Jump to content


Kako do basa?


moonru

Recommended Posts

Grujo, ne uspevam da instaliram easyq, ali nema veze, lovicu drugare koji mi budu dolazili narednih dana da probaju oni, pa kad uspe javljam utiske.

Hteo sam da kupim neki JVC ekvilajzer, medjutim kaze mi prodavac da exposure 2010 ne prima taj ekvilajzer, pa me totalno zbunio...jel to vazi samo za neke tipove ekvilajzera ili za sve ?

Vec sam ti napisao da potrazis Marantza 551 sa mikrofonom, ako hoces ekvilajjjzerrr
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako imas nekih problema javi se da ti oduvam zvucnike sa mojim jeftinim sirokopojasnima hehe, pa bilo ti ugodno ili ne :D

PS: al posto nista ne kontas, ne bi ni skontao sta bolje svira

Nikad necu skontati...to si u pravu...ja samo mogu shvatiti, a, ako vec zelis duvati ili odduvati...tesko da bi to kod mene mogao...shvacas?
Link to comment
Share on other sites

Pa koristis neke banalne primere prekomerne hiperbole koji nemaju sta da traze u ugodnom razgovoru :)

Dobro - kao na primer ono sa Äekićem?

Ali to je Äista istina bez ikakvih liÄnih primesa. Cela poenta je da je alat onoliko dobar koliko i ruka koja ga drži.

Isto važi i za ikvolajzer. Njegova namena je jasna i on nije Äavolja kutija kakvom ga smatraju kvazi audiofili, nego je naprosto alat. Na žalost, ni većina kupaca to ne vidi tako, pa dobijamo jako subjektivne mape ikvolizacije, koje Äesto naprave viÅ¡e Å¡tete nego Å¡to reÅ¡e problema, ali opet, tome nije kriv ureÄ‘aj, nego totalno neobaveÅ¡teni vlasnici.

LiÄno bih bio sretniji sa parametrijskim ikvolajzerom, ali hajde, ni oktavni nije loÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Vec sam ti napisao da potrazis Marantza 551 sa mikrofonom, ako hoces ekvilajjjzerrr

 

Izguglao sam 551 i odlican je ..... nego, i dalje me buni ovo oko povezivanja ekvilajzera, na 2010 imam standardne ulaz za tape, pa em ne znam kako se povezuje ekvilajzer inaÄe, i em mi nije jasno zasto mi je vlasnik jvc ekvilajzera koji sam hteo da kupim rekao da se 2010 ne druži sa ekvilajzerima.....daj recite koju ako znate, skroz sam zbunjen, u fazi sam nabavke ekvilajzera, bice ili virtuelni ili komponenta, u svakom slucaju probacu i jednu i drugu opciju pa odluciti.

Link to comment
Share on other sites

 je vlasnik jvc ekvilajzera koji sam hteo da kupim rekao da se 2010 ne druži sa ekvilajzerima.....daj recite koju ako znate, skroz sam zbunjen.

 

Који од ових еквилајзера Ñи гледао:

 

http://www.kupujemprodajem.com/JVC-sea-33-10535762-oglas.htm?filter_id=146

 

http://www.kupujemprodajem.com/jvc-sae-70-10365922-oglas.htm?filter_id=146

 

http://www.kupujemprodajem.com/JVC-sea-40-Odlican-Ekvilajzer-10312653-oglas.htm?filter_id=146

 

http://www.kupujemprodajem.com/jvc-sae-60-6741170-oglas.htm?filter_id=146

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

To je Pileca princeza WIP (Work in Progress) i lebdece iznad subwoofer-kokosarnika i imace zlatnu krunu tj mrezicu u zavisnosti kako se nastela... furnir je amaranth tj. purple heart koji vremenom na UV svetlu menja boju iz ljubicaste u drecavo ljubicastu ka roza, da bi na kraju bila svetlo braon

Furnir!!! ovo je amaranth Purpleheart:

http://www.homecraftveneer.com/p-4287-purpleheart-amaranth-raw-veneer.aspx

post-13723-0-96960400-1391903340_thumb.j

 

A ovo je kao Food trend:

http://w4wn.com/wp-content/uploads/2014/01/Food-Trends-2014_web.jpg

post-13723-0-18100800-1391903381_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

 

Pogledaj vise slika amarantha u raznim fazama

 

@IdlerTire

tebi ako se svidja efekat koji daje CCA kabel, niko ti ne brani da ga slusas, al pre ce biti da koristis OFC kabel ili cak posrebreni jel tako, isto vazi i za konektore ne koristis limene nego pozlacene

Link to comment
Share on other sites

Izguglao sam 551 i odlican je ..... nego, i dalje me buni ovo oko povezivanja ekvilajzera, na 2010 imam standardne ulaz za tape, pa em ne znam kako se povezuje ekvilajzer inaÄe, i em mi nije jasno zasto mi je vlasnik jvc ekvilajzera koji sam hteo da kupim rekao da se 2010 ne druži sa ekvilajzerima.....daj recite koju ako znate, skroz sam zbunjen, u fazi sam nabavke ekvilajzera, bice ili virtuelni ili komponenta, u svakom slucaju probacu i jednu i drugu opciju pa odluciti.

Kako nebi moglo?.... signal, cd plejer, komp etc. se spaja u input ekvilajzera, a output u ulaz pojacala.....
Link to comment
Share on other sites

Kupi eq sa mikrofonom i nista vise...ja sam Marantza dobio pod racun davno prije 15 godina...i spojio ga, ali nisam imao mikrofon....dok vlasnik nije nasao mikrofon da mi ga da, ja sam podesio frekvencije kako sam mislio da je najbolje, ali k. nema to veze sa stvarnoscu...osim, ako nisi tonac u studiu :-) tek kad sam stavio mikrofon na poziciju slusanja, ukljucio "pink noise" izmjerio kanale posebno....setap je bio sa mikrofonom drasticno drugaciji, ali i drasticno bolji....monitor prekidac i cudjenje koliko prostor unisti zvuk :-)

Link to comment
Share on other sites

LiÄno smatram da je EQ bez mikrofona promaÅ¡ena kupovina. To je kao da uzimate auto bez toÄkova. Kada bi naÅ¡ sluh bio toliko dobar, onda nam ne bi ni trebao EQ.

Zasto,kad su zvuk i sluh veoma subjektivna stvar? Ja ,recimo,smatram da dobro cujem... Znam neke koji cuju i bolje od mene... Deki,nista nije crno-belo u ovom sportu,to bi trebalo da znas. Jer da jeste,postojalo bi jedno pojacalo i jedan par zvucnika na svetu i to bi bilo to. A nije tako,na srecu i trgovaca i korisnika...

Link to comment
Share on other sites

Ovdje iz svake sitnice izvire bespotrebna rasprava....Ne govo ri se o tome koliko netko dobro cuje...nego o tome da ce te bez mikrofona setup i mozak odvesti na krivi trag problema, a mikrofon je tu da uvjeri i najtvrdokornije i nedokazane poznavaoce da su u krivu koliko god oni imali zlatne usi....i zamisli, setup sa mikrofonom otkrije dosta zamki u prostoru i covijek nakraju prizna da....to radi :-)

Mikrofon je tu da mjeri, a covjek da samog sebe uvjerava.....vecinom krivo.

Link to comment
Share on other sites

Zasto,kad su zvuk i sluh veoma subjektivna stvar? Ja ,recimo,smatram da dobro cujem... Znam neke koji cuju i bolje od mene... Deki,nista nije crno-belo u ovom sportu,to bi trebalo da znas. Jer da jeste,postojalo bi jedno pojacalo i jedan par zvucnika na svetu i to bi bilo to. A nije tako,na srecu i trgovaca i korisnika...

Pa upravo zato. Ako ja mogu da dobijem OBJEKTIVNO linearan odziv u mojoj sobi, meni to može da se dopadne, a ne mora, ali ne treba zaboraviti da smo svi mi podložni elementu navike. ÄŒak i ako nije najliearnije, ono Å¡to Äujemo nas navikava na sebe i vodi u stranputicu, a to nema bilo kakve veze sa time koliko i kako ko Äuje. UtvrÄ‘ena linearnost odziva je ujedno i dobra provera nas samih.

Jesi li ikada premrio svoj sluh? Ja jesam, i radim to povremeno. Mogao bi se zaÄuditi koliko i kako ti ili ja ili bilo kod rugi u stvari nelinearno Äuje, sa odstupanjem od realne nule i do +/-8 dB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...