Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

3 sati ranije, perodeformero said:

To je klasična fora, prodavac bi bio srećan da dobije 400, ali se uvek javljaju ubijači cene, pa ON lepo podigne istu na 500, pa se cenjka i ispadne pošten i pravičan, i na kraju dobije svojih zacrtanih 400.Naravno, pod uslovom da nađe ribicu koja će se upecati i za 400.:rolleyes:

To pojačalo nije loše, ali 400 je mnogo.

Realno, 250 i da se šuta u zadnjicu ako ga proda. Danas se i mnogo kvalitetnije sprave prodaju teško, a kamo li ova konfekcija.

Link to comment
Share on other sites

Meni te gluposti sa naduvanjem cene pa cenjkanjem jako idu na živce. Skoro sam prodavao neke sitnice na KP i pošto sam želeo brzo da se otarasim stavim najnižu cenu na sajtu (konkretno za jednu stvarčicu npr. tražim 2000 din, a vidim da ide od 2300 pa naviše). Prva stvar koju me pitaju je "koja je najniža cena?", "ja sam ozbiljan kupac, za koliko daješ to?"... Znači cenjakanje se podrazumeva iako imam najjeftiniju ponudu. Kada kažem da nema cenjakanja neki ljudi se aman uvrede.

Ja onako baš puknem i podignem cenu na 2200 pa kad pitaju kao spustim za 200 din... i tako sam lakše uvalio stvari.

Sad mi je žao što se nikada nisam cenjkao kada ja kupujem nešto. Izgleda da sam ja jedina budala koja pregleda oglase, nađe najjeftinije i javi da uzima.

Link to comment
Share on other sites

ne znam sto se opterećujete ovdasnjim preprodavcima i tajmvejsterima.Odete na hifishark,pronađete sve sto se prodaje i dobijete pravi uvid u to koliko sta vredi.Ovde kupujete od onih sa realnom cenom, i po preporuci jos bolje ako ne mozete novo.Mogu da precenjuju koliko zele ali ko danas ne isproverava da li će neko da ga osiša pre kupovine ,kad je to tako lako,valjda to i zasluzuje.Hifishark ima odlican pretrazivac i dojavu mailom kad se nesto pojavi.Zgodno naročito za retke zverke,probao javlja vrlo "savesno".

edit. Naknadna pamet,mozda ipak i nije lose ovo "gunđaliste",kao mesto za proveru

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da je tražena cena realna (mnoooogo zavisi od stanja drajvera i vešanja pre svega a i samih kabineta) ali ipak se malo raspitajte o realnoj vrednosti. Kažem realnoj a ne naduvanoj ili minimalnoj, koje se za svaki proizvod mogu pronaći na net-u. a na tu realnu cenu pored zvuka kao što rekoh dosta uticaja ima činjenica da li su vešanja menjana ili ne, da li su namotaji nagoreli i sl. Pretpostavljam da su kutije u Srbiji (što je kako sam naveo retkost) pa se sve to da proveriti na licu mesta. 

Apropos (pre)prodavaca u poslednjih godinu i više sam samo kupovao i mogu reći da nisam verovao da postoji toliko lažova (u mom slučaju je to 100%) i to jako "ozbiljni" ljudi kod kojih sam išao po preporuci.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2016 at 16:26, Kuršum said:

Kakva su tvoja iskustva sa kupovinom preko pomenutog sajta?

Interesuje me šta misliš o kaloti na bas drajveru?

I ovaj kod nas je slikao samo jedan zvučnik i dva puta ponovio sliku, već to daje razlog za sumnju ali je barem proverljivo.

Link to comment
Share on other sites

Realna cena za kutije u dobrom stanju dvostruko, ako ne i dva i po puta veća od one u Italiji.

Na pomenutom sajtu nisam kupovao, a i ne bih sem da lično odem po kutije i povedem nekog ko ume da vidi sve šta treba. Hvala bogu u Italiji imam mogućnost i da proverim svaki oglas.

Ali nije to poenta, ja sam namerno stavio glas sa minimalnom cenom (svestan da imaju izvesne mane), jer je na onom na KP maksimalna cena.

Koliko sam informisan, nije tajna ni koliko je plaćen par koji se prodaje na KP. Ako imam dobru informaciju, daleko ispod onoga što se sad traži.

Link to comment
Share on other sites

Ni ne mislim da treba da proda po toj, treba i prevoz da uračuna, naravno, ako može. Ali i sa tim je ovo što traži ohoho više.

Koliko znam, nije preprodavac u pitanju, tim čudnije.

No, mi i ne treba time da se bavimo. Baš me briga koliko je ko šta platio i koliko će da proda. Nemam nameru da budem računovođa ljudima koje i ne poznajem.

Ipak, ovu temu shvatam kao mesto gde je poželjno (ili dozvoljeno) prokomentarisati da li je nešto realno ili ne. Ja mislim da je ovo o čemu pričamo daleko, daleko od realnog. A ako neko misli da treba da da 4k evra za l300, izvolte, nemam ništa protiv.

Link to comment
Share on other sites

Cena iz Italije je verovetno realna shodno stanju kutija. Pri tom uračunati da je tamo sređivanje višestruko skuplje nego kod nas, zbog cene rada, materijala itd. Pa će ono što ovde može da se odradi za 150€ (mislim na drvenariju i eventualno sitnije intervencije na driverima), tamo koštati 800€, te onda bude 1600, recimo. A u obližnjoj Nemačkoj ima u super stanju za 1800. Što bi onda neko rizikovao?

Dakle nije tih 800 koje onaj tamo traži mnogo jeftino. 

Ali je 4k bezobrazno skupo i tačka. 

p.s. a ne znam odakle ti ideja da sam mislio da se kod nas mogu kupiti te kutije po ceni onih iz Italije, nikad nije bilo, rekao sam u jednom od prethodnih postova kolika je, po meni realna cena.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...