Jump to content


SAMSUNG vs LG'???


Ikac

Recommended Posts

i na mobilnoim telefonima, vrlo bitno da se naglasi! svi ajfonovi eplovi koriste samsung ekrane ;-)

 

Ovo uopste nije tacno, samsungova slika na mobilnim telefonima je kranje neprirodna i previse osvetljena, boje su kao na maksimalno istusiranoj slici u photoshopu.

 

Kad su TVovi u pitanju, posedujem i LG i Samsung i mogu reci da koliko god da sam bio zadovoljan Samsungom kod svojih dok sam ziveo, LG koji imam ima bolju sliku. U pitanju su nijanse i daleko od toga da je kolega pogresio sa Samsungom, ali reci da Samsung pravi najbolje panele je kranje neozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LG koji imam ima bolju sliku.

 

 

:thumbsup2 IPS panel je bolji od Dynamica po pitanju boja,oshtrine i ugla gledanja.Samsung je veliko ime i na konto tog imena peca kupce koji idu na siguricu,kao shto je to nekad Sony radio i drmo cene na konto toga,a danas prodaje upravnu zgradu i zivi od playstationa.

 

i na mobilnoim telefonima, vrlo bitno da se naglasi! svi ajfonovi eplovi koriste samsung ekrane ;-)

 

Pokojni Steve Jobs poznatiji kao Jesus je poznat bio po tome shto mu je uvek mnogo bitniji bio izgled nego kvalitet.Tako da je chesto zrtvovao kvalitet za izgled i ti Ajfoni Ajpodi Eplovi nisu nikakav sinonim za kvalitet vec su vishe statusni simbol,jer gomila vlasnika ne razaznaje koji je koji model.

Link to comment
Share on other sites

 

Najuspešniji poslovni ogranak kompanije “Soni†jeste prodaja životnog, automobilskog i zdravstvenog osiguranja u Japanu.

Prošle godine, finansijski ogranak firme ostvario je 63 odsto ukupnog profita. U proteklih deset godina, najveću zaradu donela su životna osiguranja (933 milijarde jena, tj. 9,07 milijardi dolara).

 

U istom periodu, “Sonijev†sektor za film i muziku, iz koga su izaÅ¡li filmovi o Spajdermenu, “Trideset minuta posle ponoći†ili "Pre ponoći", kao i CD-ovi sa muzikom Äuvenog violonÄeliste Jo Jo Maa i francuskog muziÄkog dueta “Daft pankâ€, zaradili su sedam milijardi dolara

Link to comment
Share on other sites

Ovo uopste nije tacno, samsungova slika na mobilnim telefonima je kranje neprirodna i previse osvetljena, boje su kao na maksimalno istusiranoj slici u photoshopu.

 

Kad su TVovi u pitanju, posedujem i LG i Samsung i mogu reci da koliko god da sam bio zadovoljan Samsungom kod svojih dok sam ziveo, LG koji imam ima bolju sliku. U pitanju su nijanse i daleko od toga da je kolega pogresio sa Samsungom, ali reci da Samsung pravi najbolje panele je kranje neozbiljno.

 

Naravno da nisi upravu, a znam i koji si ''test'' citao, cak si pomenuo i jedan izraz koji neoborivo potvrdjuje da sam u pravu! To sto se tice za ''bomilni telefoni''.. :-P

 

 

:thumbsup2 IPS panel je bolji od Dynamica po pitanju boja,oshtrine i ugla gledanja.Samsung je veliko ime i na konto tog imena peca kupce koji idu na siguricu,kao shto je to nekad Sony radio i drmo cene na konto toga,a danas prodaje upravnu zgradu i zivi od playstationa.

 

 

Pokojni Steve Jobs poznatiji kao Jesus je poznat bio po tome shto mu je uvek mnogo bitniji bio izgled nego kvalitet.Tako da je chesto zrtvovao kvalitet za izgled i ti Ajfoni Ajpodi Eplovi nisu nikakav sinonim za kvalitet vec su vishe statusni simbol,jer gomila vlasnika ne razaznaje koji je koji model.

 

..odgovorno tvrdi da sam u pravu to oko kvaliteta samsungovih ekrana na mobilnim smartfonovima! Imao sam prilike da koristim i: ajfonove, lg, sony, nokia i ostalu buraniju..od kad sam pre par meseci ponosni vlasnik samsung S4 9505, tek sam sad shvato kolika je razlika u odnosu na druge! Samusngovi ekrani na mobilnim smatfonovima su prosto neverovatni, i toliko opcija da ih svako moze prilagoditi svom oku, a tu se izdvajaju oni iz srije S i NOTE, moj pomenuti S4 cak poseduje cak rezoluciju samog ekana u Full HD-u, sto znaci da je ekran rezolucije 1920x1080p. Malo koji to pseduje i od samsunga, a od ostaklih da i ne govorimo i sto je najvaznije pravi  FullHD snimke i prednja i zadnja kamera, s'tim sto zadnja to radi u 60 frejmova/s, zadivljujuce za jedan telefon! Mogao bi jos mnogo toga da napisem i to iz oprve ruke, NE CITAJUCI TESTOVE I RAZNE REKLAME KO NEKI OVDE, jer pisem SOPSTVENE UTISKE..sto bi nse reklo iz PRVE RUKE!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Lol, Rokijana, pa nećemo se mi mnogo ovajditi od osiguranja kada prodaju tehnološki deo Kitajcima. Nažalost, agonija nekadašnjeg giganta ne prestaje: Sony To Sell Former Tokyo HQ

Naravno,vecina velikih giganta je vec odavno u "rukama" PRC-a i definitivno globalna ekonomska kriza pogadja celu planetu pa i kompaniju kao sto je Sony.

U zadnjih dve  godine kompanija se usredsredila na revitalizaciju elektronskog biznisa,isplatila i prekinula saradnju sa Ericssonom (zbog velikih gubitaka),prodala nekoliko objekata u Njujorku i Osaki,kao i BIVSU glavnu zgradu u Tokiju gde je zadnjih desetak godina smestena papirologija i sluzbenici (Sony nastavlja da koristi sve svoje bivse objekte i placa lizing).

Kompanija je prodala i svoju VAIO poslovnu liniju investicionom fondu Japan Industrial Partners Inc. zato sto će se fokusirati na proizvodnju i dalji razvoj mobilne poslovne jedinice koja obuhvata pametne telefone i tablete, a u kojoj se oÄekuje poslovni rast u budućnosti.

Sve te parice su ulozene u nekoliko projekata: zajednicku fabriku tv panela sa Samsungom, kao i partnerstvo sa Panasonic-om na razvijanju i proizvodnji oled ekrana (mada su zadnje vesti da posle 1,5 godine zajednickog rada stavljaju na stand by).Naime obe kompanije su na CES-u prikazale svoje 56-inch 4K oled televizore.

Sony je kupio cloud gaming kompaniju Gaikai, kupovinom kompanije Gaikai, Sony je dobio strateÅ¡ki resurs koji će mu pomoći u borbi sa rivalima kao Å¡to su Nintendo i Microsoft ali i sa kompanijama LG i Samsung, koje su joÅ¡ ranije objavile partnerstva sa  Gaikai koje omogućuje Cloud igranje na njihovim televizorima. Ovi televizori, u kombinaciji sa Google TV, imaju potencijal da ugroze tržiÅ¡te konzola za igranje jer bi na njima mogli igrati vrhunske igre bez potrebe za kupovinom konzole za igranje.

Svedoci smo velikog povratka Sony-ja u vidu proizvoda smart telefona,tableta,4k tv,4k kamera,audio komponenti i dslr fotoaparata

  

Link to comment
Share on other sites

U suštini, iskreno se nadam da će im poći za rukom da ostanu u igri. Preveliki su da bi potonuli preko noći, ali za opstanak je potrebno ozbiljno restruktuiranje kompanije i repoziciranje na tržištu. I veći su propali jer su bili suviše inertni, te nisu uspeli na vreme da se prilagode turbulentnom okruženju koje se sve brže menja. Očigledno je da u Sony-ju imaju plan kako da se izbore sa krizom, nadajmo se i da će ga uspešno sprovesti u delo.

 

No, tema su Samsung i LG, odosmo u off.

Link to comment
Share on other sites

Sony je za mene uvek bio prenabydžene cene i prelepe reklame, ništa treće.

LG i Samsung mi nekako viÅ¡e pasuju u svemu kada su u piranju TV i monitori, pa Äak i mobilni ureÄ‘aji.

Nekako mi deluje poštenije odnos cena/kvalitet. Ne pravim razliku između LG i Samsunga, imam i jedne i druge proizvode, kolko sam kad mogao tolko sam se pružao i ne kajem se ni jedne kupovine te dve etikete.

Sada koristim jedan Samsung fon, a planiram nabavku LG-a.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, posle svega, 32"(radije) ili 40" FullHD sa CI card ulazom i tako dalje, za nas koji, i dalje, koristimo coaxial 75ohms SBB cable... Naravno, postoji nada u upgrade signal-a, ako se ukaže potreba... Šta uzeti od TV-a iz trenutne ponude?

Link to comment
Share on other sites

Ziko, to je sve tu negde, apsolutno necete pogresiti sta god da uzmete, ostalo su licne preferencije.

Kao sto sam rekao na prosloj strani imam i LG i Samsung i slika mi je lepsa na LGu (model 42la660s) ali, s druge strane software je vise user friendly na Samsungu.

 

Lilyhammer Cisto da jos jednom ponovim, ako nisi citao, posedovao sam i jedno i drugo i trece. Slika je apsolutno neprirodna, ako pricamo o mobilnim telefonima, gledam ga na svakom koraku, tako da i da nisam bio korisnik vrlo dobro znam sta pricam. Probaj HTC one npr. ako vec ciljas na uredjaje vise klase, osim kamere koja je bolja na Samsungu, telefon je po svakom kriterijumu bolji (iako specifikacije ne govore u njegov prilog). 
Link to comment
Share on other sites

Posto je tema Samsung vs LG, moj glas ide LG-ju. Inace, licno bih kupio Philips, za mene i dalje nekako ima najprirodniju sliku. Ovo pricam iz licnog iskustva, posto svakog dana imam prilike da ih uporedjujem na poslu. Ovo je konstatacija u vezi TV-a.

Link to comment
Share on other sites

Poz.ja sam pre pet meseci uzeo LG 42la620s.isto sam se dvoumio ozmedju samsunga i lg ali mi je prevagnula pouzdanost i garancija- posto je uzet preko oglasa.ali imam samsung monitor 22inc i nisam nesto presrecan sa njim.sav je nabudzen bojama i naporan.sa lg tv sam prezadovoljan.moj glas za LG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...