Jump to content


DVD TV D3


slobodan_ns

Recommended Posts

E ovako dobio sam dvd na poklon bez kablova (sem onaj sto ide u struju za dvd) i bez daljinskog... Imam digitalnu televiziju D3, i kablove sto idu i D3 uredjaj, znaci iz skarta na TV se racva 6 dzeksni, crvena, zuta i bela. a samo tri kabla idu u D3 a tri su visak. kako ja da povezem dvd na te kablove? evo slika, a vi kazite gde sta da utaknem!?

img20140131223310.jpg

img20140131223422.jpg

img20140131223849.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem baš šta hoćeš? Da povežeš dva uređaja koji su izvor signala (DVD i D3), na jedan uređaj koji ima jedan input za analogni signal (SCART na TV)?!?

 

To neće da može.

 

Koji TV imaš? Ako je noviji LCD, D3 bi trebalo da povežeš na HDMI.

Ako je stari CRT, pogledaj da li pored SCART ulaza ima i AV ulaze, ili još jedan SCART.

 

Ako na TV imaÅ¡ samo taj jedan SCART kao ulaz, onda to ne možeÅ¡ povezati. Možda eventualno nekim splitterom za dva AV ulaza, ali za poÄetak utvrdi Å¡ta imaÅ¡ na televizoru.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih to uzimao, radije cu cupati kablove. kazi mi samo kako da povezem DVD sa tim kablovima, gde koji ide? zato sam sliku postavio

 

Žuti ÄinÄ na (jedini) žuti. Crveni na MR, a beli na ML.

 

I Å¡to reÄe Rokijana, proverite da li imate ÄinÄeve sa prednje strane televizora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...