Jump to content


dv ili dvd kamera?


bjelic

Recommended Posts

Imao sam do skoro mini dv kameru, koja je sad u kvaru, otisao je cip. Dvoumim se da li popravljati ili kupiti novu? Kod razmisljanja o novoj kameri bacio sam oko na osnovne sonijeve dvd modele, ali nekoliko njih mi je savetovalo ipak da ponovo uzmem mini dv, kao bolje je, ovo-ono. Gde je istina? Sta je bolje i koje su prednosti i mane?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Pokusacu da budem kratak. Vazno je da znas svoje prioritete, sta ti je vazno kod kamere.

Cinjenica je da DV kamere imaju mnogo manju kompresiju snimka, traka je duze citljiva (master) od DVD-a i zapis je pogodan za dalju obradu i na primer pravljenje DVD-a maksimalnog kvaliteta.

DVD je zgodniji za brz pregled, izvadis iz kamere i pustas ga na DVD plejeru. Ako hoces takav snimak da malo obradis, onda treba da znas da je vec dobro kompresovan i da trebas da ga konvertujes u format pogodan za obradu gde ces sigurno imati gubitke kvaliteta.

Licno me DVD kamere ne zanimaju iz prostog razloga sto ta kompresija negativno utice na kvalitet snimka i nikakav kvalitet kamere to ne moze ispraviti. Da ne ne shvatis pogresno, na TV-u taj snimak moze u izvornom obliku izgledati jako dobro, ali sama cinjenica da nesto sto u DV obliku ima 13GB ovde se smanjuje na 4.3GB sve govori.

Za svoj novac zelim da dobijem najbolje sto mogu.

Nadam se da sam ti bar malo pojasnio sta je to ovo-ono, a ti sam vidi sta je tebi vazno pa kupuj.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...