Jump to content


Zujanje trafoa u risiveru


Vlajo

Recommended Posts

Risiver je Sony str-db 930. Nisam Äuo do skoro, tj nisam obraćao mnogo pažnju na zujanje zbog nedostatka vremena, a i komp je relativno blizu pa sam mislio da je od toga. Medjutim, trafo se Äuje veoma tiho u dnu police, a kada ga izvadm na sto Äuje se manje jer dno police pojaÄava zujanje.ÄŒuo sam preporuke da se trafo potopi u lak ? Ili da ga poÅ¡aljem nekome ko zna Å¡ta Äiniti (samo trafo) da ga ulakira ili ja to mogu sam ?

Ima li neko pametnu ideju ili iskustva Å¡ta da radim sa zujom ?

Nije slika od mog trafoa ...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ono Å¡to možeÅ¡ sam da uradiÅ¡ je da otvoriÅ¡ risiver i da probaÅ¡ da dodatno stegneÅ¡ sve Å¡rafove sa kojima je vezan za kućiÅ¡te. ÄŒini mi se da sam negde i nekada video sliÄan opis otklanjanja takvog problema. Ne mora da znaÄi da je to ali nije teÅ¡ko da se proveri. Eeee, prethodno iskljuÄi risiver iz struje :o . :D

Link to comment
Share on other sites

Probaj da stegneš transformator ovako ad hoc ali imaj na umu da to često nije prosto dotezanje olabavljenih šrafova, već mora da se stegne - krvnički, i to odgovarajućim alatom i jakim šrafcigerima. Mislim i da je za to najbolje raskačiti trasnformator i izvaditi ga iz uređaja. Akone uspe, tropikalizuj ga.

Link to comment
Share on other sites

Сумњам да ће Ñе Ñтезањем Ñва четири завртња на ћошковима транÑформатора Ñмањити зујање. Дај боже али Ñумњам.

 

Пробати, што да не!?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...