Jump to content


SAMSUNG vs LG'???


Ikac

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisi se valjda naljutio.

Ophodjenje i sam vokabular , nisu ti bas jaca strana. Donosis neprimerene zakljucke na osnovu pojedinacnih primera, koji su u stvarnosti daleko od istine. Sto je najgore, nisi ni svestan, da li si nekog pritom uvredio, nego postavljas gore navedeno pitanje, i to kao konstataciju. Ja jesam pobornik opustenije komunikacije na forumu, ali bez da se udara na neciju profesiju ili njega licno. Nadam se, da ces ovog puta izvuci pravi zakljucak.

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore, nisi ni svestan, da li si nekog pritom uvredio

 

Izvinjavam se za oftopic,ali dugujem objashnjenje.Vec 13 godina jedan od poslova kojim se bavim je prodaja i ugradnja bele tehnike.Tri ponajbolja moja prijatelja se bave prodajom i ugradnjom bele tehnike i kompjutera,a moj lokal izdajem choveku koji se bavi popravkom audio i video uredjaja .Pojam "nasviravanje"(na koji smo se svi gore pomenuti nasmejali) je upotrebio jedan od njih kad je odluchio da prodaje kungfu lcd tv,jer je trzishte trazilo ravan ekran,nisku cenu i sliku razvuchenu u 16:9 i nikad nijedan tv nije nasviro.Kompletna shala je na rachun tih ljudi sa rechenicom "ko je trazio kvalitet" i jako mi je zao shto si se osetio prozvanim i uvredjenim.Jedino shto mogu trenutno je da ti se izvinim i tebi i drugima koji su se tako osetili.Pogreshno sam procenio prag tvoje opushtene komunikacjie i ubuduce cu se truditi da je izbegavam.

Link to comment
Share on other sites

Ha ha, bravo za rts :)

Razmisljao sam o ovome da napucane boje deluju dopadljivije. Kako je to moguce? Daleko je to od realnog prikaza boja, bas deluje odbojno, ne shvatam kako nekome to moze biti dobro? Zar nije cilj proizvodjacu da prikaze sto realniju sliku u prodavnici ili idu na to da je hipi tripi prikaz rezultat sadasnje globalne potraznje?

Link to comment
Share on other sites

Jbmu miša, ispada da je tako. Samo znam da kad bi boje u prirodi izgledale kao na tv-u u prodavnicama ja bi nacisto odlepio. Nego, ko ce ga znati sta je realno... Vidiš da svašta mućkaju deci u kafići, i trpaju lsd u paštetu, pa oni kad izađu u shop onda ne razabiraju boje ko mi što smo strejt. I kupaći kostimi sve floru.. flou... fluorescentniji da zbune ajkule.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ima li koristi od "Auto Volume Leveler" funkcije na Samsung/LG televizorima? Može li se pomoću nje iznivelisati jaÄina zvuka kablovskih kanala i preduprediti ono isprepadano skakanje iz fotelje kad iznenada krenu reklame?   

 

I jedno pitanje o procesorima za podrÅ¡ku smart funkcije: kod smart televizora otprilike iste klase (recimo, Samsung 48H6200 vs LG 47LB650v vs Panasonic 48AS640), koliko se u realnom radu primeti da Samsung ima quad core procesor, a LG i Panasonic, dual core? 

Link to comment
Share on other sites

Usudio bih se sa sigurnoscu da tvrdim da, preko IPTV-a, ova funkcija funkcionise, tj. od nje ima koristi na Samsung LED tv. Prelazi na reklame su fino "ispeglani", nema onih strasnih razlika u glasnoci. Koliko se secam, na kablovskoj tv nije bas bilo primetno da funkcionise, razlog mi nije poznat. Moguce je i da gresim oko kablovske, cini mi se da je tako bilo... Napomena je da sam imao kablovsku starog, primitivnog tipa, znaci, glavni kabl do zgrade, pa onda razvod do stanova, gde se kabl direktno steka u tv, bez kablovskih risivera, kao sto je na SBB, recimo.

 

Smart sam na TV-u koristio ukupno 4 minuta za godinu i po dana, za to vreme procesor je odradjivao sta sam mu zadao, toliko o tome :D .

Link to comment
Share on other sites

Hvala, Trottere  :cheers Ti si, ako se ne varam, uzeo Samsunga F5500, a on ima stvarni refresh rate od valjda 50Hz. Bacio sam oko na model H5500, koji je valjda naslednik tog tvog modela, i ima isti refresh rate. Kako si zadovoljan kvalitetom slike kod HD prenosa fudbalskih utakmica i drugih sadržaja koji sadrže brze pokrete? Jel prisutan onaj "motion blur" efekat? 

 

I da li si uoÄio neku manu kod tvog TV-a za ovih godinu i po korišćenja?

 

Sori ako puno pitam, ali, eto, kupujemo TV pa je svaka informacija dragocena :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste 42F5500, ja zadovoljan. Koristio sam ga prvih mesec dana sa primitivnom kablovskom (opisano iznad sta je to) i tv kanali su bili katastrofa, sto, mislim ne zavisi od modela vec bi sa takvim signalom na najskupljem tv-u bilo isto tako lose. Posle presao na IPTV i slika na normalnim tv kanalima je mnooogo bolja, gledljiva, a HD kanali su odlicni. Sport na HD kanalima je super, ako ima blur-a (a verovatno da ima, nemoguce da ga nema) ne primecujem ga i stvarno je super slika, nista mi ne smeta. HD filmovi i serije su, takodje, odlicni, sto i nije cudo.

Naravno, prvobitne fabricke postavke slike su lose (tj. meni nisu odgovarale), ali lako se podese parametri za normalan prikaz boja, osvetljenja i kontrasta (ja sam nasao vec gotovo resenje negde po netovima i samo prepisao, malo negde doterao) i sve je sasvim OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...