Jump to content


SAMSUNG vs LG'???


Ikac

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A najbitnije je u stvari izvršiti kalibraciju ekrana tj.slike i nadograditi nov softver.

Kada sam uzeo Philips 42 full hd dok nisam na netu našao kalibracijske postavke

baš za moj model tv-a nisam bio oduševljen slikom,sada je sasvim ok ali posle plazme 5 god.sam gledao plazmu

treba mi neko vreme da se naviknem na led tv.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam slicno uradio, nasao kalibracijske postavke za moj model tv-a i onda jos minimalno doterao prema tome kako mi se cini da treba. Svi kad kod mene vide sliku na tv-u kazu da je odlicna, jedan prijatelj ima drugi model samsunga ali mislim da je isti panel kao kod mene, hteo je da vrati svoj tv jer je mislio da je neispravan. Onda smo namestili sliku kako valja i to je skroz druga prica. Interesantno je koliko ljudi nema pojma za to i ocekuju da je to kao kad kupis peglu, ukljucis i to je to. Najgore sto monitore koriste isto tako i to godinama, pa onda problemi sa glavoboljom a ne znaju zasto...

Link to comment
Share on other sites

Nasvira se kontrast(koji pobije lom boziji detalja posle neke jachine) i pojachaju sve boje(pogotovo plava da bi slika izgledala belja) koje se razliju po panelu na tv-eima koje prodavci planiraju da prodaju(bolja marza),a na drugima sa loshijom marzom sve to smanji ispod normale,tako da narod koji ne zna shta treba da gleda ubede da kupe te nasvirane(shatro bolja slika).Prema ovako nechem http://www.lagom.nl/lcd-test/ podesiti sliku i nece boli glava.

Link to comment
Share on other sites

Nasvira se kontrast(koji pobije lom boziji detalja posle neke jachine) i pojachaju sve boje(pogotovo plava da bi slika izgledala belja) koje se razliju po panelu na tv-eima koje prodavci planiraju da prodaju(bolja marza),a na drugima sa loshijom marzom sve to smanji ispod normale,tako da narod koji ne zna shta treba da gleda ubede da kupe te nasvirane(shatro bolja slika).Prema ovako nechem http://www.lagom.nl/lcd-test/ podesiti sliku i nece boli glava.

ObiÄno se ne pravim pametan, ali ovo Å¡to si napisao nema blage veze. Sticajem okolnosti, ja sam u poslu sa prodajom televizora i nikad za ovo nisam Äuo, a kamoli praktiÄno primenjivao. Takodje, nisam Äuo ni od kolega da su praktikovali neÅ¡to sliÄno.

Link to comment
Share on other sites

More, svi su nešto preozbiljni, samo ozbiljne teme sa argumentima, valjda je takav trenutak, što bi reko moj drug, zamenik nepostojećeg kućnog saveta. Šta će bilo kome argumenti a pogotovo audiofilima to mi nikad neće biti jasno.

Link to comment
Share on other sites

Ako po vama Samsung nema najbolje lcd led panele, onda ovde vecina pod hitno paravac kod oftamologa! 

I LG i Toshiba (o Sony i ostalim da ne priÄam) imaju bolje panele od Samsunga,najviÅ¡e me nervira Å¡to Å¡tede

 na tim panelima na spoljnoj  zaÅ¡titi ekrana,nepostoji Å¡ansa da se lepo oÄisti ekran a da ne ostaju tragovi jako

vidljivi na njemu ili mi treba neka od 20-30€ posebna oprema da oÄistim ekran bez vidljivih tragova.

Link to comment
Share on other sites

Lilyhammer nemoj se potresash naravno da je Samsug najbolji sa led panelima.Nego ovaj Struja(220-380) i ta njegova banda prodavachka nasviravu Samsunge tako da Ujkov prijatel umalo nije vratio TV misleci da je bataljen.Popijesh kilo kafetina dok izgledash dnevnik.

Mogao bi Struja da nasvira i tebe.

Link to comment
Share on other sites

I LG i Toshiba (o Sony i ostalim da ne priÄam) imaju bolje panele od Samsunga,najviÅ¡e me nervira Å¡to Å¡tede

 na tim panelima na spoljnoj  zaÅ¡titi ekrana,nepostoji Å¡ansa da se lepo oÄisti ekran a da ne ostaju tragovi jako

vidljivi na njemu ili mi treba neka od 20-30€ posebna oprema da oÄistim ekran bez vidljivih tragova.

Zaboravio si na Sharp panele koji se ugradju uglavnom u najskuplje primerke poznatih firmi,kao i u top modele Vaio racunara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...