Jump to content


Beyerdynamic iskustva


Stefan Denić

Recommended Posts

Pozdrav!

Od skora sam udomio T1.  :banana   Vrlo sam zadovoljan zvukom, otvoren, veoma detaljan, siroke pozornice.. Carobno radi sa SACDima, prosto je neverovatno koliko brzo prolaze sati slusajuci muziku. Medjutim, ponekad zna da zvuci pomalo svetlo, ne dovoljno duboko i skrto sa niskim frekvencijama, pa resih to da resim na neki nacin.

 

Headfi nalaze dve stvari, zamenu kablova i promenu pojacala.

Interesuje me da li je ko slusao kombinaciju sa pojacivacima zastupljenih na nasem trzistu. Moj T1 trenutno radi na Naim V-dac-u, za sad ta kombinacija daje veoma dobre rezultate. Kratko vremena pri kupovini sam imao priliku da ga cujem i sa Beyerdynamic A1 pojacalom, medjutim, u poredjenju sa naimovim zvukom, nije bilo mnogo unapredjenja. Mnogo su hvaljene i kombinacije sa lampasima, narocito Woo audio, ponegde se pominje i Cayin.

Sto se tice kablova za slusalice, ne znam da li postoji neko sa nasih prostora ko se time bavi. Kablovi koji se porucuju iz inostranstva dostizu nerazumne cene, cak i do 500 dolara. Koliko ulaganje u kabel donosi poboljsanja i koliko je to novca vredno je relativna stvar. Doduse, headfi navodi to kao glavnu preporuku.

 

Ukoliko neko ima iskustva oko pojacala za slusalice slicnog cenovnog ranga ili neku informaciju sto se tice zamene kablova, bio bih zahvalan da podeli :)

 

Link to comment
Share on other sites

Koristim Naim DAC V1 u sistemu. Ipak sluÅ¡alice kaÄim na drugi sistem koji se sastoji od  lehmann rhinelander pojaÄala za sluÅ¡alice i HRT streamer II+ DAC-a povezanih Qed  performance 2 interkonektima. Dobio sam zvuk prepun detalja, prijatan na duže sluÅ¡anje. Promenom interkonekta (umesto Qed-a probao sam Oehlbach HF 214, sa fabriÄkim ÄinÄevima) promenuo se karakter zvuka i to mi se nije svidelo, pa sam vratio Qed u sistem. Ne mogu da kažem da Rhinelander pojaÄalu dobijam dublji bas ali nekako imam utisak da je Ävšći, jasno definisan. Naim Dac V1 je, da tako kažem, muzikalniji ali prednost sam (za sada) ipak dao Lehmann Rhinelander pojaÄalu za sluÅ¡alice, a Naim Dac V1 koristim kao DAC i on tu funkciju obavlja fantastiÄno. Umalo da zaboravim, sluÅ¡alice koje koristim su Sennheiser HD-515.

 

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!
 

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja Rhinelander, medjutim stavio sam ga u drugi plan. Slusao sam ga sa kombinacijom HRT streamer II i, prvo Grado SR325is sluskama, pa sad sa Beyer-om. Na Gradu je davao veoma dobre rezultate, da kazem, pun pogodak. Doduse, sa Beyerom od 600oma se veoma tesko bori. Otvorio sam ga i ubacio spojnicu sto je dosla sa njim u kompletu, cime sam mu dodao jos 14dB gaina. Zvuk je bio glasniji, medjutim bas se kompletno izgubio, mnogo manje dinamike, prakticno je Grado u toj kombinaciji davao bolje rezultate. Tako da je Lehmann zapakovan i spreman za prodaju, na zalost.

 

Imate li mozda iskustva sa nekim ozbiljnijim Lehmannom, kao sto je model Linear?

Link to comment
Share on other sites

SPL nema kod nas u prodaji, barem koliko vidim, tek u Banja Luci. Ne bih voleo da kupujem na slepo.

Traformatic Head One izgleda vrhunski. Nasao sam brojne komentare o njemu na HeadFi forumu, lepo je citati o mocnoj spravici sa nasih terena. Ima 3 opcije za biranje otpora slusalica, 30, 100 i 300 oma. Brine me cinjenica sto T1 radi na 600oma, ne znam kako bi se ponasao Head One prilikom duzeg slusanja. Jel imao neko priliku da se ozbiljnije da se posveti slusanju Traformatica?

 

Ukoliko neko ima duzeg iskustva sa kombinacijom Beyera A1 i T1, nek se javi :D A1 koji sam ja imao prilike da slusam je bio poprilicno nerazradjen, na zalost. Interesuje me kako bi se kombinacija cula nakon stotinjak sati rada, veoma je hvaljena u WhatHifiju.

 

ps. Sta je DSD?

 

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!

Link to comment
Share on other sites

Taj prekidac (30, 100 i 300 oma) ne menja samu topologiju amp-a, vise mu dodje kao obichan gain. Tako da oko toga ne treba brinuti. Mislim da ces morati do Mladenovca da ga cujes. Mozes i da prosetas do 4audio-a sa sluskama. Tamo imaju nekoliko amp-ova (Bryston bha-1, Musical Fidelity m1hpa, NuForce HAP-100...).

 

Kazes slusas SACD koji podrazumeva DSD odnosno Pulse-density modulation. V1 nema podrsku za DSD tako da u stvari slusas PCM kao i vecna nas:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ukoliko neko ima iskustva oko pojacala za slusalice slicnog cenovnog ranga ili neku informaciju sto se tice zamene kablova, bio bih zahvalan da podeli :)

 

 

PoÅ¡to se malo zabavljam ovih dana na temu headphones i head-amp, sluÅ¡ao sam 3 head-amp-a i razliÄite sluÅ¡alice. 2 od ta 3 sam vratio vlasnicima (jedan Project i jedan DIY).

Tu mi je joÅ¡ uvek jedan DIY head-amp koji je neÅ¡to najopakije od konstrukcije Å¡to sam u životu video. Mrcina od 8 kg, koji je uraÄ‘en ozbiljnije od gro pojaÄala za zvuÄnike. 

I može i da pokreće zvuÄnike na manjoj snazi. Ako želiÅ¡, možeÅ¡ da navratiÅ¡ do mene (BG) i da posluÅ¡aÅ¡ T1 preko njega. Za neÅ¡to viÅ¡e sluÅ¡anja bi morao da se dogovoriÅ¡ sa vlasnikom amp-a. InaÄe, upravo zvuÄni karakter tog head-amp-a savrÅ¡eno odgovara tvom opisu onoga Å¡to tražiÅ¡ (malo mekÅ¡i zvuk, i opasan "drive" sa 600 Ohma).

Link to comment
Share on other sites

Taj prekidac (30, 100 i 300 oma) ne menja samu topologiju amp-a, vise mu dodje kao obichan gain. Tako da oko toga ne treba brinuti. Mislim da ces morati do Mladenovca da ga cujes. Mozes i da prosetas do 4audio-a sa sluskama. Tamo imaju nekoliko amp-ova (Bryston bha-1, Musical Fidelity m1hpa, NuForce HAP-100...).

 

Kazes slusas SACD koji podrazumeva DSD odnosno Pulse-density modulation. V1 nema podrsku za DSD tako da u stvari slusas PCM kao i vecna nas:)

 

Pa trebalo bi fino da radi na 300oma, nije tolika razlika u gainu. Kontaktirao sam Mladenovac, cekam odgovor. :D

 

Sto se tice tih "SACD"-a, to je izgleda samo nesto kvalitetniji flac ili dff koji se krece oko 2500-3000 kbps, poreklom najcesce sa torenata, jedino sto nosi naziv SACD. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...