro 1991.  ...",iako je i dalje ziv,ovom recenicom je ilustrovao koliko mu znace ta vremena. Nije to obicna nostalgija,to je zal za nacinom zivota koji ne moze da se vrati,a koji je bio laksi,srecniji i cini mi se bezbrizniji nego danas. Drago mi je da jos ima ljudi koji se rado sjete svega toga.Ja to ne mogu prezaliti. 

Link to comment
Share on other sites

Kad vidim ovu lopticu sladoled,sjetim se svega iz djetinjstva,pa me obuzme neka velika tuga za mojim krajom i mnogo divnih ljudi kojih vise nema,i za onom divnom zemljom koja je izgledala kao san.Jednom sam procitao na nekom forumu,covjek je napisao nesto u stilu- "rodjen sam 1965.,a umro 1991.  ...",iako je i dalje ziv,ovom recenicom je ilustrovao koliko mu znace ta vremena. Nije to obicna nostalgija,to je zal za nacinom zivota koji ne moze da se vrati,a koji je bio laksi,srecniji i cini mi se bezbrizniji nego danas. Drago mi je da jos ima ljudi koji se rado sjete svega toga.Ja to ne mogu prezaliti. 

 

Iskreno se nadam da nas dežurni anti-JugonostalgiÄar iz NiÅ¡a neće udostojiti komentara da je to sve bila jedna velika zabluda i da nam je danas mnogo bolje nego tada, samo smo ćoravi pa ne primećujemo... dry.gif

Link to comment
Share on other sites

Kao kragujevÄanina, moram priznati da me ova ekspedicija Äini veoma ponosnim.

Sticajem okolnosti liÄno poznajem jednog Älana ekspedicije, automehaniÄara iz tadaÅ¡njeg sportskog odeljenja Zastave, Miodraga Barlova ( Äika Mile ). Pamtim joÅ¡ kao klinac njegove priÄe iz te avanture..

On me je inaÄe i zaludeo sa automobilizmom, nije bilo staze u bivÅ¡oj Jugi gde nisam bio u svojstvu posmatraÄa.

 

Ako se neko dokopa celog filma ili sazna neki link, neka objavi ovde, voleo bih to da pokažem  klincima.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam kao i mnogi drugi moga godiÅ¡ta (1974.) postao Titov pionir, kada sam bio Ä‘ak prvak. Slavili smo 29.novembar, sećam se bile su proslave u Å¡koli, roditelji su donosili torte i sokove, sve je bilo lepo i krasno, detinjstvo nezbrižno, igranje i druženje na raspustima, Äitanje 'Zlatne serije' i 'LMS' mojih omiljenih junaka Zagora, MrNo-a i Martija Misterije...Onda su doÅ¡li MiloÅ¡evic, TuÄ‘man, Izetbegović, i prokleti rat 1991-1995....i tako...bombarodvanje 1999. i sve...Ono u Å¡ta sam verovao kao malo dete, snagu i moć SFRJ, da ću kada odrastem sa ponosom putovati gde god poželim i imati dobru platu, stalan posao i jedan dug pogled u budućnost, koja mnogo obećava, koju su imali i doživeli/proživeli moji rofitelji ..Sve se sruÅ¡ilo kao kula od karata!! Ko je kriv ili nije saznaće se jednog dana sve, kako se kaže, vreme ce pokazati. To je uvek tako bilo i tako će i biti.
 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...