Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

3 sati ranije, perodeformero said:

Očito da su našli neki zatureni paket sa pomenutim izdanjima, pa ubacili na rasprodaju...

Ma nebitno... Poenta je u sumanutim cenama i ljudima koji su u pohlepi ili očaju našli način da dođu do novaca. Mogu da razumem njihove potrebe, ali ne znači da moram da za to plaćam. Rekoh, Luna Dr Spira, itd. o tome nećemo, ploče su retke i ok je da imaju kultni status. Ali tražiti za neka licencna izdanja ili domaće ploče velikih tiraža neke ozbiljne pare je skoro pa uvredljivo. Ima ozbiljnih ljudi, jedan je svakako Borko i Yugovinil - ako neka ploča košta 20 30 ili 40e to je zato što je ovo ili ono izdanje i sve ima logike. I kod njega ima ploča za par stotina dinara. Pri tom su sve očuvane. Ploča koju oceniš sa 4 za mene već nije predmet kupovine jer ću gledati da je ni ne stavljam na gramofon. Drugi je Miroslav sa kupujem prodajem i sa berze koji valja nemačke ploče u glanc stanju za 500, 600, do tamo negde 1000 dinara. Zamenio sam gomilu licenci njegovim pločama, a te licence koje su mi duplikati prodajem na berzi za 200-300 dinara. I teško ih prodam :)

Šokirao sam se kad sam iz navike pitao pošto Dark side.. i dobio odgovor 4.000 din. Ja imam u posedu 3 takve i kontam da vrede 400 dinara, a ne 4000. Uglavnom, htedoh reći, ne dajte im teško stečene novce. Sačekajte da skontaju da nema zarade, pa da nastavimo da kupujemo, prodajemo i veselo razmenjujemo muziku na najdražem formatu...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sondek said:

Ovo novo izdanje Rex Ilusiviija ima i na Discogsu oko 20e je redovna cena,pise u komentarima da je los Rip u pitanju.

Ne piše. Negativni komentari se odnose na "divljinu" izdanja, a ne na loš rip. 

Šta više, ne verujem da je moguće postići bolji rezultat u prenosu zapisa s ploče na ploču (upoređivao sam dva izdanja). Mesta na B-strani koja zvuče kao "greške" postoje u istom obliku i na originalu. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Koko Bil said:

Oglas sa Cecom se odlično uklapa u čitav trend. Nijedna kolekcija vinila nije potpuna bez Cece u produkciji Kemiša...

Pre ovog vinil hajpa, Borko je umeo da kaže da smo mu "mi" boranija. Živeo je od Kemiša. U ovom žanru vinil je bio aktivan i tokom devedesetih. 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, zbrujic said:

Ne piše. Negativni komentari se odnose na "divljinu" izdanja, a ne na loš rip. 

Šta više, ne verujem da je moguće postići bolji rezultat u prenosu zapisa s ploče na ploču (upoređivao sam dva izdanja). Mesta na B-strani koja zvuče kao "greške" postoje u istom obliku i na originalu. 

pise da nije sa master traka,a to sto je ripovano sa nekog x gramofona sa x glave i sa xxx zvukom meni ne znaci nista.Nije sa master trake,nije profesionalan zapis,sto je krađa na stranu.Meni je to dovoljno negativan komentar.Uostalom Suba je poginuo spasavajući nečije master trake iz požara.

Link to comment
Share on other sites

Samo reagovah na tvoje "piše da je loš rip".
Izdanje je svakako divlje, ne branih ga (ali razumem i da ga ljudi, u nedostatku boljeg, kupuju). 

Neko pročita, pa negde napiše/kaže: "Kažu da je rip očajan". Sledeći ili onaj za njim će reći da je rip radila neka baba na toski...  

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, safet said:

jel vi divanite  o tom kakav oglas ili raspravljade u kojoj je kući skuvana ploča??? ko kakve babe na  zelencu bože me oprosti ali moram da reagujem kad admini džonjaju...

 

Vidi ova tema je generalno potpuno debilna,retko čitam i trudim se da sto manje učestvujem. Moš' misliti kako je važno raspravljati kako je i sta neka polupismena osoba oglasila,pa makar nepismenih imamo za izvoz,čemu jos skretanje pažnju na njih makar i kroz sprdnju. A tek kakav je greh takvu dangubu prekinuti kvalitetnom offtopic razmenom mišljenja na temu ploča i njihovih cena i opravdanosti istih.Po meni nikakav poseban off,samo malo šira rasprava za razliku od uobičajenog.

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, safet said:

  stoN_Cold  ispade  pecaroš a on ljubitelj mačaka :D  Brao za čiku ...stona

Мачке не да волим него обожавам :wub:, а што се тиче пецања може али само:

2ntv638.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...