Jump to content


Zujanje trafoa u risiveru


Vlajo

Recommended Posts

kolko muke niokoÄega , a sad na kupujem prodajem dok necrkne skroz ,jer predvidjam mu za mesec dana ili dva crkava ili trafo ili procesor pa ne može veÄno da traje nije predvideo proizvodjaÄ.

 

Netje rodjo, imam još jednog u rezervi za delove ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Pozdrav društvo,

Tražih neki savet za moj problemÄić, naletih na ovu temu pa sam reÅ¡io da ovde postavim jedno pitanje.

Ovih dana sam promenio svoj stari Denon AVR 1801 i uzeo AVR 1803 (mali upgrade). Primetih da ovaj novi AVR 1803 zuju. ZnaÄi prikljuÄen je na isto mesto kao stari i sve je isto prikljuÄeno na njemu kao na starom AVR 1801. Sve dobro radi, svi ulazi, izlazi, svi zvuÄnici i sl. ali zuji. Zuji Äim upalim AVR, zvuÄnici stiÅ¡ani skroz, i tako konstatno. ZvuÄnici rade normalno i u njima nema zujanja.  PrikljuÄio sam novi AVR na drugu utiÄnicu isto. Povadio sam sve ulaze cd x 2 , dvd, antenu, optiku od kompa i opet se Äuje. Jedino nisam otkaÄinjao kablove od zvuÄnika. 

E sad jel ovo neki problem? Da li da se brinem i preduzimam neÅ¡to? Bojim se da ja ne nastavim da ga ovako koristim, pogorÅ¡am stvar i AVR crkne. ÄŒim je malo jaÄa muzika/film to se ne Äuje ali ako je tiÅ¡a muzika/film Äuje se. 

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da li da se brinem i preduzimam neÅ¡to? 

 

Ма јок, пробај да окренеш утикач за 180 Ñтепени у утичници. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Тај Денон нема преклопник за избор мрежног напона. Можда унутар Ñамог уређаја.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema preklopnik. Inace sad sam sve otkacio, jos jedanput probao uticnicu iz druge sobe i dalje zuji. Ustanovio sam da zuji negde u levom cosku, tamo gde ulazi strujni kabl. Ako kazete da to zujanje nije normalno i ne treba da se cuje, zovem coveka od koga sam nabavio samo sam to hteo da proverim.

Poz

Link to comment
Share on other sites

 Ustanovio sam da zuji negde u levom cosku, tamo gde ulazi strujni kabl.

 

Зуји главни транÑформатор, такви Ñу јапанÑки. Ðема разлога за неку већу бригу.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jeste, sigurno trandza. Vidim u uputstvu za taj model sturu informaciju da ne treba naponske kablove (valjda se misli na one od uredjaja koji su prikljuceni na avr) drzati blizu napinskog kabla avr-a ili neposredno do trafoa u avr, jer moze doci do zujanja.

Takodje, vidim da se tvoj slucaj sa Denon avr pominje na internetu u prilicno zabrinjavajucem broju. Nadam se da ces resiti i da nije nista ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

Buni me jel to zujanje ili nisam cuo ili ga nije bilo kada sam probao AVR kod coveka od kog sam uzeo. Sad da li uloziti zalbu lil ne :)

Kao sto sam napomenuo AVR sam prikljucio na drugu uticnici i trenutno nema nijedan drugi kabl oko njega i nista nije prikljuceno na njega.

Recimo da me to zujanje nervira jel to resiv problem, jel skupa popravka tog glavnog transformatora ako resim da se obratim nekom zapopravku?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

 Ustanovio sam da zuji negde u levom cosku, tamo gde ulazi strujni kabl.

Poz

 

Evo još jedne dopune. Danas sam otvorio uređaj i sada 100% zanam šta zuji. Nije baš u levom ćošku gde ulazi strujni kabl već malo ka sredini sa iste strane ona poveća kuija (post-30109-0-77157300-1405167117_thumb.j). Jel to glavni transformator?

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala vam na odgovorima. :thumbsup2

Tekstilna izolirka kupljena, pa cu shodno prethodnim postovima da stupim u akciju. Sigurno će barem malo smanjiti zujanje, a meni je bilo najbitnije da saznam da li je to zujanje kritiÄno i vodi li to ka, ne daj bože, nekom većem kvaru.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...