Jump to content


Pomoc oko kupovine sistema


Bojan_ue

Recommended Posts

@dvv hvala na komentarima ,mozda je to samo subjektiva a i nacin pozicioniranja zvucnika jer su bili u manjoj sobi malo vise rasireni ali na orginalnim stalcima,glavno mesto su im zauzele aide i bw 800 koji zvuce za sve pare.kutija je kupljena ja to ponavljam,meni se svidelo kako ona zvuci na pesmama koje volim,nije ona kolorisana toliko vec kako bih to objhasnio ima siroku sliku ali nije toliko napred,detalji su tu samo ne u licu ako me shvatate,dok su pm1 bile malo vise u lice ali nisu isle tiliko siroko.cm pa iskreno kada sam video venere nisam toliko zagledao ali smo odlsusali par pesama.moram priznati da su me venere a i pm1 zaista kupili svojim dizajnom i elegancijom na prvu tako da nisam gledao dalje.povrsno znam ali ipak sam ja rookie(citaj dete sa neispunjenim fantazijama) .ima tu do izvora sigurno bio je to rotel cd rcd1570 a obe para je gurala wadia intuition 01.u svakom slucaju seksipil je kod svih bio prisutan ,meni se licno svidela vise italijanka nego engleskinja mada moje prvo iskustvo je bilo sa engleskinjom i dan danas ga se secam .
@dvv meni je moj stari uvek pricao pametan pita ,ja donekle razumem o cemu pricas jer pre svake kupovine citam i trudim se da shvatim sta i kako,mada fiziku nisam bas voleo tokom svoga skolovanja neke stvari su kao a+b =C . u principu sve je moguce ako se lepo isplanira i poslusaju pametniji ljudi . nemojte zameriti na mom neiskustvu i subjektivnosti ,svako negde mora poceti 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@dvv hvala na komentarima ,mozda je to samo subjektiva a i nacin pozicioniranja zvucnika jer su bili u manjoj sobi malo vise rasireni ali na orginalnim stalcima,glavno mesto su im zauzele aide i bw 800 koji zvuce za sve pare.kutija je kupljena ja to ponavljam,meni se svidelo kako ona zvuci na pesmama koje volim,nije ona kolorisana toliko vec kako bih to objhasnio ima siroku sliku ali nije toliko napred,detalji su tu samo ne u licu ako me shvatate,dok su pm1 bile malo vise u lice ali nisu isle tiliko siroko.cm pa iskreno kada sam video venere nisam toliko zagledao ali smo odlsusali par pesama.moram priznati da su me venere a i pm1 zaista kupili svojim dizajnom i elegancijom na prvu tako da nisam gledao dalje.povrsno znam ali ipak sam ja rookie(citaj dete sa neispunjenim fantazijama) .ima tu do izvora sigurno bio je to rotel cd rcd1570 a obe para je gurala wadia intuition 01.u svakom slucaju seksipil je kod svih bio prisutan ,meni se licno svidela vise italijanka nego engleskinja mada moje prvo iskustvo je bilo sa engleskinjom i dan danas ga se secam .

@dvv meni je moj stari uvek pricao pametan pita ,ja donekle razumem o cemu pricas jer pre svake kupovine citam i trudim se da shvatim sta i kako,mada fiziku nisam bas voleo tokom svoga skolovanja neke stvari su kao a+b =C . u principu sve je moguce ako se lepo isplanira i poslusaju pametniji ljudi . nemojte zameriti na mom neiskustvu i subjektivnosti ,svako negde mora poceti

Ma Bojane, o ukusima se ne diskutuje, totalno je nebitno Å¡ta ko drugi misli o kutijama koje se tebi dopadaju i sa kojima ti treba da živiÅ¡. Da li bi ih ja lupio ili ne nema ama baÅ¡ bilo kakve veze sa tvojim izborom, najzad, poenta cele priÄe i jeste da TI budeÅ¡ zadovoljan i uživaÅ¡ u njima.

Kada sam sa Mirkom Bevenjom (ono "M" iz imena firme B&M Acoustics) seo da razvijam moje danaÅ¡nje 1041 kutije, to nije bio projekat da pokažem kako smo pametni, nego iz oÄaja. Za mene je linearnost Bog i za to dajem sve - kutije za mene moraju da budu kontrolisane do realnog maksimuma koji je moguće postići sa delovima koji se mogu nabaviti. Kada kažem "linearna", ne mislim doslvono samo na frekventni odziv, nego i na Å¡to je moguće veću neutralnost zvuka, da dodaje ili oduzima od signala Å¡to je manje moguće, a svakako da ne sluÅ¡am jednu drvenu kutiju, nego da se maksimalno približimo idealu zvuka iz jedne taÄke u prostoru (point source). Ja verujem da smo u tome jako uspeli, ALI to je maÄ sa dve oÅ¡trice; kada jednom ÄujeÅ¡ sistem stvoren na tim naÄelima, malo Å¡ta će ti posle viÅ¡e biti dovoljno dobro. Kutiju smo imali za desetak dana, a posle smo potroÅ¡ili 6 meseci razvijajući skretnicu. Skretnica je danas najveći problem kod SVIH kutija, jer traži mnogo rada, mnogo eksperimentisanja, i taman je ugodiÅ¡, a onda ti doÄ‘u ljudi is raÄunovodstva (accounting) i kažu ne može, seci cenu za 30%. Odgovorno tvrdim da je 99% svih kutija danas, u svim kategroijama cene, sa manjkavim skretnicama, ili ako hoćeÅ¡, sa boljim skretnicama bi radili joÅ¡ bolje, ponekada i mnogo bolje.

Tada, nisam mogao da naÄ‘em ni jednu kutiju na tržiÅ¡tu koju sam mogao da posluÅ¡am, koja bi mi dala ono Å¡to sam hteo. Iz raznih izvora sam Äitao o nekim koje bi to možda mogle, ali nisam mogao da ih liÄno Äujem, a i da sam mogao, nisam imao pri ruci $20k da ih onako usput kupim. Na kraju je ispalo bolje nego Å¡to smo se nadali, ali je i vreme postizanja tog cilja bilo bar 3 puta duže od oÄekivanog. I za mene, to je to, dok ne Äujem bolje, nema zamene. A izmereni podatci, su, veruj mi, impresivni na kome god hoćeÅ¡ planu, može i svetskom, ako te zanimaju specifikacije, mogu da ti ih navedem.

Ako ti, ili neko drugi, misliÅ¡ da preterujem, pogledaj samo ovaj sajt: http://www.troelsgarvesen.dk , a posebno pogledaj odeljak za recimo JBL kutije, odliÄan primer. Živa legenda i takav kakav je, a opet, može i mnogo bolje.

Oko razumevanja, to možeÅ¡ lako da reÅ¡iÅ¡ - pitaj brate, specifiÄno za ovo ili ono, bilo ovde, bilo preko privatne poÅ¡te. Seti se starih grÄkih filosofa, koji su smatrali da bilo kakvo znanje dobija pun smisao tek kada se podeli sa drugima. Bilo i biće. Sve Å¡to ti nije jasno - pitaj i pojasnićemo, ma videćeÅ¡, nije to niÅ¡ta posebno teÅ¡ko i sve se oslanja na sve, pa su i koraci napred sve brži i veći Å¡to viÅ¡e znaÅ¡. If you prefer English, that's just fine with me, I'm bilingual.

Ostalo ti je lepo rekao Pavlaka.

Link to comment
Share on other sites

hvala dvv a i svima ostalima zaista,iako sam nekima malo odbrusio iako to nisam hteo a i  nisu zasluzili ,ipak smo svi ljudi,gresi se to je ljudski samo treba priznati.
moje glavno pitanje je sada sta naci da gura ove kutijice.izvor zvuka ce biti kompijuter to je sigurno,ovde nemam svoju kolekciju cd i ploca tako da necu da se maltretiram imam sve svoje dvd koncerte i muziku na kompu i to je izvor.mac mini 2 generacije .zelim polako da stvorim jedan slidan i lagan sistem u kome cu da uzivam kada dodjem umoran sa posla ili pre istog (a radim u baru koji prima i do 2000 ljudi). pogledao sam HK koji ste mi predlozili na zalost cak i polovan je izvan mog budzeta.za sad imam oko 1500$ za integralac ili kombo i jos par stotina za odgovarajuce kablove .planiram da uzmem neki dac u doslednoj buducnosti ako integralac ne poseduje svoj ili ako nije bas kvalitetan kao neki stand alone.sve kombinacije su moguce u okviru ovoga budzeta ja sam vec naveo neke modele koje sam citajuci po netu zapazio da podpadaju u tu kategoriju koju sam ja zamislio ,i kao sto ste vec napisali ima ih iz raznih skola .

iance ovaj link mi se ne otvara iz nekog razloga

Link to comment
Share on other sites

Bojane, pod obavezno gledaj da se raspitaÅ¡ o starijim ADCOM pojaÄavaÄima snage, posebno o modelu GFA-555. PoÅ¡to su oni lokalna (ameriÄka) firma, trebalo bi da if ima po sajtovima koji pordaju stare ureÄ‘aje. Taj je ÄudoviÅ¡te, može da pogura i kutiju za cipele ako je proglasiÅ¡ za zvuÄnik.

Link to comment
Share on other sites

opet ja ,ovih dana sam dosta citao i gledao na osnovu vasih predloga pa bih samo da cujem vase misljenje na moje ideje u kome pravcu sam otisao
opcija jedan :http://www.electrocompaniet.com/products/prelude/PI_2D odgovara svim zahtevima koje imam(dac+dovoljno snage) i samo lepe reci imaju za ovu spravu.maloizvan mog budzeta ali nije mi problem da se malo stisnem par nedelja a da dobijem uredjaj koji vredi

opcija 2:http://www.hegel.com/products/integrated/h80 ili h70 opet zadovoljava sve kriterijume i jako dobre ocene sa svih strana

opcija 3:http://app.audiogon.com/listings/solid-state-krell-s-300i-integrated-amplifier-150w-x-2-2014-02-05-integrateds-60657 opet malo skuplji i nedostaje mu dac ali ima ipod ulaz

opcija 4:http://www.parasound.com/halo/p5.php u kombinaciji sa nekim snagasem ....
previse je opcija ja sam samo izbacio neke koje mi deluju ok na papiru i po pricama drugih,naravno slusni faktor bi treba da presudi na kraju..

Link to comment
Share on other sites

Мој избор би био Крел   :facehearts Ð¿Ð° затим Електрокомпаниет.

 

ПараÑаунд је Ñамо преамп и треба потрошити још пара за Ñнагаш.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Мој избор би био Крел   :facehearts Ð¿Ð° затим Електрокомпаниет.

 

ПараÑаунд је Ñамо преамп и треба потрошити још пара за Ñнагаш.

 

:wave2

Pa šta? Ponuđen je kao opcija na spisku kupca. Hoćeš više, platićeš više.

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to na onom spisku nema loÅ¡ih, ja mislim da je najpametnije da se odabere sluÅ¡anjem, planirana kutija i spisak, taÄku po taÄku. To je jedini naÄin da se zna, sve ostalo je nagaÄ‘anje. Svaka od navedenih firmi, kao i sve ostale, je imao svojih manje i viÅ¡e uspelih modela.

Link to comment
Share on other sites

hvala ne odgovorima ,cekam da stignu kutije pa da idem da poslusam na par mesta kako ce da zvuce sa nekim od ovih uredjaja koje mogu naci ovde u mojoj okolini.

parasound kombo moze da se uzme za skoro pa iste novce kao pi 2 .hegel i parasound imam gde poslusati tako da ce to biti prva stanica.

 

Sinergija medju B&W i Electrocompaniet ili Hegel  je opste poznato da je fantasticna. Ali definitivno ne be im pozlelo ni od Parasound i Krell. ;)

da samo sto moje kutije nisu BW vec sonus faber ;) . svima hvala na konstruktivnim idejama zaista,mnogo mi pomazu vasa iskustva 

Link to comment
Share on other sites

Kontaktirao sam par prodavaca .EC pi 2d je ipak previše skup bar u toj dac verziji a i daleko je da bih otišao da ga poslusam ,mogu naći PI1 negde u mom novcanom rangu, no onda se mora dodati za stand alone dac

Hegel h100 je oko 2500 $ sto je takodje malo izvan mojih mogucnosti a h80 je vec u granicama koje mogu podneti ali da li ce 2x 75/8oma biti dovoljno za 86 osetljivost i 6 oma sonusa?

Parasound kombo halo p5 i a23 je novcano tu u toj kategoriji koju bih mogao izgurati . Krell je takodje bez dac-a ali je u toj granici kao i ec pi1.

Za hegel sam zakazao slusni test ali za model 200 jer 80 i 100 nemaju na stanju :(.

Takodje bih molio da me uputite malo u kom pravcu da krenem sto se tiÄe kablova . Diler kod koga sam kupio sonuse radi Kimber program, diler za hegel radi cardas a tu u blizini ima i audioquest ? Ja se izvinjavam sto vas smaram toliko ali bolje pitati nego posle zaliti .

Link to comment
Share on other sites

100% liÄni stav:

Kloni se Krell-a ako je neki noviji model. Dan d'Agostino se rastao od te firme i to više nije to. Stariji modeli u redu, to još uvek njegov rad.

Svakako poslušaj što više možeš. Ja bih posebnu pažnju obratio na Parasound, to je stara škola, tu nema zezanja i to gura šta god hoćeš.

80W/8 Oma je izlazni napon od 23,7 Vrms, Å¡to je ekvivalentno 94W/6 Oma. Objektivno, to bi trebalo da ti bude dovoljno za normalno sluÅ¡anje, ali nisam siguran koliko bi mogao da ludujeÅ¡ kada te povremeno uhvati, a hvata nas sve povremeno. Nepoznata ovde je koliko pojaÄavaÄ ima slobode iznad nominalne snage, a svaki to ima, pa makar i samo malo. Tu ima velikih razlika, neki mogu da povuku i po 30-40% viÅ¡e od nominalnog u kratkim impulsima (tzv. Dynamic Headroom ili Music Power).

Oko kablova - pojedinaÄno gledano, najvažniji ti je presek (debljina) provodnog dela kabla, sve ostalo je sekundarno. On treba da bude u mogućnosti da pregura dosta ozbiljne struje, pa makar i samo u impulsima, a to traži presek. Ne znam koja dužina kabla ti je potrebna, ali kao neko uopÅ¡teno pravilo, ako su do 3 m (10 ft) dužine, dovoljno ti je oko 3 mm preseka, ali ako su duži, 5 ili 6 m (16-20 ft), već ti treba presek od 5 mm ili viÅ¡e. LiÄno verujem da je najveći broj tih super duper kablova obiÄna provala, Å¡iÅ¡anje naivnih ovÄica, klasiÄan OFC (Oxygen Free Copper) Äistoće 99,99% je i viÅ¡e nego dovoljno. Potraži firme tipa Neotech (jedan od najvećih OEM proizviÄ‘aÄa, njihove kablove imaÅ¡ na sve strane u custom pakovanjima po tri i viÅ¡e puta većoj ceni). Veti (interconnect) kablovi su lakÅ¡i deo posla, igraj se mali pa vidi koji ti odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...