Jump to content


Jugonostalgija


dude

Recommended Posts

Pokazalo se ovih dana, da i u ovim teÅ¡kim situacijama kao Å¡to su ove katastrofalne poplave, postoji odredjeni stepen solidarnosti izmedju bivÅ¡ih republika SFRJ. Osetio sam potrebu, u duhu teme, da to pomenem i zahvalim se svim ljudima dobre volje iz bivÅ¡e Juge, koji su uputili pomoć i na bilo koji naÄin pružili podrÅ¡ku Srbiji, povodom nesreće koja ju je zadesila.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo komsija,ali da li je neko nas stvarno pitao da li zelimo liberalni kapitalizam....daljni komentar nemam jer je sve receno.

 

Zapravo, jeste bio neki izbor, tamo negde krajem osamdesetih. Bilo je pitanje da li će se ići putem drugih post-komunistiÄkih zemalja, ili ovim koji smo izabrali.

 

InaÄe, mislim da ovo Å¡to živimo nije (Äak ni) liberalni kapitalizam. Ni posle Äetvrt veka (kako vrema leti!) nemamo reÅ¡ene svojinske odnose... OVO nema Äak ni naziv.

Link to comment
Share on other sites

Mislim na period Anta Markovića, koji svakako nije stremio liberalnom kapitalizmu, i na one savezne izbore gde su pobedile nacionalistiÄke partije sa svojim razbijaÄkim programima. Izbor je bio jasan - Å¡ta smo izabrali, to smo i dobili.

 

Moj post nije neslaganje sa tvojim, samo ga doraÄ‘ujem. B)  

Link to comment
Share on other sites

Zapravo, jeste bio neki izbor, tamo negde krajem osamdesetih. Bilo je pitanje da li će se ići putem drugih post-komunistiÄkih zemalja, ili ovim koji smo izabrali.

 

InaÄe, mislim da ovo Å¡to živimo nije (Äak ni) liberalni kapitalizam. Ni posle Äetvrt veka (kako vrema leti!) nemamo reÅ¡ene svojinske odnose... OVO nema Äak ni naziv.

Ima naziv...Divlji  zapad na balkanski naÄin..

Link to comment
Share on other sites

Mislim na period Anta Markovića, koji svakako nije stremio liberalnom kapitalizmu, i na one savezne izbore gde su pobedile nacionalistiÄke partije sa svojim razbijaÄkim programima. Izbor je bio jasan - Å¡ta smo izabrali, to smo i dobili.

 

Moj post nije neslaganje sa tvojim, samo ga doraÄ‘ujem. B)  

OK samo tada nije birao narod nego nekakvi narodni delegati i tako navise...

Link to comment
Share on other sites

Prvi vise stranacki izbori su bili 1990 za vreme Milosevica.I sta se tada resavalo kakve to veze ima .Sta smo smo mogli ,da ne glasamo,da glasamo ili sta....

 

Zapravo bi trebalo da se malo upoznaš sa tim vremenom. Evo ti jedan citat, a ti malo googlaj.

 

 

Osećajući da se formira meÄ‘urepubliÄka koalicija koja će ga sruÅ¡iti "iza zavese", Marković je na Kozari, u leto 1990. godine, pozvao narod u svoju stranku – Savez reformskih snaga Jugoslavije. RaÄunao je na savezne izbore i mandat svih Jugoslovena. MiloÅ¡ević, koji je ubrzano pretvorio svoje komuniste u socijaliste i koga je oÄekivala teÅ¡ka bitka sa srpskim nacionalistima, odmah je dodao gas neviÄ‘enoj politiÄkoj kampanji protiv Savezne vlade i Markovića liÄno. U stvari, sve republiÄke elite bile su protiv njega. Tako se dogodilo da osim u Bosni i Hercegovini, Markovićevi reformisti nisu nigde dobro proÅ¡li ni na saveznim izborima. Zapravo, svima je bilo jasno da Jugoslaviji nema spasa i da poÄinje rat.

Link to comment
Share on other sites

ovo gore je taÄno...Marković je krenuo (kao predsjednik SIV-a)u reformu Jugoslavije,uveo novi dinar,vezao ga za njemaÄku marku,SAD putem svog izaslanika ponudio 5 milijardi dolara nepovratne pomoći(samo da ne ratujemo i da se ne ubijamo),evropska unija ponudila Jugoslaviji Älanstvo,ali sve uzalud..dalje svi znamo Å¡ta i kako je bilo...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li znate za najbolju ponudu koju smo imali jos za Titinog zivota.

Oprost 20 mlrd$ duga, jos 20 mlrd$ "pomoci". Ulazak u Jevropu.

Uslov da damo Vis za Nato bazu. Raspisivanje visestranackih izbora.

Tile nije pristao.

Ja gledao kad Carter nudio a Stari odmahivao glavom jos pre nego sto prevodilac preveo.

Sad smo podeljeni, duzni i ruzni, uzeli sve a ne samo Vis.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...