Jump to content


Best tuners


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Veliki je izbor u tom rangu cena .Vidim na KP Sony st-sb920 za 60-80 evra ,a to je odliÄan tuner sa 2 antene ,veoma kvalitetne izrade .Eventualno potraži Denon tu-1500rd ,ili Marantz st-6000 jer su to  jako dobri tuneri a uklapaju se u budžet . Marantza sam imao a Denona joÅ¡ posedujem  , pogledaj po netu imaju dobre recenzije .

 

Sony st sb 920 ima bolji prijem od denon-a tu 1500 rd ... Žao mi je Å¡to sam morao da mjenjam sony-a jer nije bio kompatibilan sa mojim pojaÄalom ( Å¡to mi je Äudno i dan danas ) dok je na svako drugo radio sasvim normalno. Denon jeste noviji al nema signal level   :( .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imao sam dugo onkyo T-4670 (mlađeg brata od T-9990) i u nekom ludilu menjao ga za Sony esprita st-s770ES.

Onkyo je bio klasa za sony-a i pokajao sam se, sad bih se opet vratio na onkyo-a (san mi je T-9990)

 

Ja sam dugo koristio T-9090 II dok grom nije sredio glavni procesor. Nisam razmisljao nikada da ga zamenim za nesto bolje.. Sada koristim Magnum Dynalab sto je posebna prica za sebe, totalna druga filozofija zvuka. Neboja neka samo isproba neki Onkyo (ako ima mogusnosti) topla preporuka sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

kursum: Veliki je izbor u tom rangu cena .Vidim na KP Sony st-sb920 za 60-80 evra ,a to je odliÄan tuner sa 2 antene ,veoma kvalitetne izrade .Eventualno potraži Denon tu-1500rd ,ili Marantz st-6000 jer su to jako dobri tuneri a uklapaju se u budžet . Marantza sam imao a Denona joÅ¡ posedujem , pogledaj po netu imaju dobre recenzije .

Ovo je dobar savet. Mislim da je Denon TU-1500RD jedna od dobro cuvanih tajni u svetu tunera. Ta sprava je nova kostala nekih dve stoitinak eura ali zato svira da se tu tesko moze nesto zameriti. Meni se narocito dopada otvoren i dinamican zvuk ovog tunera. To znaci da je value u odnosu na cenu odlican ali cak i ne posmatrajuci cenu, mislim da taj tuner moze da se nosi sa mnogo ozbiljnijim spravama.

Link to comment
Share on other sites

Sony st sb 920 ima bolji prijem od denon-a tu 1500 rd ... Žao mi je Å¡to sam morao da mjenjam sony-a jer nije bio kompatibilan sa mojim pojaÄalom ( Å¡to mi je Äudno i dan danas ) dok je na svako drugo radio sasvim normalno. Denon jeste noviji al nema signal level :( .

Mala ispravka ..moj model denona je 1500ae, ne znam ima li slicnosti i koliko sa rd modelom.

Link to comment
Share on other sites

Denon TU-1500AE je novija verzija. Kakve su tacno razlike u odnosu na stariju RD verziju (a postoji i jos novija Tu-1510AE varijanta) to ne znam.Ono sto vidim jeste da se na eBay starija varijanta skuplje prodaje nego ova novija iako po logici stvari te sprave imaju vise godina koriscenja iza sebe. Na nemackom forumu tvrde da je RD varijanta imala bolju prijemnu sekciju.

Link to comment
Share on other sites

Denon TU-1500AE je novija verzija. Kakve su tacno razlike u odnosu na stariju RD verziju (a postoji i jos novija Tu-1510AE varijanta) to ne znam.Ono sto vidim jeste da se na eBay starija varijanta skuplje prodaje nego ova novija iako po logici stvari te sprave imaju vise godina koriscenja iza sebe. Na nemackom forumu tvrde da je RD varijanta imala bolju prijemnu sekciju.

Moguce je da rd model ima bolji prijem ... ja sam tu razliku osjetio uporedjujuci sa sony-em te sam ipak stavio novu antenu i rjesio problem . Zvucno je sasvim ok mada mi ipak nedostaje info jacine signala ali moze da se zivi i bez njega :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo je dobar savet. Mislim da je Denon TU-1500RD jedna od dobro cuvanih tajni u svetu tunera. Ta sprava je nova kostala nekih dve stoitinak eura ali zato svira da se tu tesko moze nesto zameriti. Meni se narocito dopada otvoren i dinamican zvuk ovog tunera. To znaci da je value u odnosu na cenu odlican ali cak i ne posmatrajuci cenu, mislim da taj tuner moze da se nosi sa mnogo ozbiljnijim spravama.

 

Tu-1500rd je koštao 325 evra u 4audio pre desetak godina . :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 14.6.2015. at 8:59, DejanM said:

Denon TU-1500AE je novija verzija. Kakve su tacno razlike u odnosu na stariju RD verziju (a postoji i jos novija Tu-1510AE varijanta) to ne znam.Ono sto vidim jeste da se na eBay starija varijanta skuplje prodaje nego ova novija iako po logici stvari te sprave imaju vise godina koriscenja iza sebe. Na nemackom forumu tvrde da je RD varijanta imala bolju prijemnu sekciju.

Denon TU-1500AE je naslednik odlicno ocenjenog TU-260MKII, a cene polovnih tjunera se drastično razlikuju. Prvi se na oglasu ne može naći ispod 100 eur dok se ovaj drugi nedavno pojavio za nekih 35 eura.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...

U Zapadnoj Evropi (u Austriji na primer) su kablovski provideri uklonili FM signal iz svojih mreza. Takodje se sire i glasine da ce FM biti ukinut (iako se datum ukidanja stalno pomera), sto je sve izazvalo prilicnu nesigurnost kod vlasnika tunera. Takodje pojava Internet radija i odgovarajucih uredjaja je dodatno potisnula FM. Zato su mnogi poceli da prodaju svoje FM svirajuce sprave. To znaci da sada na eBay mozete naci odlicne tunere po povoljnim cenama. Pre izvesnog vremena sam, na primer, video Naim NAT05 za nekih 350 eura. To je za one ljude, koji imaju dobre antene, interesantna prilika.

Link to comment
Share on other sites

Ima jos uvek odlicnih Scott modela i to (barem na osnovu fotografija u izvanrednom stanju)

na primer

https://reverb.com/item/7156519-fully-restored-and-aligned-hh-scott-type-370-stereo-widebad-fm-multiplex-tuner

Moj omiljeni model sa specificnim indikatorom (osciloskopska cev) Marantz 10B :)

https://www.ebay.com/itm/Marantz-10B-FM-Stereo-Tube-Tuner-W-Original-Cabinet-/283447210289

Ovaj model je malo skuplji ali su zato primerci sa velikom verovatnocom dobro ocuvani. Zbog toga sto jednostavno svi zaljubljenici u tunere vole ovaj model, cuvaku ga i paze... Mislim da se moze naci cak i specificna rezervna indikatorska cev. (btw u beogradu jew covek pre jedno 20/25 godina prodavao ovaj model i to sa novom rezervnom indikatorskom cevi. A secam se i da je jedanput, isto pre vse decenija na oglaima bio i jedan odlican Scott. Posle toga vise nikada nisam kod nas video ni komad ovih tunera)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Društvo, 

Koristim već godinu dana Sansui Tu-717 i odličan je. Danas sam pazario Tu-X711 i čisto da potvrdim, FM lista je tačna. Baš bih rekao da je ovaj noviji za nijansu, ma za promil bolji i ako je na listi 717 na 17. mestu, onda ovaj Tu-X701/711 zaista spada na 15. mesto. 

Kvalitet izrade je naravno na strani starog 717 tjunera.

Odličan, odličan zvuk. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...