Jump to content


Kako do basa?


moonru

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Puno sreće DVV-u na nekom drugom forumu. Ovo prelazi granice dobrog ukusa. Smorili smo se. Dovoljno je. Bob Dilan je veliki umetnik ali ne želimo da gledamo njegove reklame. DVV zna puno o audio-tehnici, ali ne želimo da nam ruinira forum.

Tako je. Živeo mrak! U njemu svi možemo da priÄamo Å¡ta god hoćemo bez provere.

Niko ne može pomoći nekome ko ne želi da mu se pomogne. A onima koji Äak nisu ni svesnida im treba pomoć, garantovano nema spasa.

Link to comment
Share on other sites

Bio je taj zvucnik u komsiluku.. bassa je cak bilo i previse, verovatno da bira i sobu? Ne secam se sa kojim ampom je radio. Ako su vesanja menjana, to moze biti razlog za "manjak" bassa. 

 

 

Upravo to, basa ima i previse ako ga nafiliujes laudnesima i kontrolama, u svakom slucaju ima ga. Za vesanja ne znam, nisam skidao donji poklopac da proverim, a mora da se skine donji poklopac jer je bas sakriven iza metalne mreze, mada kako stvari stoje voleo bih da neko spretan i uÄen dovati i raÅ¡rafi ih, ispregleda skretnicu, ožiÄenje, bas drajver, zameni konektore jer su ovi budjavi, da sugestiju ako bi nesto moglo da se unapredi, itd, nista nije hitno jer smatram da su 100% ispravne, nego eto ideja da ih jednog dana odnesem kod nekoga ko ce na tenane da ih ispregleda, jer imam drugi par zvucnika koji ce da rade dok su ovi odsutni ... otom potom.

 

 

Vi ste dosta pisali a ja sam uradio prvu stvar sto se tice resenja problema. Posto imam neki foobar koji sam dobio od drugara, na kome je iskljucen ekvilajzer, koji jelte nisam uspoo da povratim u zivot danima, instalirao sam jos jedan foobar i skoro pa resio problem, zasto kazem skoro, pa zato sto verovatno postoji jos neki bolji virtuelni ekvilajzer koji bi probao, skinuo sam neki koji deluje do jaja ali ne mogu da ga pokrenem nikako, u pitanju je PROFOUNDSOUND CSHARP, pa ako neko hoce neka ga instalira i proba, pa javi utiske i gde je fora sa pokretanjem. Sledeci korak ce biti pravi ekvilajzer, komponenta, i nadam se poslednji korak do cilja  :listen

 

 

Posle namestanja foobar ekvilajzera dobio sam to sto sam hteo, bas pliva po sobi na malim snagama, miluje grudi i mozak  :lol: najnize frekevencije su opet tu, napokon. Ali, posto djavo neda mira, sada bi ja dalje da se bavim ekvilajzerima, sto virtuelnim , sto pravim, da poboljsam "farbu" koliko god je to moguce, jer kapiram da ce pravi ekvilajzer sigurno bolje da odradjuje posao nego bilo koji virtuelni, ali voleo bih da probam i ovaj profoundsound jer mi deluje dobro.

 

Pored problema sa farbanjem basa imam lagani problem i sa smanjivanjem visokih tonova, jer Sonabi imaju za mrvicu mozda jace visoke tonove nego sto ja volem, pa moram i njih da korigujem malo u minus, mada nemam zavese u sobi koje bi ih malo upile, pa je mozda zbog toga. Uglavnom, basove moram malo da pojacam a visoke malo da smanjim, i samo tako mi prija zvuk tj ne smeta mi nista i ne fali mi nista.

 

Zvucnike nemam gde da dislociram, moraju biti ovde gde su, mada i ovako kako stoje jedan je prakticno zadnjom stranom naslonjen na zid a drugi je odmaknut 30cm, tako da to i nije mnogo odmaklo od preporuke pozicioniranja.

 

Aj preporucite neki ekvilajzer, komponentu, sta je dobro .... takodje mi recite ako je nesto nejsra da ne kupujem. Na sta da obratim paznju kada kupujem, itd, sta god znate recite.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pisao danas za foobar ekvilajzere ali nestade  :evil:

 

Varijanta 1 - Graphics equalizer:

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_xgeq

 

Varijanta 2 - malo teža za instalaciju ali lakša za podešavanje i igranje: EasyQ

 

http://www.rs-met.com/freebies.html

 

Da bi to radilo mora prvo da se instalira VST adapter za Foobar:

 

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=Foobar2000:Components/VST_adapter

Link to comment
Share on other sites

Grujo, pisao si ti i na pocetku teme za foobar ekvilajzer, u dva navrata, imao sam to u vidu ali em nisam imao vremena da se bavim problemom em nisam uspeo da povratim eq u ovaj foobar koji sam imao, i tek danas sam instalirao novi foobar i probao ekvilajzer. Pazi ludilo kako se sve namestilo, stiglo pojacalo bez tonskih kontrola, na foobaru kao za q iskljucen ekvilajzer, i danima drama  :smile:

 

Pokusavam da instaliram ovaj easyq, ali ne ide .... ali kul, imam koga cu da navatam da ga pobedi, pa kad uspe javljam utiske....opasno me kopka ovaj http://www.profoundsoundaudio.com/downloads.php ali ni njega ne uspavam nikao da aktiviram, ima cak i neki varijalbilni laudnes na sebi.

Link to comment
Share on other sites

Kad mora da se crta...

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_xgeq

eq.png

A može i ovako:

easyq.png

Ovo je malo teže za instaliranje pošto je u pitanju VST plugin, ali mnogo lakše za podešavanje i igranje. Treba prvo ovo:

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=Foobar2000:Components/VST_adapter

Pa onda ovo:

http://www.rs-met.com/freebies.html

Grujo, nista nije brisano, tu je.
Link to comment
Share on other sites

Ljubo, ti nemaš intelektualni kapacitet da me zaboliš, a pride blage veze nemaš sa audiom, tebi je mesto glodura bilo uhlebije.

Ja znam zaÅ¡to ja, i joÅ¡ par ljudi ovde, tebi toliko smetamo - ometamo reklamere da rade svoj posao, i tebe da opravdaÅ¡ investiciju u Äasopis i ostvariÅ¡ svoje male raÄunice. Jer niko normalan neće investirati u Äasopis a da ne oÄekuje neÅ¡to od njega.

PoÅ¡ti nisi imao, a nemaÅ¡ ni sada, argumente da me pobijeÅ¡, ti nemaÅ¡ kud nego da me banujeÅ¡ i time potpiÅ¡eÅ¡ ovo Å¡to kažem. Ako drugi uÄesnici foruma, koji su tu iz ljubavi prema oblasi ali bez skrivenih agenda za ovog ili onog prodavca, to ne vide, onda im nema spasa.

Ko ovde oÄekuje neku demokratiju, taj je skroz lud, na Internetu nema deomkratije, ima samo ono Å¡to odredi vlasnik sajta/foruma, a kome se ne sviÄ‘a, neka ne dolazi. Pa kada doÄ‘e ovde neko ko barata Äinjenicama a ne interesima i/ili neznanjem, neki će biti protiv jer ne znaju bolje, i to je u redu, sa takvima se uvek na kraju naÄ‘e zajedniÄki jezik, ali taj zajedniÄki jezik nikada nećeÅ¡ postići sa onima koji imaju bilo kakvu materijalnu vezu sa forumom, bili deo zvaniÄnog tima ili ne.

Slobodno me banuj, Ljubo, tebi to lako ide i Äini ti se da predstavlja reÅ¡enje tvojih problema. Ali, u stvarnosti, to ne ide baÅ¡ tako lako, i taj potez umesto reÅ¡enja bi mogao da bude tek poÄetak tvojih muka. Otvori li neko neki drugi forum, i ako postavi iole ozbiljnije kriterijume Älanstva, i ono malo ljudi ovde koji stvarno znaju znanje će se naprosto preseliti tamo, a tebi će ostati restlovi, koje molim te zadrži, meni takvi skroz ne trebaju.

Uradi to umesto da objaviÅ¡ seriju tekstova o recimo raznim pojmovima za koje gotovo niko ovde ne zna Å¡ta u stvari znaÄe, a joÅ¡ manje kakve imaju posledice po zvuk. Ili male tajne velikih pojaÄavaÄa, ili zvuÄnika, ili Äega god, da ljudi shvate Å¡ta Äemu služi i kako da se snaÄ‘u u džungli ponude, ti sa baviÅ¡ banovanjem jer nekome od onih koji ti plaćaju reklamu ne odgovara ono Å¡to piÅ¡em, jer bi, bože saÄuvaj, mogli da navedu ljude i da malo razmisle. Ti umesto svetla Å¡iriÅ¡ mrak, i to radiÅ¡ namerno, sa predumiÅ¡ljajem, jer tebi liÄno tako odgovara. Nisi jedini, isto to rade i naÅ¡i politiÄari, nisi originalan. Ali zbog toga smo ovde gde smo kao nacija, na putu nestajanja, u tvom sluÄaju idemo u dalju mistifikaciju, to je mulj u kome se lakÅ¡e muva.

Å ta reći a ne zaplakatai, kada si tako nisko potonuo da je jedino Å¡to ti je joÅ¡ ostalo da se raspitujeÅ¡ za poslovanje moje firme? Može li niže? Pa samo otvaranje firme i pokuÅ¡aj da se trkaÅ¡ u svetu je već neÅ¡to Å¡to 99,999% prepametnih Srba nikada neće uraditi, jer tamo napolju ne pal priÄe, ili imaÅ¡ proizvod, ili laku noć.

A ovamo meni seiriÅ¡ kako stalno idem off topic, a ti tamo pretrÄavaÅ¡ kada god ostaneÅ¡ bez reÄi. Mene kudiÅ¡ samo da se Vlasi ne sete. Ja možda odem off topic, ali NIKADA, NI SA KIME nisam sa opÅ¡te teme audio tehnike ili elektronike nisam sebi dozvolio da sklizne na liÄne stvari.

I ne odgovori ne meni nego svima drugima, kako ja to uz prodaju 2-3 uređaja godišnje pokupovah onu silnu tehniku koje spomenu, a kamo li ono po kući. Niti jesi, niti ćeš, jer odgovor nemaš. Niti ga imaju tvoji domudnici.

Nema veze, prihvatam krivicu za odstupanje od teme, iako mislim da ni jednu temu ne treba tretirati kao konj sa amovima. Da se to ne bi ponovilo, ja sam te pitao da li mogu da otvorim temu o teoriji i praksi, i ako da, gde, ti si mi odgovorio da mogu i rekao gde da je postavim - hvala ti. Tako će i biti, pa da vidimo kakvo će biti interesovanje, a odstupanja od strogo zadate teme viÅ¡e ne bi trebalo da bude, bar Å¡to se mene tiÄe.

Teatralno i toliko low fi da nemam reci. Dno dna.

Link to comment
Share on other sites

@Ljuba sorry, nekako sam prevideo kad sam tražio malo pre.

 

@Moonru, za EasyQ. Prvo moraÅ¡ da instaliraÅ¡ VST adapter. Ovo je direktan link ka Zip-u: 

 

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?act=attach&type=post&id=6385

 

Ako ti je to instalirano kako treba, restartuješ foobar ako nisi i onda će ti se pojaviti nova stavka u podešavanjima - odmah na vrhu Components/VST plug-ins

 

Preferences_VST_plug-ins.png

 

Tu onda dodaš ovaj EasyQ.dll, koji si isto skinuo. Možda mora još jedan restart, ali posle toga bi EasyQ trebao da ti se pojavi zajedno sa ostalim DSP-ovima u DSP Manageru.

 

Moja preporuka je da koristiÅ¡ ovo umesto da ideÅ¡ na fiziÄku komponentu, jer obrada u digitalnom domenu pravi zanemarljive greÅ¡ke, ako se radi kako treba i sa dovoljno velikom rezolucijom - a foobar i njegovi pluginovi interno rade tako. Bar ja kad sam testirao nisam mogao da primetim nikakvu razliku bez plugina i kad ga dodam, razlika se Äuje tek kad krenem da mu mrdam parametre.

Link to comment
Share on other sites

Izvini ti Grujo što previše offtopicujemo.. valjda Dejan više neće da popisuje kucni inventar i da objavljuje na forumu. Bolje da ga više ne diram jer će pokrenuti svoj forum... A da, već ga je imao zerodistortion.com pa je propao. Jao neću više... Lol

Link to comment
Share on other sites

Decenije pa sta?....valjda su odrasli bar malo?.....ili?.....Ego je zahebana stvar.....Ja ovakve fprume ne shvacam bas nesto licno, pa mi se hebe za prepucavanja, svjestan sam da nemogu nista rijesiti preko interneta gdje se i najjadniji klipani kurche i prijete.....to mi je profesionalna deformacija kao administratora nekad na stranicama gdje je puuuno vise ljudi prijavljeno i u sukobima....bio sam i psiholog i tata i mama :-), ali kada je doslo da kazem dosta! onda sam banao sve saucesnike i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Zelimo konstruktivne i nekonstruktivne diskusije o audio i muziku. Privatne konflikte vodite na PM. 

 

Ja sam protiv da ikoga na forumu banujemo jer iznosi svoje mislenje ili pishe vise nego mizeran prosek od 1-3 recenice. Neko (narocito pocasni clanovi) ne pisu ni kompletne proste recenice. Vise pocinjemo da komuniciramo onomatopejom na forumu i svaki duzi razgovor od 3 stranica se odma trazi kljuc ili prelom na nekoliko tema. 

 

Pow.gif

Ne treba pendrek, samo dajte malo vremena i bice sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nisam, samo niste u toku. Agonija traje deceniju. Potrazite Älana dvv sa taÄkom na kraju... dvv.

 

Nisam samo na tebe mislio, a i shvatio sam da postoji neka "istorija". Ne želim da branim bilo kakva, ili bilo Äija, prostaÄenja, svakako, niti da arbitriram u svaÄ‘ama. 

Imao sam na umu upravo ovo Å¡to Kaiser napisa: forumu zaista nedostaju Diskusije, a ove u kojima je dvv uÄestvovao su "pretile" da to budu. 

 

... jer iznosi svoje mislenje ili pishe vise nego mizeran prosek od 1-3 recenice. Neko (narocito pocasni clanovi) ne pisu ni kompletne proste recenice. Vise pocinjemo da komuniciramo onomatopejom na forumu i svaki duzi razgovor od 3 stranica se odma trazi kljuc ili prelom na nekoliko tema. 

Link to comment
Share on other sites

Ja malo zezam Dejana da nam ne ponavlja neke svoje starije diskusije, mada onaj ko ih po prvi put cita verujem da uziva i uci. Rado bi da nam malo prenese duh diskusije sa www.diyaudio.com gde je drugacija atmosfera - nautickim miljama iznad kvaliteta diskusije koje imamo tu. Jedna tema ide i preko 500 stranica i pravo je uzivanje citati malo i o tehnicki dio naseg hobija. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...