Jump to content


Harman Kardon


Shang Tsung

Recommended Posts

Pre svega, pozdrav svima. Ovde sam doÅ¡ao poÅ¡to mi je potrebna pomoć, pa bih voleo da Äujem miÅ¡ljenja pozvnavalaca.

U planu mi je da pazarim svoj prvi Hi-Fi sistem, i uz kvalitetan zvuk bih želeo da imam i minimalistiÄki izgled ureÄ‘aja. Zapravo, hi-fi će se sastojati samo od pojaÄala ili stereo recievera i zvuÄnika. NiÅ¡ta drugo mi nije potrebno. Glavni izvor zvuka će biti PC.

Pre svega mi je potreban savet o pojaÄalu (zvuÄnike sam manje viÅ¡e već odabrao).

Za oko mi je prvo zapeo HK 3490 stereo reciever, meÄ‘utim, njega nema u radnji gde sam želeo da pazarim (da ne reklamiram sad, ali oni daju na 6 meseci odloženo bez kamate sa kreditnim karticama komercijalne banke, Å¡to mi vrlo odgovara). Najavljen je naslednik HK 3770, ali on stiže tek mart/april možda i ne zna mu se taÄna cena (možda će biti isto kao trenutna cena za 3490, a možda i viÅ¡e).

Ukoliko bih nabavljao reciever, onda bih preko SPDIFa povezao sa raÄunarom, Å¡to mu doÄ‘e vrlo dobra opcija. MeÄ‘utim, poÅ¡to nema ovog modela koji sam ja želeo, ne znam da li da Äekam novi ili da kupim pojaÄalo. Å to se pojaÄala tiÄe, jako mi se dopao HK 980 (trenutna cena 63 000 din). Trenutno imam zvuÄnu kartu Xonar DX, koja je proseÄna, a onda bih morao da uložim u Xonar STX (oko 170e investicija, solidan izdatak za mene), Å¡to sve popriliÄno diže ionako jaku cenu. Å ta mislite o HK 980, valja li to neÄemu?

 

Å to se zvuÄnika tiÄe, trebaju mi bookshelf i biće neki od ova dva modela: JBL ES30 (28000din) ili Canton GLE436 (38000din). Kod ES30 mi se dopada Å¡to su kutije masivne i dosta teÅ¡ke (za kategoriju kojoj pripadaju), a kod Cantona Å¡to su deklarisane da sviraju od Äak 38Hz. Od kutija zahtevam i da imaju basa. Ostaje joÅ¡ da posluÅ¡am oba primerka kada odaberem Å¡ta će biti za pojaÄavaÄki element.

 

Generalno na webu nalazim informacije kako je Harman viÅ¡e Å¡minka, i da za te novce može i bolje, meÄ‘utim, nisam naleteo na neÅ¡to Å¡to mi se dopada pored HK. Svakako ću razmotriti nove preporuke ukoliko ih bude. Pored kvalitetnog zvuka ipak mora da bude i odliÄan dizajn same jedinice.

Na kraju, da li je uopšte dobro uzimati HK980 i Asus Xonar STX kombinaciju (to izađe preko 80 000din trenutno). Ili da pojurim neki stereo reciever sa dobrim DACom?

 

:wave:

Link to comment
Share on other sites

Od sredine 70ih, Harman/Kardon bazira svoju filosofiju na dve kljuÄne taÄke: 1) Å¡to manja povratna sprega, i 2) maksimalna tolerancija prema radnom opterećenju.

Ad 1. Da bi globalna povratna sprega mogla da bude mala bez kompromisa oko stabilnosti, poÄetno kolo mora da bude Å¡to Äistije i sa malo izobliÄenja. U tom sluÄaju, propusni opseg 20-20.000 Hz može da funkcioniÅ¡e ne Äekajući korektivni signal u vidu globalne povratne sprege. To doprinosi apsolutnoj brzini ureÄ‘aja.

Ad 2. Visok stepen tolerancije prema radnom opterećenju podrazumeva dve stvari: prvo, ureÄ‘aj mora da bude stabilan pod svim iole predidvim oklnostima, bez obzira koliko reaktivan bio zvuÄnik, i drugo, pojaÄavaÄ mora da bude sposoban da makar u kratkim impulsima isporuÄi daleko veće struje od normalnih, kako bi "prejahao" mesta na kojima zvuÄniku pada impedansa, uz Äesto nekakvo zavrtanje faza (deÅ¡ava se kod SVIH zvuÄnika, gde viÅ¡e, gde manje).

Dakle, tehniÄki gledano, oni su popriliÄno daleko iznad nekog tržiÅ¡nog proseka.

Å to se dizajna tiÄe, to je jako liÄna stvar, ali liÄno nikada za njih ne bih rekao da su lepi, a imam ih nekoliko modela. U najboljem sluÄaju su osrednji. ÄŒesto i gore od toga.

Meni to ne smeta, jer audio ureÄ‘aje kupujem da mi sviraju, a ne da mi lepo izgledaju. I to je jedna konstrukciona odluka, umesto da pare bacaju na lep izgled i kilograme bruÅ¡enog aluminijuma, oni ih ulažu u elektroniku unutra. Da li tebi to pije vodu, to moraÅ¡ da odluÄiÅ¡ sam.

JoÅ¡ noviji model 980 i liÄi na neÅ¡to, nepretnciozan je, ja volim takve ureÄ‘aje. Iznutra je uraÄ‘en daleko solidnije nego većina njihovih konkurenata, koristi posebna napajanja za levi i desni kanal, uslovno Dual Mono, jer ima samo jedan trafo, ali koristi posebne izvode za L i D kanal, dakle zajedniÄki je samo primar. Po meni, to radi jako lepo i vredi pare koje koÅ¡ta, ali to je samo moj liÄni stav.

Oko zvuÄnika. Ako hoćeÅ¡ dobar i mesnat bas, gledaj da kutije poseduju i relativno veliki bas (ili relativno velika dva manja basa) i da imaju ipak kakvu-takvu zapreminu. To danas viÅ¡e nije moderno, nekada je bilo tuÅ¡ta i tma "bookshelf" kutija soldnih veliÄina i sadržaja.

LiÄno volim kako Canton kutije zvuÄe, ali bih ti skrenuo pažnju na Äinjenicu da su one specificirane prema DIN standardima, a njihova tolerancija na basu, ako se dobro sećam, je već totalno beskorisnih -12 dB, te granice ti viÅ¡e ne ÄujeÅ¡ jer je to nekih 16 PUTA (!!!) tiÅ¡e od referentne nulte vrednosti. Gledaj samo odziv do -3 dB (upola tiÅ¡e od reference). Ostalo je dim, magla i voodoo.

Obrati pažnju na presek zvuÄniÄkog kabla, kako bi mogao da prenese svu potrebnu struju. Ako ti treba 2x2m kabla, dosta ti je i 2,5 kvadrata, ali ako ti zatreba 5-6m kabla, ne sliazi ispod 5 kvadrata.

Link to comment
Share on other sites

Veliko hvala na odgovoru.

Soba je trenutno mala - 9.5m2 - tako da će biti kablovi dužine oko 2m (3m max, x2). Kasnije možda bude seoba u veću prostoriju.
Å to se tiÄe HK 980, već su mi skrenuli pažnju da je zaista odliÄan ureÄ‘aj i dobrano naginjem ka njemu, pa makar i gladovao (Å¡to bi se reklo). Jedino je problem Å¡to trenutno posedujem Xonar DX zvuÄnu kartu, a neću imati novca u dogledno vreme da uzmem neÅ¡to kvalitetnije (xonar STX na primer). Da li bi Xonar DX zvuÄna zadovoljila za poÄetak ovaj HK?

 

Kada je reÄ o zvuÄnicima, teÅ¡ko nalazim detaljnu frekventnu karakteristiku. Npr, Äak i na Cantonovom sajtu nisam naÅ¡ao da je slabljenje 16dB na 38Hz. Da jurim neke "rivjue" pojedinaÄno za svaki zvuÄnik, ili gde već to da potražim?

TakoÄ‘e ne vidim da ima zapremina izražena u litrima po katalozima i sajtovima proizvoÄ‘aÄa. Jedino ima opisane dimenzije, pa kao po tome da raÄunam?

Voleo bih da naletim na neke drajvere od 8" (pomenuti canton je 7", a JBL ima drajver od 6"). Å to reÄe, nije baÅ¡ neki izbor takvih zvuÄnika.

Link to comment
Share on other sites

Veliko hvala na odgovoru.

Soba je trenutno mala - 9.5m2 - tako da će biti kablovi dužine oko 2m (3m max, x2). Kasnije možda bude seoba u veću prostoriju.

Å to se tiÄe HK 980, već su mi skrenuli pažnju da je zaista odliÄan ureÄ‘aj i dobrano naginjem ka njemu, pa makar i gladovao (Å¡to bi se reklo). Jedino je problem Å¡to trenutno posedujem Xonar DX zvuÄnu kartu, a neću imati novca u dogledno vreme da uzmem neÅ¡to kvalitetnije (xonar STX na primer). Da li bi Xonar DX zvuÄna zadovoljila za poÄetak ovaj HK?

 

Kada je reÄ o zvuÄnicima, teÅ¡ko nalazim detaljnu frekventnu karakteristiku. Npr, Äak i na Cantonovom sajtu nisam naÅ¡ao da je slabljenje 16dB na 38Hz. Da jurim neke "rivjue" pojedinaÄno za svaki zvuÄnik, ili gde već to da potražim?

TakoÄ‘e ne vidim da ima zapremina izražena u litrima po katalozima i sajtovima proizvoÄ‘aÄa. Jedino ima opisane dimenzije, pa kao po tome da raÄunam?

Voleo bih da naletim na neke drajvere od 8" (pomenuti canton je 7", a JBL ima drajver od 6"). Å to reÄe, nije baÅ¡ neki izbor takvih zvuÄnika.

Oko zvuÄne kartice, na žalost, ne mogu ti pomoći, jer ih uopÅ¡te ne poznajem poÅ¡to me uopÅ¡te ne zanimaju. One su za mene samo nužno zlo, ja sam pristalice odvojenih koponenata.

Oko kutija. Bitno je da naÄ‘eÅ¡ spoljaÅ¡nje dimenzije. Onda svaku od njih smanji za 20 mm, pa izraÄunaj kolika je otprilike efektivna (unutraÅ¡nja) zapremina. To nije kritiÄno bitan podatak, ali nije loÅ¡e znati. Kao i njihovu efikasnost, tj. koji zvuÄni pritisak proizvode sa 2,83V (1W/8) na 1 m razdaljine, ili kolika snaga im je potrebna da postignu kakav zvuÄni pritisak na 1 m. To je već dobro znati da bi znao da li tvoj pojaÄavaÄ ima dovoljno snage da ih pobuÄ‘uje Äak i onda kada ti doÄ‘e da malo ludujeÅ¡. Dobro bi bilo da im efikasnost bude nekih recimo 89 dB/2.83V/1m ili viÅ¡e, ali nije tragedija ni ako su oko 87 dB/2,83V/1m, to samo znaÄi da ti treba duplo viÅ¡e snage za isti zvuÄni pritisak kao i onoj kutiji koja ima 3 dB veću efikasnost.

Oko merenja - pogledao sam, i zaista, DIN 45500 set standarda za audio podrazumeva -12 dB kao donju granicu deklaracije. Bezbedno je pretpostaviti da će nemaÄki proizvoÄ‘aÄ, ukoliko nije drugaÄije naveo, koristi DIN standarde.

Od 6" drajvera ne treba oÄekivati Äuda.

Link to comment
Share on other sites

Ok, zvaniÄno naleteh na problem u vidu nemogućnosti da naÄ‘em HK 980, poÅ¡to je EoL, a malo mi ne ide u glavu kako HK nije izbacio naslednika kada je već prestao da proizvodi 980icu.

Da li postoje joÅ¡ neki modeli (drugih proizvoÄ‘aÄa) sa tom dual-mono forom, a da su sliÄne cene?

HK 680.

Link to comment
Share on other sites

Ama brate, eno dva komada na prodaju na KP.

A moja supruga da proda njen HK? Neće moći ove noći, a bogami ni narednih. Da ne poverujeÅ¡ koliko voli tog HK, ona, koju ama baÅ¡ briga za opremu, bitno da svira. I ja noj kupujem HK 680 i JBL Ti600, Å¡ta ću, volim je poslednjih 30 godina, ona mi je slaba taÄka, ja ću da se odreknem, ali ona će da ima.

Sem Citation preampa i ampa i mojih kutija, sve ostalo može da uzme kako hoće.

A tu je i model 655. Pazi, 655, NE 665, koji je viši, ali po meni slabiji sa zvukom od 655.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu dva na KP, već jedan pošto je isti prodavac. Osim toga, on to prodaje u kompletu đuture sa nekim glupostima koje meni ne trebaju.

Izgleda su neki igraÄi poÄeli da ubacuju DAC u klasiÄna stereo pojaÄala (marantz 6005) i time maltene napravili reciever (samo fali joÅ¡ FM). Nije mi baÅ¡ jasno Å¡to je HK povukao sa tržiÅ¡ta 980, a nema alternativu. Malo glupo. Za mesec-dva tek treba da se pojavi reciever HK 3770 koji ima mrežu koja mi treba ko lanjski sneg, ali će imati i DAC (kao i 3490).

Link to comment
Share on other sites

http://www.bgbstudio.com/proizvod/hk-980 ????

 

 

http://nshop.rs/index.php/ku/audio/audio-komponente.html?p=2   E sad baÅ¡, u ovo ne verujem. Bilo bi suviÅ¡e lepo. Mislim da u MaÄ‘arskoj može da senabavi za manje od 40000RSD, pa subotiÄke veze.... I ja bih ga rado posedovao.

 

 

Story so far...

Zvao sam sve žive prodavnice cele nedelje i nigde nemaju Harmane (980, 3390, 3490) na stanju niti se mogu poruÄiti. Kad kažem sve, komotno mislim na svaku moguću radnju koja je imala HK u ponudi na sajtovima koji su ažurirani zadnji put za vreme Tadića, i svi kažu da nema kod uvoznika niti se može nabaviti.

U BGB studio sam prvobitno planirao kupovinu, pošto daju na 6 rata bez kamate sa kreditnom karticom Komercijalne banke, međutim naravno da nemaju ni tamo.

Pisao sam i Harman Europe sa pitanjem gde da kupim ovo pojaÄalo i niÅ¡ta mi nisu odgovorili.

Sledećeg meseca idem za Segedin, pa ako postoji mogućnost da se to kupi u Mađarskoj, svakako da bih tako uradio. Samo ne znam gde da potražim u Szegedu to, koje su radnje u pitanju?

 

Å to se tiÄe tog sajta "NeÅ¡o elektronik", naravno da zaboravi na to.

 

 

 

Btw, jedno pitanje za znalce. Kakvi su ovaj novi Marantz 6005 (koji DAC koristi?) i Onkyo 9050?

Link to comment
Share on other sites

HK 680.

Поздрав, мене занима куповина Harman kardon hk 680 појачала, кад га већ помињете. Да ли неко зна реалну цену иÑтог и да ли неко поÑедује неки примерак за продају? ÐаÑлушао Ñам Ñе Ñамо речи хвале о том појачалу па ме је заинтригирало. Унапред захвалан.

Link to comment
Share on other sites

Ima ga moja supruga već 15 godina, i mogu ti reći da je to jedan jako dobra ureÄ‘aj. Kada sam ga kupio, izmerio sam izlaznu snagu od 540W u 2 Oma prema IEC standardima (T=20 mS), Å¡to je odliÄan rezultat. Oni kažu da nominalno ima 85/135W u 8/4 Oma, a pri navedenim uslovima, ja sam izmerio 88/147W u 8/4 Oma. Taj bata ima snage.

Kruna njihovog rada u standardnoj seriji do tada (kupljen 1999. godine). Enormna snaga u teÅ¡ka opterećenja, ne možeÅ¡ ga zbuniti, Å¡irokopojasni dizajn sa ekstremno malom globalnom reakkcijom od svega 12 dB (3:1, poreÄ‘enja radi drugi koriste 60-86 dB, ili 1.000- 20.000;1 za sliÄan efekat), ALPS Blue pot, Dual Mono (jedan trafo od cca 560 VA, zajedniÄki primar, ali odvojeni sekundari za svaki kanal, ispravljaÄi i elektroliti odvojeni za svaki kanal). Za mene tehniÄki zanimljiv i zato Å¡to je to prvi ureÄ‘aj sa kojim sam se sreo koji koristi FET-ove kao preklopnike, ali nema ni traga od "krc" i "puc" kada se ukljuÄe - svaka Äast.

KoliÄina subjektivne energije i elana koji pruža je straviÄna, deluje kao da ima 8 kW, niÅ¡ta mu nije teÅ¡ko. PobuÄ‘uje i teža opterećenja, na primer moje stare AR94 kutije, kao da ih ni ne oseća, i to dobro glasno, oho-ho iznad nekog normalnog nivoa sluÅ¡anja, i SVE je tu, niÅ¡ta ne fali. Pa ipak, kao i većina H/K ureÄ‘aja, i on ima neki svoj stav, pa bih rekao da je na prvo sluÅ¡anje pomalo tamniji nego Å¡to bi trebao idealno da bude, ali ima tu osobinu da ti treba vremena da se navikneÅ¡ na njega. Nakon tog vremena, proseÄan japanski ureÄ‘aj će ti delovati forsirano, nategnuto i vriÅ¡tavo. Dakle,. u celini vrlo prirodan, pun snage, ali i malo tamniji od idealnog.

Cena kod nas mu se kreće u rasponu €180-220, kako kada, i u zavisnosti od stanja. Ima daljisnku komandu za glasnost i izbor izvora, ali ne i za tonske kontrole.

Obzirom da ne može biti mlaÄ‘i od 15 godina (proizvodnja prekinuta poÄetkom 1999. godine), odmah uraÄunaj i cenu osvežavanja, dakle zamene svih elektrolita, a posebno ona 4 na glavnom napajanju. Originalno su 8,200 uF, ali kada se budu menjali, trebalo bi tu staviti one od 10.000 ili 12.000 uF, ne mogu da Å¡tete, a mogu da pomognu boljom regulacijom. Može se, po želji, i pojaÄati (u smislu joÅ¡ većih potencijala struje na izlazu) zamenom izlaznih tranzistora, mada to ne bih savetovao, stara logika - ako radi, nemoj da ga "popravljaÅ¡".

Jedino serijsko integrisano pojaÄalo koje mi pada na pamet koje je joÅ¡ jaÄe je neki NAD sa nominalno 150W/8 (ima ga moj drug), ali taj iako jaÄi nije po kvalitetu svuka dorastao 680.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu dva na KP, već jedan pošto je isti prodavac. Osim toga, on to prodaje u kompletu đuture sa nekim glupostima koje meni ne trebaju.

 

Ako je to ovaj oglas, pojacala izgledaju fenomenalno, ali ako odbijemo vrednost tjunera ili CD-a, malo je jaca cena po pojacalu, cenim, oko 250 evrica.

 

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-680--10783145-oglas.htm?filter_id=6341695

Link to comment
Share on other sites

Jeste, to je taj oglas.

Razumem Å¡to Äovek hoće da proda sve, ali u stvarnosti, nema baÅ¡ puno ljudi koji će da kupuju pakete opreme, samo pojedinaÄne koponente. Zato vredi porazgovarati sa njim. Moja procena je da za njih treba platiti maksimalno €220 i ni cent viÅ¡e, a on neka reÅ¡ava problem ostalog.

Link to comment
Share on other sites

Pa, to zavisi šta hoćeš.

Ako menjaÅ¡ sve elektrolite, Å¡to bih ja preporuÄio, i ako pretpostaviÅ¡ da one na pojaÄavaÄu snage zameniÅ¡ sa 8.200 na 10.000 uF/63V i uzmeÅ¡ Fisher & Tausche elektrolite, sa rukama to bi trebalo da izaÄ‘e manje od €100. Nije straÅ¡no, a posle je dobar za narednih 10 godina.

To traje 14-28 dana, jer neke delove valja oruÄiti iz NemaÄke, pa dok stignu, pa dok proÄ‘u carinu, proÄ‘e i vreme. Naravno, dotle vlasnik sluÅ¡a ureÄ‘aj, pa tek kada sve stigne, onda ga nosi kod majstora. Tamo bude 2-4 dana, otprilike, zavisi kolika je gužva.

Hajde da zaokružim informaciju - tako kako sam naveo je kod kolege Gox Co. sa foruma, njega dosta dobro poznajem već nekoliko godina i dobro znam kako radi. Kod njega nema cile-mile, strogo cile, nema "otprilike", "ma radiće", "i to mu je dosta", nego onako kako treba da bude, i plus znam da je do sada uradio bar 30 H/K ureÄ‘aja za koje ja znam. Od toga i par za mene, moj problem je drastiÄan nedostatak prostora u stanu, sam radim samo ono Å¡to mogu da zavrÅ¡im za jedan dan jer nemam gde da odložim neÅ¡to Å¡to sam raskupusao. A Gox Co. ima propisnu radionicu, plus dodatnu prostoriju za odlaganje, srećković.

Link to comment
Share on other sites

Å ta mislite o ovome?

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-kardon-HK-970-ocuvan-10846340-oglas.htm

Samo pojaÄalo 290 eura.

 

970-hk.jpg

 

Meni se Äini OK, ali bih voleo da Äujem joÅ¡ neko miÅ¡ljenje. :)

Å to viÅ¡e Äitam o raznim sistemima, sve sam manje pametan. :D

Imao sam to pojacalo, kad sam ga ja kupovao na KP pre godinu dana, cena je bila 190 eura. Iznutra odlicno uradjen, spolja zesca sminka, jeftini plasticni pot za volume me je strasno iritirao. Ja sam imao potpuno crni, koji je po meni lepsi od ovog, bio je u mint stanju. Zvuk osrednji, prodao sam ga posle dva meseca za iste pare. Ovo je PREJAKA cena za to pojacalo. Ja bih ti savetovao da pecas HK 680, koji isto ima mogucnost daljinske kontrole. Jeste matoriji, ali je i ozbiljniji od HK 970.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi Xonar DX zvuÄna zadovoljila za poÄetak ovaj HK?

Da,dobra zvuchna.

Nekako sam bio mišljenja da bez Xonar STX nije to to.

 

Imao sam to pojacalo, kad sam ga ja kupovao na KP pre godinu dana, cena je bila 190 eura. Iznutra odlicno uradjen, spolja zesca sminka, jeftini plasticni pot za volume me je strasno iritirao. Ja sam imao potpuno crni, koji je po meni lepsi od ovog, bio je u mint stanju. Zvuk osrednji, prodao sam ga posle dva meseca za iste pare. Ovo je PREJAKA cena za to pojacalo. Ja bih ti savetovao da pecas HK 680, koji isto ima mogucnost daljinske kontrole. Jeste matoriji, ali je i ozbiljniji od HK 970.

 

 

Slažem me, cena je za €100 previsoka.

 

Hvala na komentarima, onda ću preskoÄiti. Å to se tiÄe HK680, ima jedan oglas na K/P (nemam predstavu u kakvom je stanju), za CDplejer i pojaÄalo momak traži 300e. Kapiram da bi onda za pojaÄalo verovatno tražio 200e. Kako vam se Äini ta cifra?

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-680-10783086-oglas.htm?filter_id=868546

Kod ovih polovnih pojaÄala, najviÅ¡e me brine da je neÅ¡to dotrajalo i da ne zvuÄi kako je zvuÄao kada je izaÅ¡ao iz fabrike, a zaista ne bih da se igram sa majstorima (ako nema potrebe).

Å to se novih stvari tiÄe, u nedostatku zamenskog HK modela, razmiÅ¡ljam da se prebacim na Marantz (možda 6005) ili NAD. Od NADa su mi zapala 2 modela za oko: D 3020 i 356BEE. Ona su tu u cenovnom rangu 450-500eura. D3020 je jako simpatiÄna sprava, ali tu me brine da neće moći da pogoni jaÄe zvuÄnike. Možda je neopravdana briga. 356BEE mi već deluje jako ozbiljno. Sad opet, možda nisu dobar izbor.

Ako možda imate neki drugi predlog za pojaÄalo?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...