Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

Violent, slobodno kaži da su tvoje kutije :)

 

Kad se već pominje tvoj oglas, ako može ispravka (pošto se radi o kutijama koje volim):

Okteti nisu ista generacija kao sexteti, napravljeni su nekoliko godina kasnije - dakle, Sexteti su bili najbolja heybrook kutija poÄetkom devedesetih.

Propustam fudbal kuckajuci..ali ajd.Naravno da su moje kutije,mislio sam da se to zna jer su iste i ovde na oglasima sa identicnim slikama.

Mislim da sam vec napisao (a naveo i u oglasu) razlog prodaje,a on je veoma jasan da mi se ne mili da iznova trazim power/pre combo razmisljajuci da li cu da nabasam na macku u dzaku.Roksan amp koji imam,koji je totalno izmeren/premeren i proveren od strane Ston Colda,je od doticnog poznavaoca dobio zeleno svetlo kao odlican komad,medjutim on Sextetima ne moze apsolutno nista,ni on ni jedno drugo integralno pojacalo.

Odoh na France vs. Honduras... :thumbsup2 

Link to comment
Share on other sites

Propustam fudbal kuckajuci..ali ajd.

 

Kakav bre fudbal? :roll:

 

Što se pojačala tiče, mislim da sam ti pre nego si kupio kutije rekao da će ti trebati nešto dosta ozbiljnije...

Ne zato što su kutije zahtevne za pogon, jer nisu (ja probao i rotel RA-931 nakratko), već da bi kutije pokazale šta mogu.

Link to comment
Share on other sites

A koliko bi po tebi trebala da im bude cena.

 

Na žalost, oÄigledno nisi razumeo moje pisanje koje je bilo ozbiljno – ne ciniÄno. Ono sam napisao jer sam video da je cena snižena, po mom miÅ¡ljenju već dosta ispod realne.

Link to comment
Share on other sites

Čudi me da ove tvoje kutije još niko nije udomio, pogotovo po ovoj ceni...

 

 

heybrook_zps30fd94f8.jpg

To je poveca cena.Ima tu jos prostora za spustanje.Retro Audio iz Backe Topole ih je prodavao ove godine za 400e u mint stanju,moguce da su ove bas od njega,

Link to comment
Share on other sites

Kakav bre fudbal? :roll:

 

Å to se pojaÄala tiÄe, mislim da sam ti pre nego si kupio kutije rekao da će ti trebati neÅ¡to dosta ozbiljnije...

Ne zato što su kutije zahtevne za pogon, jer nisu (ja probao i rotel RA-931 nakratko), već da bi kutije pokazale šta mogu.

Sto jes,jes,napomenuo jesi,sta vredi kad nisam poslusao savet. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Na žalost, oÄigledno nisi razumeo moje pisanje koje je bilo ozbiljno – ne ciniÄno. Ono sam napisao jer sam video da je cena snižena, po mom miÅ¡ljenju već dosta ispod realne.

Sorry,ako sam stekao pogresan utisak.Pomislio sam da naknadno ubijas cenu jer si se vec pre par meseci interesovao za njih ovde preko pm poruka.

Link to comment
Share on other sites

To je poveca cena.Ima tu jos prostora za spustanje.Retro Audio iz Backe Topole ih je prodavao ove godine za 400e u mint stanju,moguce da su ove bas od njega,

Cenim da nisu iste,prostora za spustanje cena nece nesto biti.Na k/p se nude kutije kakve su npr pioneer iz cs-e serije za 400eu,koje su pre 40-tak i vise godina kostale 250/300$.Realno na k/p nemas kvalitetno boljih kutija za trazeni novac.

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam bio vrlo zainteresovan za Heybrook Sextet, mada sam u principu joÅ¡ uvek, ali finansijska  konstrukcija mi ne da, pa ne da. Elem, u poslednjih 5-6 godina su se pojavljivale u prodaji relativno Äesto, i uvek, ali uvek im je cena bila oko 600eura, bez mogućnosti pregovora o snižavanju cene. Mislim da je cena za koju ih violent prodaje izuzetno prihvatljiva, i nikako se ne može meriti na osnovu jednog para zvuÄnika koji se prodaju za 400 eura, od prodavca koji kamionom dovozi ceo svoj prodajni kontigent. UreÄ‘aj iz kuće, i ureÄ‘aj iz kamiona nikako nisu za poreÄ‘enje.

Link to comment
Share on other sites

Sorry,ako sam stekao pogresan utisak.Pomislio sam da naknadno ubijas cenu jer si se vec pre par meseci interesovao za njih ovde preko pm poruka.

 

Bas zbog toga me i iznenadila tvoja reakcija. Kutije smatram odlicnim i za cenu od oko 600 evra, zato sam i napisao da se cudim da za 470 jos uvek stoje na oglasu.

A inace nikad ne bih ubijao cenu ovako preko foruma.

Bile su mi u uzem izboru, ali su stvari otisle u drugom pravcu...

Srecno u prodaji...

Link to comment
Share on other sites

Kolega izvini jos jednom,ponavljam da sam stekao pogresan utisak.Ponavljam da sam cenu spustio iz razloga brze prodaje (a ne nikakve zarade),da bih se fokusirao nabavkom kutija za r.kandy k1 mk3 kome trebaju dosta osetljivije i strujno manje zahtevne kutije.Da li ce to biti neki cabasse,MA...ili slicne videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam bio vrlo zainteresovan za Heybrook Sextet, mada sam u principu joÅ¡ uvek, ali finansijska  konstrukcija mi ne da, pa ne da. Elem, u poslednjih 5-6 godina su se pojavljivale u prodaji relativno Äesto, i uvek, ali uvek im je cena bila oko 600eura, bez mogućnosti pregovora o snižavanju cene. Mislim da je cena za koju ih violent prodaje izuzetno prihvatljiva, i nikako se ne može meriti na osnovu jednog para zvuÄnika koji se prodaju za 400 eura, od prodavca koji kamionom dovozi ceo svoj prodajni kontigent. UreÄ‘aj iz kuće, i ureÄ‘aj iz kamiona nikako nisu za poreÄ‘enje.

Izvini neću da branim prijatelja neka se on brani ali ako on dovozi robu kamionom,promašio si profesiju i u velikoj si zabludi

Link to comment
Share on other sites

Å to sam ja promaÅ¡io profesiju, i kakve to veze ima sa mnom? Pomenuti prodavac ima viÅ¡e desetina zvuÄnih kutija u ponudi, i skoro sve su starije od 30 godina, a nekako mi nije logiÄno da toliki stock nosi na leÄ‘ima, pa pretpostavljam da su nekako dovezene, a sve zbog preprodaje. Samo sam pomenuo da nije isto kada neko prodaje svoju stvar koju trenutno koristi, i neko ko na veliko donosi-dovozi-Å¡tagod, iz Å vajcarske, iz nepoznatih izvora.

Link to comment
Share on other sites

E demagogije ? Neko žica pred kinom , neko krade , neko pljaÄka , neko Å¡verca  ? ZnaÄi , ako ti niko nije oteo peneze ne maÅ¡ se kaj žalit . Uvijek negdi u nama "Äući" neakav trgovac koji misli da bu za kikiriki dobil hi end . E sad to se ponekad i dogodi ( kad žena pokojnog audiofila prodaje njegove komponente na osnovu cijena koje joj je on rekao :) ) Koji se k.....  razbijate glavu tuÄ‘im problemima ? Svako prodaje kaj ima , a kupac odluÄuje oće li to platit ili ne ? ! Zato nek oni zavrću cijene , a ko će platit :) .

Link to comment
Share on other sites

Å to sam ja promaÅ¡io profesiju, i kakve to veze ima sa mnom? Pomenuti prodavac ima viÅ¡e desetina zvuÄnih kutija u ponudi, i skoro sve su starije od 30 godina, a nekako mi nije logiÄno da toliki stock nosi na leÄ‘ima, pa pretpostavljam da su nekako dovezene, a sve zbog preprodaje. Samo sam pomenuo da nije isto kada neko prodaje svoju stvar koju trenutno koristi, i neko ko na veliko donosi-dovozi-Å¡tagod, iz Å vajcarske, iz nepoznatih izvora.

Nije to taj.Ti misliš na Duleta. Retro je druga osoba

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...