Jump to content


Jugonostalgija


dude

Recommended Posts

Ja gledao kad Carter nudio a Stari odmahivao glavom jos pre nego sto prevodilac preveo.

Ne sećam se da sam Äuo za ovo, ali ne iskljuÄujem da je taÄno. Bilo je to vreme hladnog rata. Ko zna zaÅ¡to je, u situaciji koja je bila, Titova odluka bila dobra? A možda i nije... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Spominjao si delegate, pa sam razumeo da misliÅ¡ na neke komunistiÄke izbore. Formalno, to su bili, zaista, ispravni viÅ¡estranaÄki izbori. Da je SM manipulisao i krao podrazumeva se, ali nema sumnje da je u svim republikama poražen razum a pobedio nacionalizam.

 

Mislim - Sloba bi pobedio i da nije krao, ali je njemu bilo u krvi da laže i krade. Uostalom, ni danas situacija sa izborima nije mnogo bolja. Kontrola medija i te fore...

 

I meni je Google dobro doÅ¡ao, malo sam se podsetio. Ostali su mi u sećanju savezni izbori na kojima je Savez reformskih snaga Jugoslavije Ante Markovića doživeo poraz, a to je, u stvari, bio niz republiÄkih izbora tokom te jedne godine. KreÄana.

Link to comment
Share on other sites

O tome sam i govorio izbori su bili na nivou republika a ne savezni.Svaka republika je imala svoje izbore.Zadnji savezni su bili na bazi delegata.Sto  se tice savezne skupstine i prestavnika iz svake republike i napustanja skupstine od strane Slovenaca i Hrvata.Zatim su usledili republicki izbori gde je Hrvatskoj dobila partija HDZ u Srbiji SPS u Makedoniji VMRO i tako dalje....

Link to comment
Share on other sites

 u Srbiji SPS

 

SuÅ¡tina moga javljanja je u tome, Å¡to smo imali drastiÄno poboljÅ¡anje životnog standarda posle niza godina oskudice, optimizam zbog sve boljih uslova za privatnu inicijativu i dobroduÅ¡nog i preduzimljivog premijera sa svojom strankom, nasuprot republiÄkih nacionalistiÄkih "elita".

 

Dakle - nije da nismo pitani i da nismo birali.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je audio forum.Forum ljubitelja dobrog zvuka i muzike.Kako se kupovalo sedamdesetih i osamdesetih.Sta je moglo od hajfaja da se kupi.Mnogo toga ,ali po kojoj ceni.Jedini ortofon je imao dobre cene, sve ostalo je bilo preskupo.Devizna cena/previsoka/ i jos toliko u dinarima na ime carine i poreza.Secam se onih cena Sansui proizvoda u Belgiskim francima....Ja sam sedamdestih slusao muziku imao tosku pez pojacala i hsr48.Pravi hifi sam poceo da kupujem od 1981 kada sam se zaposlio i to je uglavnom bila polovna roba ili nekako svercovana vrlo malo novoga.Kupio sam na oglas Kenwodd ka 601 /iz Kragujevca  donet iz Amerike imao je spoljni trafo 110-220v,Gramofon Tehnics sl q33/donet iz Nemacke gde su me odrali 700dm / i zvucnike preko AR 925/kupljeno preko Kontaktora a u stvari njima sam uplatio novac a kutije stigle iz  Engleske de sam ima mnogo muka na carini. .Kupovao sam politiku ,mislim da je cetvrtak bio dan za hifi oglase a kasnije Novosti oglasi.Prodavalo se sve svasta i to ne bas jeftino.Uvoz je bio ogranicen na 200dm tako da sam molio da mi smanje racun prilikom slanja a onda ponekad imao muke na carini.Celestion sl6s kupio sam od firme Audio T  iz Londona, morali su da spakuju u dve posiljke i smanje cenu.Bilo je toga dosta.Morao si da imas dozvolu za uvoz.Ne kazem da je sada bolje i ne uporedjujem vreme samo iznosi cinjenice.Da ne pricamo o foto aparatima..Mogao si samo da kupis Zenit i Pratiku ,ne znam zasto su samo fotografi mogli da kupe japanske aparate.Ima toga jos dosta....

Link to comment
Share on other sites

Mogla je da se kupi i Minolta(Jugolaboratorija), i Yashica, povremeno Pentax i Nikormat(Cinephoto). Za ostalo si u pravu, već sam o tome pisao na forumu. Carina je bila 68-73% od konsignacione cene, direktan uvoz je mogao da se radi samo uz uvozniÄku dozvolu Udruženja muziÄara, kao i uz gastarbajtersku povratniÄku dozvolu za uvoz liÄnih stvari prilikom povratka u otadžbinu, ili na svakih deset godina provedenih u inostranstvu, uz limit uvoza do 10000 DEM. Sve ostalo je bila opasna lutrija na kojoj su se mnogi opekli.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...