Jump to content


Best tuners


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

probah nesto da nadjem o svom tjuneru pa naleteh slucajno na ovo:

I've just picked up a Linn Kudos FM/MW tuner to try out from my local dealer.

If you've never heard FM on a really good tuner (Kremlin, Naim, Magnum etc) you would be really surprised. Very good ones can sound better than CD (depending on the Station of course)

 

Potpisujem ovu zadnju recenicu, kad se utrefi dobra stanica i prijem to stvarno zvuci sjajno.Jednom mi bio jedan drugar na slusanju od dva-tri sata inace obozavatelj radia kao sto sam i ja i na rbgd 1 se desi neki dobar vokalni program.I na kraju mi cover rangira izvore zvuka 

1.Radio

2.Gramofon

3.CD

Posle sam morao da kupim bolji gramofon "da se izvadim".  :ruganje 

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to nisam sluÅ¡ao te tjunere, odnosno Sansui TU-217 sam Äuo pre toliko godina da bi bila laž da sada kažem da ga se sećam, ipak, na osnovu poznavanja obe firme iz onog vremena, ja bih se okrenuo ka Sansui-ju, jer verujem da je bolje napravljen od Nikko tjunera. Ipak je Nikko bio jeftina zabava za narodne mase, mada su i oni imali nekih jako ozbiljnih modela (na primer, Alpha serija).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja skoro pazarih Kenwood KT-6040. Ako je verovati "fmtunerinfo.com", jedan od najboljih tuner-a za pristupacne novce.. Svrstavaju ga iznad 5020, 7020 i 990D (sto se Kenwwod-a tice). I navodno, bolji od dosta izvikanijih tuner-a koji se pojavljuju na oglasima po duplo vecoj ceni..

Inace, kod mene je bio problem slab prijem stanica (signala), s' obzirom na lokaciju gde zivim.. Ovaj 'vata kao lud, stvarno, bez preterivanja. :)

 

Citat:

Kenwood KT-6040

We think the very rare KT-6040 was sold only in Europe and Asia. Finding one on eBay-U.S. will be tough, because we've only seen a couple for sale in many years (one sold for $265 in 6/09). Our contributor Jeroen reports: "The KT-6040 was the successor of the KT-7020, which was the higher model of the KT-5020. The 6040 is an excellent tuner and, as mentioned by someone else, a sleeper. It is, IMHO, superior to both the 5020 and the 7020, with the 7020 being superior to the 5020. I've checked the schematics of the KT-5020 and the KT-6040, and I see many differences. The 6040 has 5 gangs (I think), 8 ceramic filters and 3 IC filters, and the distortion cancelling circuit is much more complicated. Also the MPX chip is better in the 6040 (LA3450) then in the 5020 (LA3401). The 5020 has a combined AM/FM IF IC (LA1266), while the 6040 uses seperate IC's (LA1235 and LA1245). The KT-6040 is a new design, stepping away from both the KT-5020 and the KT-7020/KT-990D."

Our contributor János says that the KT-6040 "was my first serious tuner. Afterwards I bought a KT-9900, Onkyo T-4650 and T-4711, Revox A76, Creek T40, Hitachi FT-5500 MKII, Sony ST-J60, Denon TU-580RD, and Yamaha TX-900. None of the above is too bad, but if I would be forced to have only one tuner, I would choose the KT-6040, based on RF performance (none of the above is better), convenience and sound. A remote would be missed - others have better ergonomics." Our contributor Rudy adds, "I also recently owned the KT-6040 and it's a definite sleeper. In stock form, it's already excellent for both sonic and DX performance. This should be a top-rated digital tuner, on par with the Yamaha T-85." And our contributor Sinan says, "I never heard a tuner with a better S/N ratio! Also extremely low distortion with an amazingly quiet background, but the Sony ST-S555ES has the edge in detail and stage width/depth."

 

P.S. Voleo bih da nadjem pomenuti Philips AH 180, ali se on bas retko nalazi na oglasima.. Bio je jedan na prodaju pre nekih godinu dana, ali ga je prodavac povukao i nakon toga nije zeleo da proda.. A vizuelno bi (mi) se bas uklopio sa preamp-om (Classe Audio DR-5).  :) To je i jedini razlog zasto bih voleo da ga imam.. Mada, bilo bi zanimljivo uporediti ga sa ovim Kenwood-om, posto takodje vazi za odlican tuner. 

Posedovao sam i analognu verziju iz te serije, model AH 170 i to je, isto tako, sasvim korektan tuner. Odbijalo me je samo to sto je imao "DIN" konektore, umesto klasicnog Cinch-a za antenu.. Inace ga ne bih ni menjao..

I ja cu uskoro postati vlasnik jednog kt 6040 od izvesnog prodavca po imenu Miroslav iz Smedereva,ali covek nema daljinski pa me zanima koliko je tesko pronaci ovaj daljinski i da li moze da se koristi neka zamena?

Sta da gledam prilikom probe,na sta da obratim paznju?

Link to comment
Share on other sites

@Seven - Ovaj Rotel je i mene ostavio bez daha. Istopim se svaki put kada ga cujem. Mozda ne daje bas najverniju reprodukciju koja postoji ali njegov zvuk ulazi pod kozu i omamljuje svojom mekocom i svilenkastom predstavom ...

 

Pomenuo bih jos jedan tuner koji zasluzuje svaku paznju: Naim NAT05. Izuzetna dinamika (na nivou CD playera), odlicno potiskivanje suma, "svez" i otvoren zvuk ...

 

Citajuci svojevremeno tu listu tunera, koja je i ovde pomenuta u postu br. 2, kupio sam polovni Kenwood KT-5020. Dosta je preradjen (elektroliti, zamenjen strujni kabl, promenjeni OPA's na izlazu (stavljeni 2111), zamenjeni kondovi na izlazu i na putu signala (stavljani Blackgate Nx), prepravljen da ima balansirane izlaze, itd. i to svira jako lepo. Ne bih mogao da tvrdim da svira bolje od Sequerre (verovatno da svira vernije i ako se to uzme kao kriterijum onda postaje jasno zasto u nekim testovima Sequerra prolazi lose) ali daje neutralan, uravnotezen zvuk bez ikakvih uocljivih nedostataka. Doduse prijem je kod mene jako dobar jer FM primam preko kabla.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je medjutim da kada se prica o tunerima, uglavnom se govori o starijim, cisto analognim uredjajima. Tako valjda i treba kada su u pitanju tuneri. Medjutim u poslednjih nekoliko godina razvio se trend da tuneri imaju ugradjeni ADC/DAC. Analogni signal koji se prima preko antene (ili kabla) se digitalizuje pa se onda ponovo vraca u analogni domen. Na taj nacin se uklanja sum i povecava dinamika ali to znacajno poskupljuje sam uredjaj i zahteva jako dobar narocito ADC deo. Najbolji tuneri danasnjice implementiraju upravo taj pristup: Accuphase, Magnum Dynalab pa cak i neki drugi proizvodjaci (BelCanto, ...). Uostalom uporedite istu radio stanicu koju primate preko interneta (gde je internet player zakacen za dobar DAC) i uporedite je sa svojim starim analognim tunerom. Neke stvari postaju jasnije ... I pored toga, iz ne bas previse racionalnih razloga, ja ipak radije slusam moj stari FM tuner ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas sam dobio Sony ST-SA3ES. Tuner sam kupio preko eBay za smesne pare i na taj nacin ostvario sebi davnasnju zelju. Tuner je mod-ovan (pa mu je zato i cena bila niska iako je prema mojoj proceni samo u novim delovima investirano nekih pedesetak eura): izmenjeni elektroliti u napajanju, promenjeni kondovi na putu signala, ubaceni OPA2134KP, zamenjeni konektori, na izlazu stavljeni Mundorf M-Caps, .... Znaci ne treba na njemu nista raditi (stavicu kasnije 2111 umesto ovih 2134).

 

Tuner svira odlicno. Otvoren svez zvuk, sa dobrom dinamikom ... Na momente zaboravim da svira tuner. Meni ovo svira bolje od Kenwood KT-5020, koji je jos vise mod-ovan od ovog Sony-ija. Zbilja izuzetan tuner ...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam dobio Sony ST-SA3ES. Tuner sam kupio preko eBay za smesne pare i na taj nacin ostvario sebi davnasnju zelju. Tuner je mod-ovan (pa mu je zato i cena bila niska iako je prema mojoj proceni samo u novim delovima investirano nekih pedesetak eura): izmenjeni elektroliti u napajanju, promenjeni kondovi na putu signala, ubaceni OPA2134KP, zamenjeni konektori, na izlazu stavljeni Mundorf M-Caps, .... Znaci ne treba na njemu nista raditi (stavicu kasnije 2111 umesto ovih 2134).

 

Tuner svira odlicno. Otvoren svez zvuk, sa dobrom dinamikom ... Na momente zaboravim da svira tuner. Meni ovo svira bolje od Kenwood KT-5020, koji je jos vise mod-ovan od ovog Sony-ija. Zbilja izuzetan tuner ...

je li kod tebe dobar prijem stanica, i generalno kakav je zvuk, bez obzira sto je to uglavnom mp3 ?

Link to comment
Share on other sites

Ja slusam FM preko kablovskog razvoda. Prijem je odlican.

 

Sto se tice MP3 - ima jako puno stanica koje danas emituju MP3. Na zalost ... Ali kad je prijem dobar onda je i to podnosljivije. A ima ih jos par koje emituju bolji kvalitet muzike ...

Link to comment
Share on other sites

Ja slusam FM preko kablovskog razvoda. Prijem je odlican.

 

Sto se tice MP3 - ima jako puno stanica koje danas emituju MP3. Na zalost ... Ali kad je prijem dobar onda je i to podnosljivije. A ima ih jos par koje emituju bolji kvalitet muzike ...

 

 

Ja sam se vratio na tuner samo zbog nemaÄkog "Klassik" radija. Jako dobar zvuk a i kvalitet programa.

Link to comment
Share on other sites

Da Klassik Radio je odlican. Odlican je jos za klasiku Stephans Dom (katolicki radio iz Beca) koji pusta nekompresovanu muziku. Kvalitet zvuka ovog radija je vrhunski i uz dobar tuner (ako ste ljubitelj klasike) mozete da uzivate u vrhunskoj reprodukciji. Dobar je za popularnu muziku i Bayern 3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...