Jump to content


Pomoć oko izbora TVa i terminologije


zbrujic

Recommended Posts

Jako malo znam o televizorima, a u narednih dve nedelje bih morao kupiti dva komada, pa vas molim za pomoć oko izbora. 

 

Jedan TV bi trebalo da bude veliÄine 40 ili 42 inÄa, drugi 32. Ovaj drugi može da bude i HD Ready. 

 

Sam imam neki Samsung, koji je Smart, ima ethernet utor i nema wi-fi.

Jedino Å¡to kod njega, od mogućnosti, koristim je gledanje LAN video sadržaja preko AllShare aplikacije/servera (Å¡ta god da je to). 

Ako dobro shvatam, ovo nije "smart" opcija. GreÅ¡im li? 

 

RazmiÅ¡ljam da bi mi bilo idealno da ova dva televizora imaju samo tu mogućnost prikljuÄenja na lokalnu mrežu ethernet kablom i reprodukcije video sadržaja. Bez wi-fi-ja, bez "smart" aplikacija, bez 3D-a... 

Bilo bi dobro i da budu relativno jeftini, te da se mogu kupiti kod prodavaca s severa Vojvodine. 

 

Ima li takvih? 

 

Hvala unapred na pomoći. 

Link to comment
Share on other sites

Ima,ja sam uzeo Philips 42 inÄa 3108 full HD 1920 x 1080,nema 3d ali ima smart funkcije preko mog LG SP820 tv smart upgrader-a ima i digitalni koaksijalni izlaz pa sam ga povezao na moj dac pa preko pojaÄala mogu da sluÅ¡am i gledam ako ima Å¡ta zanimljivo na tv-u,jeftiniji je nego u radnjama,tada sam ga platio 360€ u radnjama je bio oko 60.000 din.

Srećna potraga. :thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo o Äemu priÄaÅ¡ se nazova DLNA. ZnaÄi, imaÅ¡ DLNA server na kompjuteru, TV je DLNA klijent i na ovaj naÄin možeÅ¡ da puÅ¡taÅ¡ filnove, muziku i slike koji se nalaze na kompjuteru na TV-u. Potpuno je nebitno dali je u pitanju WIFI ili LAN veza.

 

Ergo, u potrazi za odgovarajućim TV-on, u specifikacijama tražiš stavku DLNA.

Link to comment
Share on other sites

Hvala momci. 

 

Koliko vidim, teÅ¡ko je pronaći te, samo DLNA, televizore danas. Uglavnom (non-smartovi) nemaju mogućnost povezivanja na LAN, nego samo reprodukciju s USB diskova/stikova. 

NiÅ¡ta od uÅ¡tede :) Moraću uzeti neki "smart". 

 

Da ne bude iznenaÄ‘enja, poÅ¡to insistiram na ethernet kablu... 

Ako je "wi-fi" obavezno ima i LAN socket? 

Link to comment
Share on other sites

^^ Ne mora da znaÄi, ali uglavnom je da. Ne verujem da uopÅ¡te postoji DLNA televizor a da nije smart. A nisam joÅ¡ video neki da je WiFi a da nema i ethernet rupu.

 

Danas je svaki pa i osrednji TV smart-ovan. Ako baš želiš povoljnu cenu, dakle da nije SMART a da može da radi DLNA (i još mnogo toga), razmisli o ovome: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26475-andoid-tv-ure%C4%91aji/

 

Od opcija koje nudi spomenuti Droid, ne moraš koristiti ništa osim DLNA.

Link to comment
Share on other sites

Thanks. 

Biće suviÅ¡e komplikovano zezati se s tom android napravom. Uzeću neke jeftine smartove s LAN "rupom". 

 

A, sad kad već dosaÄ‘ujem... 

Moj Samsung smart (mislim da je E5500) za pojedine video sadržaje "kaže" da format nije podržan (uglavnom se "buni" za FLAC audio, ali i za neke video kodeke). 

Ima li ovde neÅ¡to Å¡to valja znati da ovakvih problema ne bude? Ili je to danas reÅ¡eno? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...