Jump to content


Kako do basa?


moonru

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Za bass kakav volis preporucujem ti da poslusas nekad Linn Sara zvucnike.Sa dva Kef basa u Izobarik modu uz dobar amp gruvaju bas opasan bass kakav volis i nece ti faliti loudness.Moze da se desi da cak i bude i dobra kombinacija uz taj Expo,to je skola zvuka koju preferiraju mada pucaju na visu klasu.

Link to comment
Share on other sites

Aj ti za poÄetak ukljuÄi ekvilajzer u foobar-u, i to graphics equalizer plugin. Samo mu ukljuÄi auto level, da utiÅ¡a ostale frekvencije da ono Å¡to je pojaÄano ne bi iÅ¡lo u kliping. Zbog ovoga ćeÅ¡ na 2010 morati viÅ¡e da odvrneÅ¡ da bi imao istu jaÄinu zvuka. I stavi bar 24-bit za izlaz.

InaÄe možeÅ¡ preko foobara i radio da sluÅ¡aÅ¡, ako priÄaÅ¡ o internet stanicama.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, verovatno bi  tako neke kutije koje opisujes imale basa sa 2010 garantovano, bez laudnesa i kerefeka, i to i jeste najbolja neka opcija, ali ja ipak ne bih menjao ove kutije zbog basa koga nema sa 2010, pre cu da uradim bilo sta drugo dok ne dobijem to sto zelim, i sto sam negde vec imao sa starim pojacalima sto se basa tice, ali nisam imao ostale osobine koje sam dobio sa 2010, ustvari idealna kombinacija za ove sonabe bi bio 2010 sa ladunesom i kontrolama .... na kraju svih ludila mozda zamenim zvucnike, ali to je zadnja opcija, tako da sada samo razmisljam kako njih da dovedem do onoga sto zelim.

Link to comment
Share on other sites

Samo zvuÄnici sa pasivnim radijatorom imaju taj bas koji tražiÅ¡, recimo pomenuti Sansui ES207, Kef Carlton itd, ostalo je sve lutanje, pravljenje kompromisa i bacanje para. ja sam moj par Äekao brat bratu 3 godine dok nije natrÄao na kp ali isplatilo se samo tako!

Link to comment
Share on other sites

IdlerTire, nisu problem kutije, znam kakav bas imaju kada se potera laudnesom, to bude taman to sto hocu, nego me nervira sto to sa 2010 ne mogu da dobijem jer pojacalo nema nista od kontrola ..... najmanji problem je da sutra odem i kupim nesto sa laudnesom i kontrolama i da dobijem bas koji hocu da imam, ali posle 2010 koji izuva kako svira da donesem nesto tupo, zatvoreno, uvuÄeno, bledunjavo, smorno ..... sad se tu javlja dupli problem, kako dobiti jos niz frekvenciju basa a sacuvati sve blagodeti zvuka koji ima 2010 ..... ali resicemo ga vec nekako 

 

Grujo, havla na savetu,  to se spremam da uradim, javljam kada probam  ;-)

 

 

Dragec, slazem se, imao sam i es 207 i es 209 i to je djavolski dubok bas, bruka i sramota sta dobijas iz relativno male kutije i basa od 8 inÄa uz doduse pomoc radijatora, ali da je Äudo jeste.....ali tada sam slusao disko, pop,  trens, itd, i to je za tu vrstu muzike bilo neprikosnoveno, ali sada sam na ozbiljnijim melosima gde takav ekstremni bas sa gomilom "repova" i ne bi bio pozeljan nesto, sta znam.......sada sam vise okrenut tome kako zvuci klavir, truba, vokali,  a bas koji sada volim ovi sonabi imaju, zlatna sredina, taman, ali sa 2010 je nesto tanji od onoga sto sam navikako da imam sa njima dok su radili na bivsim pojacalima koji su imali tonsku kontrolu.

Link to comment
Share on other sites

Probaj ipak primaci blize zidu.imaju i neko merenje "against" wall.donja frekvencija im je dosta niska pa neverujem da ti fali dubina vec nesto sto smo nekad zvali "farba".Kutije koje sam pomenuo su imali bas to i bile su bas zabavne naspram nekih vise klase koje su i pored dva b139 basa imali manje tog atraktivnog bassa u zvuku i pored izuzetno niske donje frekvencije(20hz) ali su zato bili bolji u srednjim I visokim i manje naklonjeni popularnoj muzici koja trazi tu "farbu",a vise jazzu i klasici.Mozda su i ti zvucnici vise na tu stranu i onda mozda najbolje nabaviti zaista woofer pa podesavati po zelji.Strujno mocnije pojacalo takodje donese malo mocniji bass.Odlicno je podesavanje i uskladjivanje sa sobom i uz aktivnu skretnicu i multiamping,ali mislim da nije za tvoju situaciju, velik je trosak.Deluju inace bas zanimljivo zvucnici.

Link to comment
Share on other sites

Onda Kef ima bolju reprodukciju od Sansuia, nisam ih sluÅ¡ao i ne mogu da tvrdim ali kod mene se lepo Äuje i truba i saksofon i klavir a o kontrabasu ne bih govorio, to je ko da je u sobi i okida žice, bruka! Pa pozajmi neko pojaÄalo, pa probaj, sve starije serije Sansui, Marantz itd. pojaÄala imaju loudness, neko od njih će da ti legne sto posto! 

Link to comment
Share on other sites

Biamping sa aktivnom skretnicom jeste najbolje resenje za problem bez farbanja tonskim kontrolama loudnesima,ekvilajzerima i sl glupostima, ostaje sve prirodno a podesi se koliko treba bassa,ali dosta kosta u odnosu na pasivna na resenja.Voleo bi i sam imati takvo resenje,u nekoj buducnosti daj boze i hocu.

Link to comment
Share on other sites

Prophet, nisu kutije problem, bas koji meni treba sam dobijao sa yamahom dsp-a2, malenim ali dojajnim jvc ax-211, CA azur 340a, CA topaz SR-10.....nabrojao sam sve sto mi je proslo kroz kucu dok imam ove zvucnike, samo je maleni ax-211 imao laudnes, yamaha je imala neki bas bust jebem li ga tacno sta, i tonske kontrole, oba CA nemaju laudnes ali imaju tonske kontrole.....i uvek sam uspevao da izvucem taj bas koji mi treba, ali ovaj put ne, i samo zbog toga sto nemam tonske kontrole, ako je sudeci po iskustvu koje sam imao sa pojacalima koje sam nabrojao.....e sad, verovatno bi problem bio resiv na tvoj nacin, biampingom, ili modifikacijom skretnice, ali resavao sam ga mnogo jednostavnije, ocu reci da moze i na glup nacin pomocu laudnesa ili tonskih kontrola, mada u opciji je i ovo sto kazes, taman kada se vidimo pricamo na tu temu.

 

Sondek, pravoo ti kazem cudna mi je dnevna soba, potkrovlje koje je izubivano i budzeno, kvadratura ne bas velika, tako da zvucnici stoje tu gde stoje i pravo ti kazem ni nemam gde ljudski da ih pomerim jer je svuda neki namestaj ... zato oni meni i odogvaraju, jer nisu strogo stereo pa da mora da stoje gde stoje klasicni stereo zvucnici......da, stvoreni su za jazz i slicno, zato ih volim, i pravo ti kazem od njih dobijam sve sto zelim od zvucnika i zato gledam da se ne lozim puno jer ako udjem u pricu sa klasicnim stereo zvucnicima onda tu nema kraja lozenju, pa me oni negde i cuvaju od tih tripovanja.....a i nisam nesto specijalno zahtevan po pitanju zvuka, za sada, pa bih se zadrzao na njima, imam cambridge audio 840c koji mi radi kao DAC, i taman sam kupio fino pojacalo 2010 i otprilike mislim da se skrasim na duze vreme, ali me eto sada hebe nedovoljno ofarban bas, upravo si se dobro izrazio......voleo bih da zadrzim 2010, to mi je sada prioritet a da resim problem sa basom.

 

 

Sondek, Prophet, ove zvucnike treba rasturiti, i "prirodno" ih apgrejdovati, to bi bilo najbolje resenje ako nije neka cifra ludacka u igri, bas me zanima koje su to cifre u opticaju.

 

Dragec, ma KEF je sigurno bolji od sansuija duplo, tu dileme nema, sansui su imale samo bas kao kef a sve ostalo je bilo prosek, ne verujem da bi recimo svirale jazz kao kef, ma nema teorije. Maranc neki stari je u igri, recimo onaj 64, ali otom potom, promena pojacala je poslednja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Biamping sa aktivnom skretnicom jeste najbolje resenje za problem bez farbanja tonskim kontrolama loudnesima,ekvilajzerima i sl glupostima, ostaje sve prirodno a podesi se koliko treba bassa,ali dosta kosta u odnosu na pasivna na resenja.Voleo bi i sam imati takvo resenje,u nekoj buducnosti daj boze i hocu.

Ne mora aktivna skretnica.

 

Prophet, nisu kutije problem, bas koji meni treba sam dobijao sa yamahom dsp-a2, malenim ali dojajnim jvc ax-211, CA azur 340a, CA topaz SR-10.....nabrojao sam sve sto mi je proslo kroz kucu dok imam ove zvucnike, samo je maleni ax-211 imao laudnes, yamaha je imala neki bas bust jebem li ga tacno sta, i tonske kontrole, oba CA nemaju laudnes ali imaju tonske kontrole.....i uvek sam uspevao da izvucem taj bas koji mi treba, ali ovaj put ne, i samo zbog toga sto nemam tonske kontrole, ako je sudeci po iskustvu koje sam imao sa pojacalima koje sam nabrojao.....e sad, verovatno bi problem bio resiv na tvoj nacin, biampingom, ili modifikacijom skretnice, ali resavao sam ga mnogo jednostavnije, ocu reci da moze i na glup nacin pomocu laudnesa ili tonskih kontrola, mada u opciji je i ovo sto kazes, taman kada se vidimo pricamo na tu temu.

Kutije jesu problem Äim moraÅ¡ da koristiÅ¡ pomagala, svejedno loudness, tonske kontrole ili bilo Å¡ta drugo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kutije jesu problem Äim moraÅ¡ da koristiÅ¡ pomagala, svejedno loudness, tonske kontrole ili bilo Å¡ta drugo.

 

Aha, to si hteo reci, slazem se, logicno.....vidim ja da njima treba pomagalo da dobiju bas, i voleo bih da izbegnem laudnese, kontrole, itd .... pa zato sam i kupio 2010, jer sam hteo nesto bez kontrola i bilo kakve farbe. Pazi, kablove imam neke obicne, konektori su neki ziljavi koje je prethodni vlasnik stavio jer je originale skinuo zato sto je ulaz neki nestandardni.....i moram da proverim faze, zice su dobro ubodene po bojama, ali sve je moguce.

 

Stivbmw, to i radim, ne sekiraj se, ali fali malo basa, ipak fali

Link to comment
Share on other sites

Aha, to si hteo reci, slazem se, logicno.....vidim ja da njima treba pomagalo da dobiju bas, i voleo bih da izbegnem laudnese, kontrole, itd .... pa zato sam i kupio 2010, jer sam hteo nesto bez kontrola i bilo kakve farbe. Pazi, kablove imam neke obicne, konektori su neki ziljavi koje je prethodni vlasnik stavio jer je originale skinuo zato sto je ulaz neki nestandardni.....i moram da proverim faze, zice su dobro ubodene po bojama, ali sve je moguce.

 

 

Mislio sam koji je tip konektora?

 

Originalno bi trebao da je Cannon 4-polig XLR  a tebi je verovatno sada ... neki moderniji ? Samo koji? I pitanje kako je to povezano, da li je taj koji je to menjao znao Å¡ta radi?

Link to comment
Share on other sites

Evo već pune tri strane praznih priÄa a moonru koliko vidim nije niÅ¡ta probao od predloženog, najjednostavnije za poÄetak je bilo da ubaci ekvilajzer u foobar - koliko vidim, nije probao; drugo je bilo da zvuÄnike postavi uz zadnji zid - ni to nije probao; treće ne razumem da se kupuje ne baÅ¡ jeftino pojaÄalo bez prethodne probe sa svojim zvuÄnicima u svom prostoru.

I sada treba reÅ¡iti problem, a da se ne menja ni pojaÄalo ni zvuÄnici!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Evo već pune tri strane praznih priÄa a moonru koliko vidim nije niÅ¡ta probao od predloženog, najjednostavnije za poÄetak je bilo da ubaci ekvilajzer u foobar - koliko vidim, nije probao; drugo je bilo da zvuÄnike postavi uz zadnji zid - ni to nije probao; treće ne razumem da se kupuje ne baÅ¡ jeftino pojaÄalo bez prethodne probe sa svojim zvuÄnicima u svom prostoru.

I sada treba reÅ¡iti problem, a da se ne menja ni pojaÄalo ni zvuÄnici!!! :wacko:

U pravu si....da on zna sta radi kupio bi neko standardno pojacalo sa laudnesom i kontrolama, kad vec ima takve navike kod slusanja.....to je kao da ja prigovaram sto sam kupio pojacalo od 35 kg i cvilim sto mi se polica savija i blejim u nju kada ce prestati.
Link to comment
Share on other sites

Kad mora da se crta...

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_xgeq

 

eq.png

 

A može i ovako:

easyq.png

 

Ovo je malo teže za instaliranje pošto je u pitanju VST plugin, ali mnogo lakše za podešavanje i igranje. Treba prvo ovo:

 

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=Foobar2000:Components/VST_adapter

 

Pa onda ovo:

 

http://www.rs-met.com/freebies.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...