Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

..............................ne sa namerom da se preprodaju vec da se stave u sistem i ako budu bolje radile od F 360 da se i zadrze   . Medjutim  posle nekoliko  dana testiranja sa par drugara  zakljuceno  da je  soba mojih gabarita od 80m2   bila  preveliki  izazov  za 1.4  i odluceno je da se Focusi 360  zadrzi a  1.4  su krenule u dalju prodaju .

 

Ja sam i nameravao kad nadjem vremena da u galeriji sistema na mojoj temi  pisem o testovima Focus 360 vs 1.4 ali su se prvo ovde pojavile prepiske pa da dam odgovor dok ce se komentari testa pisati u galeriji sistema Kutije su

 

buehehe.gif         buehehe.gif              buehehe.gif                 buehehe.gif                buehehe.gif

 

Pa jesi li ih dobro    istestistirao , sa drugarima.

 

Ovi moji seljaci imaju dva odraza za ovakve izjave:

 

Numero uno:

 

TANKO MI GA SKROJI NANO

 

Numero due:

 

CHUJ CHEKUR KAKO DAMU ZVECHE

 

 

ZNACHI IPAK JE ISTINA U ONOJ

 

NE PADA SNEG DA PREKRIJE BREG,NEGO DA SVAKA ZVERKA POKAZE TRAG

 

 

E da zaboravik meni nije da ne smetaju nego mi se gade sve te krshine na kupujem = preprodajem ,a verujem i svakom pravom ljubitelju HiFe.

 

 

 

Flying.gif -------------------------------------------------------- Flying.gif --------------------------------------------------------------------- Flying.gif

 

Edit Infidel: nema potrebe vikati

Link to comment
Share on other sites

Jok bre Aco, Å¡ta pa ti zapetljavaÅ¡ sad. Dosta ljudi sa Foruma se zna meÄ‘usobno, komuniciraju, znaju ko traži zvuÄnike, ko bi da menja svoje, kupi nove itd, pa verovatno kad neko izrazi želju da proda neÅ¡to Å¡to je drugima interesantno upute ga, e taj i taj bi to voleo da Äuje, vidi. Ili obratno, kažu onome ko traži neÅ¡to, e taj i taj će prodavati ilibprodaje to i to, probaj, vidi.

Cenim da je takva komunikacija po sredi.

Ma ne zapetljavam nego Äisto pitam.Eto pre neki dan pitao Äovek za pojaÄalo ,kao nudi mu se.PoÄela priÄa pa poÄela svaÄ‘a itd..,pokretaÄ se nekada javi,nekada ne.Sad ne znaÅ¡ da li on ispipava Forum da vidi koju cenu bi mogao da postigne ili neÅ¡to drugo ali najverovatnije ovo prvo. Evo i mi imamo dobar krug poznanstva i niko nikad niÅ¡ta nije nudio.Zato i mislim da silni pokretaÄi teme kao nudi mi se ovo i ono..,Å¡ta je vaÅ¡e miÅ¡ljenje,koliko to koÅ¡ta ,nije niÅ¡ta drugo ,nego ispipavanje vrednosti ureÄ‘aja za prodaju. Ima i toga Å¡to ti kažeÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno zasto toliko uzbudjenja oko ovoga? Iskreno vam kazem, uopste ne razumem, nije mi jasno.

Sta moze da smeta clanu foruma koji niti kupuje niti prodaje kad procita nesto o tome kako je neko nesto prodao ili kupio, bilo to preko foruma ili van foruma? Sta mene boli dupe da li je X prodao nesto nekom Y? Jel vi imate svi po 12 godina? Jeste li kupovali nesto nekad od audio opreme? Ako to radite tako sto se oslanjate na misljenje foruma, onda, sta da vam kazem...

Ja sam kupio do sad cetiri pojacala i tri para zvucnika i jedno 5 komada cd plejera preko KP, najozloglasenijeg oglasnog mesta u svemiru, a i sire. Nikad nisam kupio nista pokvareno niti preplaceno. Zasto? Zato sto imam vise od 12 godina i umem da procenim ljude. Pritom, nista od toga nije bilo skuplje od 200 evra, dakle, po merilima foruma krs i lom sa otpada. Zato mi nikako nije jasno o cemu vi pricate. Pogotovo kad se radi o ljudima koji kupuju uredjaje od xxx valute strane. Pa, ako su ovde stvarno ljudi koji ne umeju da procene prodavca, bilo na osnovu oglasa, bilo na osnovu tel. razgovora, a posebno uzivo, usput godinama prate audio forume, onda mi vise nije uopste nejasno zasto smo kao zemlja i drustvo tako propali.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da pametujem, ali mislim da je tema zastranila, zla krv se pojavila sto nikako nije dobro za forum, a i za nas ostale clanove cije znanje o Hi-Fi - ju nije toliko opsezno.

 

Umesto da se nesto nauci, ovde se prosipaju teske reci i pljuje se na veliko.

 

Iskreno krivo mi je zbog svega ovoga sto se moze procitati na prethodnih par strana.

Link to comment
Share on other sites

@Zustroy

Å ta tu nije jasno?

Audiofilska zajednica okuplja priliÄno mali broj ljudi. Ako su u istom gradu, razumno je pretpostaviti da će se prije ili kasnije sresti. ZnaÄi, znaju se.

I na forumu se ljudi poslije nekog vremena upoznaju.

Upoznaćeš vremenom i ti te iste ljude i vrlo je vjerovatno da te tada neko novi "svrsta" :)

Link to comment
Share on other sites

Sta moze da smeta clanu foruma koji niti kupuje niti prodaje kad procita nesto o tome kako je neko nesto prodao ili kupio, bilo to preko foruma ili van foruma.

 

Sta mene boli dupe da li je X prodao nesto nekom Y? Jel vi imate svi po 12 godina?

Ja sam kupio do sad cetiri pojacala i tri para zvucnika i jedno 5 komada cd plejera preko KP, najozloglasenijeg oglasnog mesta u svemiru, a i sire.

 

Nikad nisam kupio nista pokvareno.

 

Sta moze da ti smeta Stric u informaciji da su prodavali torte sa deponije,bas te briga ti si mudar nemas 12 godina,de moze torta biti 200 dinara.Problem nastaje kad neko ko "nema 12 godina" ,a tebi blizak kupi tu tortru i otruje se - onda bude drvlje i kamenje.

Da se razumemo nemam nista protiv korektnih prodavaca koji ukazu na mane uredjaja.Vecinom su to ljudi koji su prvi vlasnici uredjaja koje su nameravali da  zadrze - penzionisu se sa njima,ali su ih razno-razne frke naterale da ih prodaju.

 

Smeta mi Lopovluk,Secikesizam,Prevara,Uvaljivanje okrpljenih krsheva - BOLI ME NEPRAVDA

 

Imam i ja pun ormar kanturina i krsheva pa javi adresu na PP da ti ih posaljem da upotpunish kolekciju - naravno za tebe Stric i ostale Drugare - sve free.Ne dam secikesama odma ce se pojave ko torte na kupujem = preprodajem.

 

Ne znam Stric sta ti podrazumevas pod tim nije "pokvareno" -  "radi",chuje se zvuk - svira.Veruj tvom Drugaru da ti uredjaji nisu ni 5% od onoga sto treba da budu.

 

 

Flying.gif --------------------------------------------------------- Flying.gif ------------------------------------------------------------ Flying.gif

Link to comment
Share on other sites

Digital, losa ti je analogija u komentaru.

Kvarne torte i neispravni audio uredjaji? Nije tako.

Boli i mene nepravda ali to nema veze sa audio forumom. Ono sto meni na forumu smeta je nesto drugo. Posto to ne mogu da promenim, vec vise od godinu dana i ne pokusavam.

Kad mi nesto treba kupicu, ne treba mi nista free. A kad kupim, umem i sam da procenim da li to vredi. Nisam pominjao nikakve procente, nisam pominjao ni "radi, znaci dobro je".

O tome kako nesto sto je 20 godina staro treba da radi tek ne verujem nikome, niti to bilo ko moze da zna.

Odjavljujem se, iznervirao sam se. Pauza dva meseca. Vidimo se.

Link to comment
Share on other sites

@Zustroy

Å ta tu nije jasno?

Audiofilska zajednica okuplja priliÄno mali broj ljudi. Ako su u istom gradu, razumno je pretpostaviti da će se prije ili kasnije sresti. ZnaÄi, znaju se.

I na forumu se ljudi poslije nekog vremena upoznaju.

Upoznaćeš vremenom i ti te iste ljude i vrlo je vjerovatno da te tada neko novi "svrsta" :)

 

Tozo,"skidam ti kapu"...

Link to comment
Share on other sites

Sta imash Stric protiv "free".Kad platis "dobro" svirace bolje.Jevreji kad odluce da zamene uredjaj(koji jos uvek radi)  iznesu ga na ulicu ili poklone.Ima primera gde su chitave fabrike poklanjali Totalno naopako, da ne poverujesh,a drze oko 70% svetskog bogatstva.

E onda "nalete" "NASHI" i ostali "DZIGERICHARI" i ete ih na kupujem = preprodajem ganc novi - ko iz butigu.

Link to comment
Share on other sites

buehehe.gif                      buehehe.gif                     buehehe.gif

 

Ha,setio si se - iz teme o kablovima.Izvini zbog toga,grubo sam reagovao na tvoju ideju da pravis kablove - nije bilo OK.

 

Nisam ja vlasnik pekare(asocirao sam na komsijsku pekaru i povezao je sa clanom foruma koji je nudio kablove "gratis" - nisi bio u pitanju ti) ,bavim se drugim poslovima od kojih pristojno zivim - nem problema sa lovom.Nikom ne dugujem(sto je veliki uspeh),a ostane i za slaninu i frtalj chvaraka,pivo ponekad sa Drugarima - shkembici :nono  vodim rachuna o liniju buehehe.gif.

 

 

Gasim brener - dosta sam kalimeriso.

 

Pozdrav od Digitala.

 

 

Flying.gif ====================================== Flying.gif =================================== Flying.gif

 

 

phil_04.gif

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno zasto toliko uzbudjenja oko ovoga? Iskreno vam kazem, uopste ne razumem, nije mi jasno.

Sta moze da smeta clanu foruma koji niti kupuje niti prodaje kad procita nesto o tome kako je neko nesto prodao ili kupio, bilo to preko foruma ili van foruma? Sta mene boli dupe da li je X prodao nesto nekom Y? Jel vi imate svi po 12 godina? Jeste li kupovali nesto nekad od audio opreme? Ako to radite tako sto se oslanjate na misljenje foruma, onda, sta da vam kazem...

Ja sam kupio do sad cetiri pojacala i tri para zvucnika i jedno 5 komada cd plejera preko KP, najozloglasenijeg oglasnog mesta u svemiru, a i sire. Nikad nisam kupio nista pokvareno niti preplaceno. Zasto? Zato sto imam vise od 12 godina i umem da procenim ljude. Pritom, nista od toga nije bilo skuplje od 200 evra, dakle, po merilima foruma krs i lom sa otpada. Zato mi nikako nije jasno o cemu vi pricate. Pogotovo kad se radi o ljudima koji kupuju uredjaje od xxx valute strane. Pa, ako su ovde stvarno ljudi koji ne umeju da procene prodavca, bilo na osnovu oglasa, bilo na osnovu tel. razgovora, a posebno uzivo, usput godinama prate audio forume, onda mi vise nije uopste nejasno zasto smo kao zemlja i drustvo tako propali.

 

E pa striko za ovo glasno razmisljanje ti oprastam sve one kablove koje osporavas!

Ma k'o da si mi prepisivao misli.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zasto se svaka tema na forumu pretvorila u ko je kome sta "uvalio" "skarabudzio" itd. Ovih stvari je bilo i pre pa nikad nisu zavredjivale ovoliko paznje.Ja sam bio pod utiskom da se ovde skupljaju ljudi koji vole muziku i sve oko nje a ne razni insajderi, borci za pravdu i preprodavci kombajneri i ostala ljiga. Mislim da ste pogresili forum za ovakve diskusije.

Link to comment
Share on other sites

Nisi ispratio do kraja. Durd je prodavao zvuÄnike. Cena je bila, koliko je bila. Kolega sa foruma je hteo da kupi zvuÄnike, uzeo ih kod sebe, neÅ¡to mu nije leglo i odustao. Onda ih je uzeo Å uca, koji je već napisao kako je kod njega iÅ¡lo. Pre obojice pomenutih zvuÄnici su nuÄ‘eni i Gvladi (posredno ili neposredno, ne znam), ali ni on nije bio najsrećniji kako se ponaÅ¡aju u njegovoj sobi.

E sad Gvlada pojma nije imao da ih je uzeo Å uca kad je otvorio pitanje. Mislio je da je kupac onaj koji je prvo trebalo da ih kupi.

A cena je ista za sve bila mislim. Povoljna. :cheers

eto vec kada me spominjes.... prodao sam zvucnike Suci, jasno je bilo da ce ih preprodati odmah  ali meni je trebao kes(za gram) a i nisam imao vremena zbog posla da ih prodajem mesecima na KP ,nikakvih drugara nije bilo, Suca nije planirao da zameni focuse, meni ok , Suci super ....jedino me buni sto ih je oglasio kao Lazar.... kada su zvucnici mint.... kupio ih  je da ih preproda ... i to je to

 

jedino ako mislis, treba mi za drugara sa KP :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...