Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

Da podelim sa vama iskustvo: izmerkam neki dan rxv2600 na kp, kaze prodavac to drug prodaje zeninog prvog, sada pokojnog, muza risiver koji nije ni radio, jer se taj mucenik upokojio. Sve mint, kutija, racun... Pitam gde je ypao i drugi daljinski, kaze nema, zagubilo se, ali sve je to savrseno. Ponudim u zamenu moj rxv1500 (koji je bas takav kakav on svoj predstavlja, maltene nov, stajao 10 godina na mojoj polici, zeni nisam dao da ga brise :) i dogovorimo se da sednem u kola i da zapucam 300 km do njega. Sreca, na dan pred put zovem da proverim a on mi kaze da je "nesto crklo na risiveru, sada ce to odmah da se resi...".
Dobro vodite racuna sa kime imate posla na kp. Imao sam stvarno korektnih iskustava ali iskljucivo sa ljudima koji su zaljubljenici u hifi, sa preprodavcima bukvalno nikada.

Послато са SM-T825 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Tu i jeste kvaka, nije se javio nego kada sam ga pozvao kaze da se iznenada desio kvar... kako na "novom" risiveru, kako bas na dan kada trebam da krenem. Pre ce biti da je vec bio u kvaru i da je prodavac ocekivao da ce kvar biti resen do mog dolaska.

Послато са SM-T825 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Šta je bre ovo :) 

 

Samostalni zvučnik BW & Wilkins 802 Matrix Series 2 u crnoj pepeljini Pravi rezbareni drvo u obitelji za nepušače za kućne ljubimce, uključujući odgovarajuće tehničke pribor i optički izvrsno stanje. 


Imamo ovaj vintage par B & W Bowers & Wilkins 802 Matrix serije 2 u Black Ash Realwood Namještaj za prodaju, dolazi sa svim priborom, mislim da bi bilo teško pronaći još par u ovom istom predivnom stanju.

 

 auh.thumb.JPG.74cf284bfaf590f88e1b80f4d20f679b.JPG

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Chieftec said:

Šta je bre ovo :) 

Samostalni zvučnik BW & Wilkins 802 Matrix Series 2 u crnoj pepeljini Pravi rezbareni drvo u obitelji za nepušače za kućne ljubimce, uključujući odgovarajuće tehničke pribor i optički izvrsno stanje. 

Imamo ovaj vintage par B & W Bowers & Wilkins 802 Matrix serije 2 u Black Ash Realwood Namještaj za prodaju, dolazi sa svim priborom, mislim da bi bilo teško pronaći još par u ovom istom predivnom stanju.

Stigli oglašivači jeftine (i nepostojeće) robe i kod nas, izgleda da im Gumtree, Quoka, Craigslist i slični sajtovi nisu više dovoljni...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, RingeRaja said:

Ne svira lose taj amp.Narocito za te pare,ali oprezno sa njim cim se malo pojaca postaje opasno po iole zahtevnije zvucnike.Mislim da je strujno kilavo uradjeno, pa bolje uz njega kupiti neke efikasne,lako pokretljive zvucnike pa nece biti brige.Proveriti mu potove dal krckaju,ja sam uzeo u zamenu jedan takav i nije mu bio pot kako treba, pa sam kupcu odma ukazao na to, platio novi potenciometar i tako smo resili. Posle sam video na netu da nije usamljen slucaj. Krenuo covek da pojacava,svideo mu se zvuk,a meni krenuo ladan znoj kad sam cuo izoblicenja,pomislih odose scanseakovi u vecna lovista... bilo je tu stednje na svakom koraku...

e jbg al sam ga i nahvalio :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim i ja da tako piše – jako čudna razlika u ceni :huh: Jedino ako je bilo tako za USA i evropsko tržište?

Ali gledam baš na Audiomarkt sajtu, tamo su obično na „kupi odmah“ ~500 €. I koliko vidim identične su to karakteristike… to me i zbunilo.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Delija said:

Ali nije uopste retko da evropski proizvodi budu znacajno jeftiniji preko bare.

Ali da li ima logike da američki proizvod bude duplo skuplji u Evropi? :huh:

 

Neki online konverter (XE) kaže da je 2.200 US dolara ekvivalent 3.600 DM?

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, den!s said:

Sad vidim i ja da tako piše – jako čudna razlika u ceni :huh: Jedino ako je bilo tako za USA i evropsko tržište?

Ali gledam baš na Audiomarkt sajtu, tamo su obično na „kupi odmah“ ~500 €. I koliko vidim identične su to karakteristike… to me i zbunilo.

Pa ti kupi na Audiomarkt-u ako je jeftinije.

A realnost je da i nije, ako se uzme u obzir da ne možeš ni da ih pogledaš, kamo li poslušaš, plus kad se uračuna transport, dođe na isto.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, den!s said:

Sad vidim i ja da tako piše – jako čudna razlika u ceni :huh: Jedino ako je bilo tako za USA i evropsko tržište?

Ali gledam baš na Audiomarkt sajtu, tamo su obično na „kupi odmah“ ~500 €. I koliko vidim identične su to karakteristike… to me i zbunilo.

Pa ti kupi na Audiomarkt-u ako je jeftinije.

A realnost je da i nije, ako se uzme u obzir da ne možeš ni da ih pogledaš, kamo li poslušaš, plus kad se uračuna transport, dođe na isto.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja secam, razlika u cenama izmedju zemalja je uvek bilo.

Ja se secam toga da su mnogi engleski budget uredjaji u, recimo, Italiji, imali cene daleko od budget-skih. Slicno je vazilo i za Nemacku.

Kataloske cene su cesto bile veoma visoke. Kako je to izgledalo u praksi, ne smem da tvrdim.

Preracunavanje cena nakon protoka vremena je slozena prica, ima razlicitih pristupa (faktor porasta cena na malo...), ali su uglavnom sve nedovoljno pouzdane za prakticne potrebe.

Kako se moze preracunati cena gramofona iz vremena kada je bio glavni izvor zvuka (posle radija i kasete) na sadasnji trenutak? Preko cene potrosacke korpe?

Link to comment
Share on other sites

U USA oglasene cene novih stvari su bez poreza (Em su niže nego u Evropi, kao sto su Vam rekli, još su niže i zato sto nije uračunat porez. Npr. ako ste nešto kupili u Kaliforniji na cenu treba da dodate oko 18% poreza).
Kurs najvećeg broja valuta u poslednjih nekoliko decenija možete naći na sajtu Narodne banke Srbije.


Srećko

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...