Jump to content


Pomoc oko kupovine sistema


Bojan_ue

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta mislite kakva je razlika izmedju ovoga i novijih modela classe-a posto distribuer kod koga sam pazario sonuse radi classe i mogao bih da ih probam doduse na daleko skupljim spravama ali to bi bio neki referentni zvuk?da li vredi kupiti malo starije ali klasu vise od recimo krella s300i ili ec pi2?znam da pricamo bez osnova jer slusni test je slusni test ali onako generalno misljenja?

Link to comment
Share on other sites

pa ovaj se pojavio na berzi za recimo normalne novce ali to ne moze da se poslusa tako da je malo macka u dzaku,ali cuo sam kako classe zvuci sa aidom i bw 800 i moram priznati da je to nesto naj sto sam ja cuo do sada ali ne moze da se poredi sistem od 200000 i 3000 

 

A i Conrad Johnson kazu za Sonuse ko svilene rukavice kompatibilan. :)

 

Ja bi bio presretan uz jedan Classe Delta CAP-2100. Sad je discontinued pa mozda se nadje za razumne pare tamo.

znaci ti mislis da bi to bio good buy ako se dobije po nekoj normalnoj ceni od recimo 1600,700 ovdasnjih?i pod uslovom da to sve lepo radi?

Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh sinergija koja je bila izmedju SF aide i classe monoblokova i novog cp800 je zvucaloooo kao da smo na koncertu ,za nijansu bolje sa B&W ali samo za nijansu i to samo u nizem spektru.jednostavno meni sonusi imaju neku ogromnu sirinu koji god model sam poslusao .mozda sam ja samo neiskustan pa to meni tako zvuci ali eto cisto da iznesem svoje misljenje

Kaiser hvala kontaktiracu prodavca da vidim sta ce da kaze i da posalje jos koju sliku i snimak da vidimo da to sve radi a do tada imam zakazane slusne testove na par mesta pa ko zna .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

juce sam imao prilike da probam par uredjaja sa zvucnicima .u igri su bili rogue audio sphinx hybrid sa 100w po kanalu i cronus magnum lampas sa 100w po kanalu na 8 oma oba.

slusajuci neke cd koje je ljubazni domacin imao u svojoj kolekciji dosli smo do zakljucka da su zvucnici jako lepo uklopljeni da ima prgrst detalja i sirine i da im nedostaje malo basa ali to je kompromis koji sam bio spreman da podnesem prilikom kupovine istih.sphinx je bio jako dobar i jako prijatan zvuk dok nismo poceli da slusamo moje pesme koje su na zalost bile losijeg kvaliteta od cd-ova koje je domacin pustao.ipak i tu na nekim momentima sa gibonijem i sa anathemom sam video kako to sve treba da zvuci.medjutim sve to je bilo na malo vecim nivoima slusanja pa cak i na max sto mali sphinx moze da izgura.potvrdjuje se da sf treba podosta da bi zvucao najbolje sto moze.onda smo iz znatizelje probali cronus i sve se to rapsevalo cak i na losim cd-ovima .prvi put sam imao prilike da slusam lampe i moram priznati da sam prijatno iznenadjen.da ne pominjem da je zvuk dobio na masi da se ne izrazim nekulturnije.ostavio sam svog domacina sa razmisljanjem sta sad.definitivno zelim probati hegel i wyred 4 sound ,kao i krell pre nego sto nacinim bilo koju odluku koja ima u sebi 4cifre ali vec danas su skinuti neki od albuma u flac-u i spremam novi cd za testove jer me je sad sramota svog ne znanja . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

posle par slusanja i jako dobre ponude na kraju je u kucu usao norvezanin h200.prve impresije su woow,sa ovim "malisanom" zvucnicu idu dublje i sire nego sa ostalima koje smo probali cak i na nizim nivoima slusanja.sve u svemu zadovaljan sam i znam da se to uskoro nece menjati ,sada slede sitnice dac,kablovi veci stan, slusanje zene jedno 5 godina i tako.bacite vase impresije i ideje za neke dobre dacove,kablove ,...slike uskoro u temi za sistem hvala svima na pomoci jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Ostani veran firmi i pogledaj neki od njihovih dacova,zaista su super (slusao sam hd10) mislim da kolega sa foruma ima hd 11, pa moze i on da se oglasi,a sonic je distributer hegela,tako da mozes i s njim na tu temu. Zavisi naravno i od budzeta,ali hd 10 ne bi trebao da je skuplji od nekih cca 500$ posto je stari model. Naravno,probaj i sve da poslusas pre kupovine.

Link to comment
Share on other sites

hvala na pomoci sonic,moje misli su isle ka m2tech spravama jer mi je distributer od koga sam uzeo rekao da u odnosu na cenu i reprodukciju  bolje je uzeti dac iz neke druge firme ,na testu je koriscen benchmark dac 2 sa jako lepim rezultatima,medjutim sa obizrom da sam probio svoj budzet za 800$ da bi uzeo ovo pojacalo za sada dac mora da ceka tako da ce mozda kao trenutna sprava uleteti micromega mydac ili neki teac,za ispomoc dok se ne skupe novci za neku bolju spravu a kablove cu uskoro da krenem da isprobavam,bar to moze da se dobije na probu ovde.hvala 

Link to comment
Share on other sites

...moje misli su isle ka m2tech spravama jer mi je distributer od koga sam uzeo rekao da u odnosu na cenu i reprodukciju  bolje je uzeti dac iz neke druge firme

...a kablove cu uskoro da krenem da isprobavam,bar to moze da se dobije na probu ovde.hvala 

 

:D  :D  :D

Ovo je, ako mene pitas, budalastina par excellence! Slusao sam i M2Tech i Hegel DAC-ove i slusam ih svaki dan. Za koji ces se odluciti pitanje je ukusa, preferenci i uklapanja svih komponenti sistema u adekvatnu celinu. Pre ce biti da distributer koji ti je to rekao gura vodu na svoju vodenicu jer recimo nema Hegel DAC na stanju i ne isplati mu se da za tebe porucuje samo jedan a M2Tech mu recimo "bolje ide". Drugo, mozda na nekom drugom DAC-u ima vecu marzu pa te u skladu sa tim i "savetuje".

Najbolje je da probas i sam doneses odluku.

 

Kablovi se kupuju na kraju kad se sklopi sistem. U suprotnom, kupuju se bar dva puta.

Link to comment
Share on other sites

naravno da cemo da probamo sve sonic,kakva je prica sa dilerom ne znam ne verujem da ih nema na stanju jer imaju dosta robe i dosta se prodaje,hegel je u americi jako popularan i ljudi ga retko menjaju.za sad kao sto rekoh za sprave koje kostaju 1k i vise nema uslova takod a mi treba neko resenje za premostiti,a sto se tice kablova mislio sam na zvucne jer trenutno koristim pa najjeftinije moguce a interconects kada sve sklopim jer i ja sam pucao na xlr kao sto si i sam rekao.nemoj me pogresno shvatiiti ja sam pocetnik u ovom svetu i slusam,citam i ispitujem i svaki savet razmotrim,pogotovu od ljudi koji svakodnevo rade sa opremom (od kojih si jedan i ti)

dnevni hvala na predlogu,gledao sam i w4s ,oni su bas u ekspanziji ovde ,jako dobri dac-ovi ali i skuplji jer je sve build in usa .imam srecu da je prodavac diler za sve vec navedeno i da mogu dobiti sve na slusni test(hegel,w4s,benchmark,m2tech ,..)jos jednom hvala na savetima pogotovu sonic-u 

Link to comment
Share on other sites

Здраво другари !!! Ðов Ñам овде, па ми треба помоћ око куповине појачала.

Имао Ñам "NAD C320" појачало, које Ñе покварило (отишао је торуÑни трафо, кондензатори Ñу прегорели ... нема поправке, кажу) :plakanje . ОÑтали Ñу ми звучници "Tannoy Mercury M3" и још један пар ручно прављених у овој клаÑи  :order 

Хтео бих да купим ново појачало Ñада. Размишљам Ñе да узмем "Yamaha A-S500".

Да ли имате неки предлог, ÑугеÑтију, примедбу или Ñавет ?  :roll: 

Хвала унапред 

Link to comment
Share on other sites

Sve može da se popravi, samo je pitanje šta je sve pregorelo i da li se popravka isplati.

Vrlo je Äudno da je pregoreo mrežni trafo i kondenzatori a da nije joÅ¡ neÅ¡to (izlazni tranzistori i ko zna Å¡ta joÅ¡).

Veoma znaÄajno je utvrditi Å¡ta je bio uzrok ove havarije. Da nisi možda "vozio" oba para zvuÄnika malo glasnije pa je neÅ¡to poÅ¡lo kako ne treba?

Link to comment
Share on other sites

Знам да може Ñве да Ñе поправи, али Ñкупља дара него мера.

ÐоÑио Ñам код два мајÑтора у два различита града. Колико Ñам Ñхватио и излазни транзиÑтор је отишао. Ðе вреди. Могу Ñамо на Лимундо па ко хоће да има делове.

Зато Ñе и размишљам шта даље

Link to comment
Share on other sites

 ÐœÐ¾Ð³Ñƒ Ñамо на Лимундо па ко хоће да има делове.

 

Колико за колегу Ñа форума? Може и путем ПП-а.

 

Ја бих нешто друго Ñтавио умеÑто фабричког.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...