Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

5 sati ranije, pera451 said:

BTW, kako objasnjavate fenomen da  se clanovi foruma zale na odredjene prodavce sa KP, a da oni ipak imaju ogroman broj pozitivnih i zanemarljiv broj negativnih ocena?

Posto korisnik KP jednom datu ocenu ne moze da menja, da li to znaci da KP moderatori uklanjaju negativne ocene?

Ili ih korisnici takve ne daju, kako im prodavac ne bi vratio negativnom (po sistemu "Bolje biti pametan, nego u pravu")?

Ili vecina kupaca i nema pojma sta kupuje, pa daje pozitivne ocene?

Ili ti prodavci popuste kad vide da kupac nece da odustane (recimo, prijavi problem upravi KP) i ipak prihvate reklamaciju?

 

 

 

Ima mnogo objašnjenja za to ali ipak ne bih ovde o tome.Zna to većina.

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2017 at 8:17, pera451 said:

Hvala! Ako mozes, postavi slike na kojima se vide ti netaknuti i taknuti zvucnici :).

Imam po hardovima slike bar nekoliko zvucnika koje sam sacuvao onako iz zaebancije ali ne mogu da ih nadjem. Nasao sam samo ova dva primera, a bilo ih je jos. Kao skuplji primer jedan Canton iz Reference serije, dakle njihov High End, a za cenu i da ne pricam kolika je bila. Oznaceni kao novi, netaknuti, prva slika iz oglasa gde zaista izgledaju perfektno.

3.thumb.jpg.96284e0ff59fc092014f4dd3be54a897.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Imali su i par ostecenja sa zadnje strane ali iz nekog razloga ne mogu da uploadujem sliku velicine 315 kb!? Cak sam i na ovim slikama morao da smanjim kvalitet da budu ispod 200 kb da bih mogao da uploadujem, inace izbaca obavestenje da je slika preko 512 kb.

E sad recimo neko ima hiljadu i kusur evra i zeli veliki podni zvucnik i naleti na nesto sto je high end, a pritom kao novo. Prodavac proveren, skoro hiljada pozitivnih. Da nije bilo par slika od 10 gde se vide ove mane sta bi se desilo da ih neko zaista naruci i dodje mu na kucnu adresu nesto ovako nasminkano?

Da napomenem, ovo nije GLE, nije Karat, nije Ergo vec Reference serija. Takvi zvucnici ne prolaze sito i reseto i ne vuku se po kombijima gde ce da im se gulje ivice. Jedino ako su zavrsle kod nekog tajkuna iz Silerove pa pajkani oborili u toku hapsenja :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Drugi primer su kutije koje sam slusao jos davno i cena im ide oko 90-100 evra za ocuvane. Kod pomenutog preprodavca presvucene sa novim grilovima 200 evra. Ambleme nemaju, nemoze i to za te pare:P

000.thumb.jpg.4de9d8baacc6d44e4ed11ef236c30863.jpg

A to sto je jedan bas druge boje da i ne komentarisem. Verovatno je fabricki takvo jer su netaknuti. Zadnja strana je fabricki crna,a ne ovakva.

3.jpg.7132feb8a74a4f33348a7ca6ee34d254.jpg

Na donjem ugu levog zvucnika se vidi neka masa u obliku slova L gde je verovatno bilo ostecenje koje je sanirano.

Link to comment
Share on other sites

Dakle nije problem sredjivanje i restauracija zvucnika, narocito ako se uradi kako treba. Problem je neiskrenost i to nije pipnuto, nije dirano majke mi, sve fabricki, a u stvari cela kutija je skredjena kompletno i pritom su verovatno i drajveri kombinovani iz dva para kutija pa je jedan bledji jer je mozda bio celodnevno izlozen suncu ili sta vec. A pritom cena DUPLO veca od drugih prodavaca. "Srecni" vlasnik ko god to bio je ove kutije kupio posle samo 10-ak dana na oglasima. 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan primer i necu vise, obecavam. Kada se folija presvuce uvek ostaje ovo ispod:

0001.thumb.jpg.f1fbb3fc8d3cf4c4adf9061095772410.jpg

To je inace ona folija kojom je presvucen onaj sto na sta sam ukazao u nekom od proslih postova.

Ovako se moze videti gde je amaterski zasecena na mestu gde se spaja sa prednjom stranom, zaokruzio sam samo jedan ceo gde treba zagledati, a inace ima 4 te vertikalne linije i na svima se vidi zuta povrsina MDF-a od ispod.

0002.thumb.jpg.d99ce5783388c15b87cc18ff2c694e50.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala :).

Imao sam danas prilike da cujem komentar na tu temu od jednog prodavca.

Covek kaze - ja nisam nista sminkao, ti ako hoces da ih sminkas, OK.

Pitam ga sta ljudi rade.

Najnizi nivo - flomasteri itd.

Srednje nivo - lepljenje folije, pa kako ispadne.

Visi nivo (za jednobojne kutije) - izvadis drajvere pa odneses kod farbara koji ima komoru itd.

Naravno, ovo poslednje se ne preduzima za jeftine kutije...

 

Link to comment
Share on other sites

I to je sasvim legitimno pitanje.

Kao sto cu za auto obavezno da pitam da li je lupan. I to vrlo lako moze da se proveri merenjem debljine farbe / laka, kao sto lako moze da se proveri da li je nesto cackano oko sprava.

I kao sto kod auta nije isto da li je lupan ili samo ogreban, tako i kod sprava zavisi sta je tacno radjeno na njima i ko je to i kako odradio.

Link to comment
Share on other sites

Većina krševa sa KP je stara preko 30g.Tu je sve upitno,mozda i bolje da je otvaran pa da ga i sam kao kupac otvoriš i pregledaš.Ko zna kakvih nabubrelih i procurelih elektrolita ima unutra.Neotvaran uređaj od pre 30-40g je isto macka u dzaku kao i otvaran.Ja sam svaki svoj amp kupovan kod nas otvorio.Doduse pojacala su kod kojih se kod redovnog korisćenja to radi radi promene phono plocice,ps nikom nije smetalo.Sa zvucnicima je druga stvar,tu već dobro pregledam srafove vesanja i membrane i naravno da ne kupujem cackano.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Delija said:

I to je sasvim legitimno pitanje.

Kao sto cu za auto obavezno da pitam da li je lupan. I to vrlo lako moze da se proveri merenjem debljine farbe / laka, kao sto lako moze da se proveri da li je nesto cackano oko sprava.

I kao sto kod auta nije isto da li je lupan ili samo ogreban, tako i kod sprava zavisi sta je tacno radjeno na njima i ko je to i kako odradio.

Jeste legitimno, ali ako napisem da je uredjaj servisiran nece niko da se javi ni da pita za njega. Ali ako napises "KO NOV NECACKAN", eee... onda mozes da lazes-muvas-mazes, kao sto 95% preprodavaca danas i radi.

Postavlja se pitanje na koju foru uredjaj star 30g moze da bude nov, a odgovor je da ne moze i da je vrlo nerealno da nije cackan niti popravljan a da radi "po fabrici".

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice slika koje sam postavio nema potrebe da napominjem da se to mnogo vise primecuje uzivo nego na slikama vga rezolucije ciji sam kvalitet morao da spustim ispod 200 kb da bih uopste i mogao da uploadujem. A ima i preprodavaca koji ne da nece da sredjuju zvucnike nego cak nece ni da prebrisu prasinu sa istih. Sad se ne zna sta je gore :blink: Jos mi neki kazu ma samo uzmes neko sredstvo za drvo, prebrises i kao novi su. A sta ako izbrisem prasinu, a ispod nema ostecenja nego risove kao da je macka redovno ostrila nokte na njima? I toga je bilo...

Sto se tice stanja uredjaja postoji velika razlika izmedju pitanja "jel' otvarano" i "jel' servisirano". Da se ne lazemo, po meni vise od 80-90% uredjaja starih preko 20 godina su otvarani, mislim na skidanje poklopca sto iz radoznalosti da se vidi sta ima unutra sto iz brige da li je nesto cackano. To ne znaci da su servisirani. Meni licno to otvaranje ne predstavlja problem, treba pazljivo odsrafiti dva ili cetri srafa sa strane, jos toliko od pozadi, skinuti poklopac i baciti pogled. Secam se kada sam pre tri godine prodavao jedno Kenwood pojacalo, bilo je kod mene oko 9 meseci i pred prodaju resio da ga otvorim cisto zbog sebe, a i buduceg kupca da znam sta prodajem, a on unutra kao nov. Ni traga od prasine, a o popravljanju nema ni govora. Ja pozajmio profi aparat i napravio nekoliko slika unutrasnjosti koje sam postavio na oglas i gle cuda niko ni da pita za njega. Spolja i unutra kao iz fabrike da je izasao i jos sam davao 14 dana radne garancije ali ljudi izgleda jako cudno reaguju na ono "otvoren za potrebe slikanja". Pa zasto bi inace neko nesto otvarao? I naravno prodao sam ga kada sam sklonio slike gde je otvoren.

Nije vredela ni radna garancija ni tvrdnja da nije nista cackano, danas izgleda samo "neotvaran" prodaje uredjaje.

Takodje moram priznati da sam bio u zabludi da smo siromasno trziste. Mozda se neko ne slozi sa mnom ali oglase pratim svakog jutra uz kaficu i neverovatno koliko lako i brzo mnoge skupe komponente idu. Secam se pre 4-5 meseci prodaje nekoliko jacih modela Infinity Kappa zvucnika, razliciti (pre)prodavci, a cene 650-800 evra. Jednog dana prodati jedni, drugog dana drugi, treceg treci. Za nedelju dana odose mislim 5 pari. O drugim komponentama i da ne pricam. A prodati nove zvucnike za ta novac je vec mnogo teze.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Shang Tsung said:

Jeste legitimno, ali ako napisem da je uredjaj servisiran nece niko da se javi ni da pita za njega. Ali ako napises "KO NOV NECACKAN", eee... onda mozes da lazes-muvas-mazes, kao sto 95% preprodavaca danas i radi.

Postavlja se pitanje na koju foru uredjaj star 30g moze da bude nov, a odgovor je da ne moze i da je vrlo nerealno da nije cackan niti popravljan a da radi "po fabrici".

I to stoji.

Generalno je ponuda polovnjaka kod nas vise nego zalosna, a kad vidis sta se sve muti nemas zelju da krenes u igrariju ni oko sprava koje te zanimaju, a koje se pojave na trzistu jednom u par godina...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pera451 said:

Mislis da je sve otislo za parice, ili su to neke "kombinacije"?

Što se ovoga tiče, dešavalo mi se da naiđem na neki oglas koji me zanima, ali koji ima dupliranu cenu od neke realne.

Kad sam poslao poruku vlasniku, reče mi da oglas nije aktuelan. Ali interesantno da mi je to odgovorio za 5 minuta, što znači da je pristuan na KP i oglas namerno stoji okačen. Nije zaboravio da obriše…

Posle toga se pojavi kod nekog drugog prodavca malo jeftiniji, i eto super prilike za nas kome je ta spravica zanimljiva B)

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo na tako nesto sam i mislio.

Stvari se pojavljuju i nestaju, pojavljuju se ponovo, nekada kod istog prodavca, nekada i ne.

Odredjen broj prodavaca i ne poseduje stvari koje prodaje, nego ima dogovor sa nekim ko ne zeli da prodaje sam.

Onda slede igre sa cenom, pa razvlacenje dok se ne stvore uslovi da se to vidi, itd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...