Jump to content


Jugonostalgija


dude

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

rodjen sam 1959 , naravno da necu pljuvati po onim vremenima , sada imamo vise , ali osmeha nigde . Moj glas za ona stara vremena !! :wave2

Pa ti izgledas ko da si moje godiste minimum

Nemoj Miki da nas lazes da uskoro punis 60 god. Ma daaaj ne z.....j . Daj bar malo pelcera za kosu :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko se do sada pokazalo, nije moguce pominjanje bez odlazenja u politiku - koja na ovom forumu nije dozvoljena. Ako i dodje do diskusije u ovom smeru, onda se moraju dozvoliti i drugacija misljenja, sto se na kraju opet zavrsi brisanjem.

 

Koje bi po vasem misljenju bilo konstruktivno resenje situacije? 

Pusti leba ti nas jugonostalgiÄare i protivnike neoliberalnog kapitalizma, koji je uniÅ¡tio sve ono Å¡to je dobro u Äoveku, promoviÅ¡ući njegovo veliÄanstvo novac kao ideal, a viÅ¡e, veće, skuplje, kao vrhunac uspeha, da uživamo u reminiscenciji onoga Äega viÅ¡e nema.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se do sada pokazalo, nije moguce pominjanje bez odlazenja u politiku - koja na ovom forumu nije dozvoljena. Ako i dodje do diskusije u ovom smeru, onda se moraju dozvoliti i drugacija misljenja, sto se na kraju opet zavrsi brisanjem.

 

Koje bi po vasem misljenju bilo konstruktivno resenje situacije? 

Kada bi se konstruktivno i realno diskutovalo. Recimo da se navede Å¡ta je to bilo bolje u YU u odnosu na danas? Da li je to moguće ponovo ostvariti na realnim osnovama? Bojim se da ćemo se ponovo udružiti u nekoj drugoj uniji a probleme ćemo opet pod tepih. Treba stvari posmatrati u Å¡irem kontekstu. U XX veku su bili tektonski poremećaji u kojima su nestale ogromne imperije: Britanska 23% svetske teritorije i 20% ukupnog stanovniÅ¡tva;  Ruska 15% svetske teritorije i 10% svetskog stanovniÅ¡tva; Japanska 5% teritorije i 6% stanovniÅ¡tva; Otomansko 3.5% teritorije sveta i 7% svetskog stanovniÅ¡tva... To je već pola zemaljske kugle. U tom kontekstu treba govoriti o iseljavanjima/naseljavanjima. To su bile ogromne kulturoloÅ¡ke promene. Mi (ex YU) smo tu u celoj priÄi sitni a opet nemamo nikog bližeg nego jedni druge. Da smo normalni, a nismo, pogledali bi se u oÄi, rekli jedni drugima Å¡ta imamo i reÅ¡ili to da ljudi mogu normalno da nastave da žive. 

Link to comment
Share on other sites

u Jugoslaviji ko nije radio  verovatno je bio mali ili nezreo za posao.ko je radio u firmi imao je platicu da se mogao zezati ceo mesec i joÅ¡ bi mu i ostalo a danas niti radi niti doprinosi druÅ¡tvu a Å¡to je joÅ¡ gore živi na tudjim ledjima. možda je sada bolje ali to bolje neznam niti želim da znam kako to neko tumaÄi. 29 Novembar  subotica  sa skoro 2000 radnika 85god. danas nema ni jednoga.poskidali ploÄice i sve sanitarije , tako da izgleda danas ko nato pogodak sa najvećom kilažom bombe..... :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Mene gornje slike podsećaju da sam stanovao na dvesta metara od fabrike kozmetike Luxol s jedne, a na dvesta metara od fabrike tepiha Proleter s druge strane. Kasnije su se, valjda, obe izmestile iz grada. A sada ih, verovatno, nema.

 

PS. Malo sam googlao, izgeda da Luxol nešto životari.

Link to comment
Share on other sites

Iz Luxola je na svakih 5 min je izlazio kamion sa oko 50000 usd vrednosti robe u proseku,fabrika je radila kao i svaka druga u Zrenjaninu u tri smene,kao barem jos 30-tak fabrika u Zrenjaninu.A onda ga je nasa bajna sadasnja drzava prodala licu sa nase poternice izvesnom Niniju koji je zbrisao od zakona u Makedoniju, zajedno sa fabrikom lekova Jugoremedijom za tepsiju ribe, te su potpuno upropascene obe.Kakava sprdacina od drzave.To danasnje zivotarenje znaci u prevodu da danas rade sa 10% nekadasnjih kapaciteta.Tuga.

 

P.S.Posle neko kaze sto si nostalgican,pa gledamo kako nam razbucavaju sve steceno razne banane,niniji,pacovi,prevare,budale i njihovi drugari iz politike

Link to comment
Share on other sites

Jos dve tri zanimljivosti iz Luksola ako moze.Jedna nijansa od ruzeva za usne prodavana je u vecoj kolicini od celokupne game Yves saint Laurnt-a.Svi muski parfemi YSL su koristili osnovnu notu proizvedenu u Luksolu.200 miliona sovjeta su znali samo za jedan sampon protiv peruti- Antiperutin iz Zrenjanina.Takvih primera je koliko hoces.Trziste je bilo i na istoku i na zapadu,nasi proizvodi vrlo cenjeni.Na praksi u srednjoj skoli su nas vec vodili u fabrike da naucimo kako se radi i da pripomognemo jer se nije moglo postici koliko je posla bilo.Zbog velikih potreba industrije otvoren je tehnoloski i masinski faultet u Zrenjaninu,po zavrsetku si imao da biras posao na jednom od 30 mesta kao inzenjer,ne uvek i ne lako ali negde si se vec mogao smestiti.Danas inzenjeri rade ko taksisti,prijateljica tehnolog radi u farbari 7-8g, ili beze odavde glavom bez obzira.Zadnji nek ugasi svetlo.Laku noc

Link to comment
Share on other sites

Sinoć bila neka emisija na RTS-u 2 o Äistki srpskih komunista 72. , gde je jednom prilikom drug stari ( Äije ime ne smemo pominjati na temi ) rekao drugu Vukmanoviću Tempu, kad ga je ovaj pitao, Å¡ta se to deÅ¡ava sa Jugoslavijom, drug stari mu je rekao, koja Jugoslavija, Jugoslavije viÅ¡e nema, a Å¡ta je  sa savezom komunista Jugoslavije, pita ovaj, drug stari mu odgovara, da nema viÅ¡e ni saveza komunista Jugoslavije.. Tempo je izaÅ¡ao i sablaznut nije mogao da veruje Å¡ta je upravo Äuo..

ZnaÄi, joÅ¡ 72. godine matori je znao, da ta lepa zemlja prosto nije imala Å¡anse da opstane.

 

A sada warning ili Ban ki mun :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...