Jump to content


Luxman


VU metar

Recommended Posts

18 sati ranije, Srecko said:

Zamolio bih za utiske o kombinaciji Luxman M03 i C03 u odnosu na npr. Luxman L530.
Gotovo niko ne pominje snagaš Luxman M03 kao interesantan.
Šta je razlog?
Da li je taj pojacavac u klasi kvalitetnih Luxmana ili je to iz perioda Alpine?
Da li se on može uporediti sa Naim Supernait (ne po snazi) po utisku?

 Nisam slusao, ali bi, kao neki, ajde... rule of thumb, isao na 20 godina noviji uredjaj.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.
Pitao sam generalno jer na sajmovima kad mi se nešto svidi to obično bude Luxman ali očito ne ovaj cenovni razred.
Inače, za ono sto ja imam od komponenata, prvenstveno sam zainteresovan za Hegel H190 i to bi trebalo da bude moj izbor u nekoj od budućih iteracija.

Link to comment
Share on other sites

Srecko, moje iskustvo, Slusano kod mene na MRT (midrange tweeter ribbon), fr. od 400Hz do 20kHz, na modelima Apogee Stage i Apogee Duetta Sig's. To su oni uzani dugacki riboni.

Najlepsi zvuk sam imao sa L-530, mada ne i dovoljno snage na vecem spl-u, koriscen samo snagaski deo ampa. Drugi po kvalitetu je sadasnji Pioneer M90a, po osobinama slican M03, 2x200W/8Ohms i treci, Luxman M03, koga sam slusao jedno mesec dana. Sve radilo na mom cevnom preampu. 

Naravno, na istom ribonu probano sijaset drugih pojacala, ali ova 3 su bila zvucno najbolja. 

Link to comment
Share on other sites

Da u pravu ste.
Volim jako Diy pojačala (A class).
Međutim od kako sam imao problem sa aritmijom “morao” sam da se odreknem stvari iznad 20-25 kg.
Znate kako se kaže “ako se sami ne pazite ni Bog Vas neće čuvati”.
Šalim se (u svakoj šali ima malo i šale).
Konačno sam se odlucio i kupio “Harbeth Super HL5 Plus” (uvek sam voleo zvuk BBC monitora) a Allan Shaw ih je prezentovao sa Hegel H360 i naravno iako nije nikada otvoreno preporučio neki brand jasno je stavio do znanja da to treba da bude 100-150W RMS a njegov izbor Hegela H360 mi je razrešio ostale dileme.
Naravno to se neće desiti odmah (moram da se “rešim” bar nekih stvari koje sam nagomilao) a do tada će možda biti i nekih “skretanja” jer kao sto znate prodaja ide teško, uglavnom “trampa” sa doplatama.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Srecko said:

Da u pravu ste.
Volim jako Diy pojačala (A class).
Međutim od kako sam imao problem sa aritmijom “morao” sam da se odreknem stvari iznad 20-25 kgemoji16.png.
Znate kako se kaže “ako se sami ne pazite ni Bog Vas neće čuvati”.
Šalim se (u svakoj šali ima malo i šaleemoji16.png).
Konačno sam se odlucio i kupio “Harbeth Super HL5 Plus” (uvek sam voleo zvuk BBC monitora) a Allan Shaw ih je prezentovao sa Hegel H360 i naravno iako nije nikada otvoreno preporučio neki brand jasno je stavio do znanja da to treba da bude 100-150W RMS a njegov izbor Hegela H360 mi je razrešio ostale dileme.
Naravno to se neće desiti odmah (moram da se “rešim” bar nekih stvari koje sam nagomilao) a do tada će možda biti i nekih “skretanja” jer kao sto znate prodaja ide teško, uglavnom “trampa” sa doplatama.

Srećko, Harbeth zvučnici su teški po izvoru sa interneta 15,8kg pa se uklapaju u težinski limit. Svaka čast na doslednosti. 

Međutim, ako ne nosite tamo-amo svoj hajfaj na dnevnoj bazi plus ako se nađe neko da dotegli pojačalo na svoje mesto onda ne treba dalje misliti o težini samo o povremenom brisanju prašine.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam odlicno iskustvo sa Luxman modelom M600a. Slusao sam ih mnogo puta. To je najslabiji model iz te jubilarne serije povodom 75 godina (ili 80 godina?). Mislim da sa istim konceptom elektronskog sklopa i njihovim patentom za mrezni transformator postoje jos 2 modela vece snage. Ovaj M600a je deklarisan za 2 x 30W @8ohm, ali je ogroman i masivan. Zaprepastio sam se kada sam video zvucnicki konektor uzivo. Bukvalno kao soljica za kafu... Inovativna topologija i obicni tranzistori u izlazu. Bez mosfet tranzistora. Deluje kao da ima mnogo vise snage, zvuk prirodan i topao. Hladjenje dobro izvedeno pa se ne pregreva na dugim stazama. Jednom reciju - odlicno. Mogu misliti kako radi snaznija mono block model. Svi modeli imaju takozvani ODNF  no global loop amplification. Mislim da se vise ne proizvodi ova seriaj ali postoji slicna prakticno ista seija sa malo izmenjenim nazivima modela... Po specifikaciji M-600A 26.5Kg :(

http://www.luxman.co.jp/product/m-600a

M-600A.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem gospodo zflazar i Majda sto uvek nađete vremena da podelite samnom vaša iskustva.
Dobio sam bio na nekoliko nedelja SissySIT od A. Prodanovića i to je kod mene sa Quad ESL 63 (za moj ukus i uši da se ograničim) radilo fenomenalno. Meni (mislim i drugima da se ne uvrede ništa bolje ne bi trebalo).
Problem je sto ja ne želim da se (bar trenutno) odreknem Dynaco ST-70 (lampe su uvek drugačije, lepe na svoj način a ja i dalje volim i crnke i plavuše) te stoga s’ vremena na vreme menjam pojacavace.
Polica mi nije namenjena za HiFi, puna je uspomena i ona sigurno neće nikada biti promenjena.
Zato mi nije najjednostavnije da menjam pojacavace naročito one oko 30kg. Da se razumemo nije mi nikakav problem fizički da to uradim ali pokušavam da se ponašam “normalno” i u skladu sa godinama (samo mi treba da se povredim).
Ja u stvari ne bi trebalo ništa ni da menjam (zadovoljan sam sa svim komponentama).
Solid state pojacavac koji sada koristim “Quad 405 II Modification Keith Snook” (opet za moj ukus, kažu da posle mod. svira slično Quad 909) svira sjajno i sa Quad ESL 63 i sa Harbeth Super HL5 Plus, i kao sto rekoh nemam nikakvih razloga (zvučnih) da tu bilo šta diram.
Sva ova razmišljanja su zato sto sam hteo ustvari da izbacim “silne komponente-kutije” i kablove (da rasteretim policu) a integrisani pojacavac poput Hegela H190 ili H360 upravo to nudi zbog integrisanog DAC.
Naravno čist kompromis koji bi mene definitivno “usrećio”.
Kada se na to sve doda da je Hegel izbor (bar bio) Allan Shaw i da obično sve što radi dobro sa Harbeth, BBC monitorima obično je dobro i sa Quad ESL 63, nekako me je ubedilo da ispravno razmisljam.
Da li sam slušao Hegel kod sebe? Nisam.
Da li ću pokušati da sprovedem ovu ideju u delo i bez slušanja. Hoću.
Razlog je jednostavan.
Ja npr. mnogo volim da radim neke stvari koje su: ili stetne ili goje ili su kažnjive ......
Šalim se ne treba čovek uvek da udovoljava čulima.
Hedonizam ne mora uvek na dobro da izađe.
Stoga, kada je HiFi, u pitanju ne želim da podlezem sopstvenim čulima, naprotiv želim da se edukujem i dalje (iako sam star kao br.1). Zato smatram da je ZA MENE pravi izbor poštovanje pravih-objektivnih (koliko toliko) vrednosti baziranih na merenjima i iskustvima stručnjaka i daleko superiornijim čulima i nervnom sistemu od mojeg.
A ja, ja ću već NAUČITI DA VOLIM, objektivno bolji HiFi zvuk, kao sto sam naučio da volim: Klasiku, Džez.... sto sam, priznajem, u mladosti izbegavao.

Link to comment
Share on other sites

Зашто не послушате Hegel код званичног дистрибутера за Србију?

Можда можете понети своје звучнике том приликом и из прве се уверити колико је Allan Shaw био у праву.

Link to comment
Share on other sites

Зашто не послушате Hegel код званичног дистрибутера за Србију?

Можда можете понети своје звучнике том приликом и из прве се уверити колико је Allan Shaw био у праву.

Lenj sam.

Daleko sam od audiofila.

Hedonista sam iako malo pre pokušah da objasnim da to nije uvek ispravan životni stav.

Allan Shaw je sigurno u pravu u odnosu na mene; a to da li će se to meni svideti, rekoh nebitno je za moj filosofski pristup u smislu da ću naučiti da mi se dopadne.

Npr. Hegel sa Harbeth (ako mi se odmah ne dopadne) NAUČIĆU DA MI SE DOPADA jer neko ko je napravio liniju Harbeth iz koje mi se svi zvučnici dopadaju sigurno neće odabrati pojacavac koji bi odstupio od te filosofije zvuka.

Link to comment
Share on other sites

H360 je stari model. Ne proizvodi se vise.

Znam gospodine Simo.
Zamena za njega je Hegel H390.
Slušao sam i njega i H590 i H190 u Londonu (Devialet.....svašta nešto) doduše uvek na Focal Grande Utopia (rekoh da nisam pravi audiofil pa to i nije bilo od značaja).
Generalno šta god da je čovek stavljao-menjao bilo je razlika (meni je uvek zvučalo izuzetno) a šta je “bolje od čega” niti znam niti me je zanimalo.
Allan Shaw je pretpostavljam izabrao Hegel H360 (sada bi verovatno birao novi Hegel H390) jer prezentacioni uslovi Harbeth game sa npr. Monitorima 40.2 verovatno izlaze iz domena prosečne srpske dnevne sobe i prelaze u prostore sa više od 50-tak metara kvadratnih, sto zahteva energiju.
Hegel H190 je čini mi se “idealno dimenzionisan” za moju sobu i za moj “Harbeth Super HL5 Plus” sa svojih 150W RMS (ogromnim damping faktorom i deklarisanom osobinom da se lako “bori” sa nisko impedansnim zvucnicima) i hardware-om gotovo identičnim kao kod “starije braće” (DAC, Audio engine ......).
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zflazar said:

mislim da ozbiljnom dileru Hegela ne bi bio problem doneti na kućni prag ozbiljnog kupca demo primerak na slušanje bez obaveza.

Moj pogled na racionalni hedonizam, ništa drugo.

Ovo još nisam čuo da bilo gde postoji opcija da se uređaj donosi na probu na kućni prag od bilo kog ozbiljnog ili neozbiljnog dilera ,prodavca.....

Link to comment
Share on other sites

Blago meni, tek sad vidim ovu temu :D

Nisam imao pojma da postoji Luxman do pre 12 godina. Tada sam počeo da živim sa svojom sadašnjom ženom (bivšom devojkom), i ona je ponela sa sobom svoj Luxman sistem: pojačalo L-405, tjuner T-210, dek K-100 i gramofon P-100. Gramofon i dek su entry level i nisu baš nešto, ali tjuner i pojačalo su super. U međuvremenu de doselilo i pojačalo LV-103, tuner T-100, i dek K-230, za drugu sobu. Sve to lepo radi i super se čuje i vrlo sam zadovoljan. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zflazar said:

moji drugari koji su imali priliku da čuju nova Luxman integralna pojačala sa novim Tannoy kutijama veoma su se povoljno izrazili o njima.

Lepo izlazi i na kraj sa vecim kefovim zvucnicima (205/2) luxman a-377 kojeg sam nedavno pazario

 iako je deklarisan na samo 80w na 8 oma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...