Jump to content


Sta ste nabavili 2014. (od HiFi-ja)?


Gox co.

Recommended Posts

Stigli mi mono blokovi sa 2A3 lampama sad ide komparacija sa Air Tight  - om. SET vs Push Pull

(izvinjavam se na lisim slikama ali sta cu kad sve pare dadoh na hi fi :) )

th_IMG_20141220_192840_zpsc2feff46.jpg  th_IMG_20141220_192830_zps87b256f0.jpg

Nema firma, radjeni za mene po narudzbini. Odoh ja u DIY kupovni.

Poz

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stradi, pod hitno da pozajmis bolje slikalo.

Ee, da, pa zaboravio sam da prijavim ovde ovogodisnju nabavku a nepravda bi bila da je ne spomenem.

Kupljen SMSL SA-36A PRO, minijaturni kineski ampić sa digitalnim pojacanjem, doradjen od strane Ston Colda po savetima Skrstica i Neskora. Jedna od najboljih kupovina kohe sam u zivotu obavio a kupio sam ga samo iz zaludne znatizelje... Svira non stop u sistemu umesto pojacala koje je kostalo 1000 DM i koje je stvarno dobro pojacalo. Jbg, toliko je dobro, ako mi verujete, ne znam sta drugo da kazem. Slika ima u temi o ampiću.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti Tozo, zaista uzivam u tom cudnom mikro sklopu. Ziv bio!

Covece, kad vidim otkad sam ovde i koliki mi je broj komentara u'vati me strah... za buduca pokolenja koja ce citati sve to. Ja sam citao stripove i slusao muziku a sad citaju forume i nekog trottera i ne slusaju nista.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno bre Stric ispiso si tri "Tija Dona".Da si za svaki komentar uzeo po dinar imo bi u shteku za jos jednog kineza,pa jedan za left,a drugi za rajt kanal.

 

A za ova pokoljenja sto je Striko "obrazovao" ne cudi kad opisu "Romea i Juliju" kao "Ortak i ortakinja se gotivili,a matorci ih smarali",ili "Zlocin i kaznu" kao "Ortak osto bez kinte i overio babu za kintu".

 

msn-rofl.gifmsn-rofl.gifmsn-rofl.gif

 

Za slusanje nisi u pravu,slusaju smartifone.Svima vire oni tamponi na zice od 300 decibela buke iz ushiju.

 

Uzgred budi receno izvinjavam se sto sam izleteo iz teme,ali morao sam.Ja i Stric smo generacija "bez buducnosti",pa ga puno "gotivim".preved.gifpreved.gifpreved.gif

Link to comment
Share on other sites

Najvaznije stivo u ovom veku ima Zoran Zu, specijal iz grupne nabavke Lampucere, u pdf formatu. Ako nije izbrisao. Ja jesam, slucajno, kod reinstaliranja masine.

Zadnji put kad sam bio u modi i slusao telefon zamalo me nije ubilo jedno motorno vozilo dok sam vozio biciklo a mozak mi bio zauzet slusalicama u pregustom saobracaju Milanovca, spasao me urodjeni refleks i starost Opel vozila koje u trecoj brzini nemase dovoljnu snagu da prolaskom kroz zuto svetlo na raskrsnici usmrti/povredi Rastamana na biciklu koji je u tom trenutku jednom rukom odrzavao pravac a drugom trazio upaljac u rancu zabacenom za siroka ledja.

Link to comment
Share on other sites

Zadnji put kad sam bio u modi i slusao telefon zamalo me nije ubilo jedno motorno vozilo dok sam vozio biciklo a mozak mi bio zauzet slusalicama u pregustom saobracaju Milanovca, spasao me urodjeni refleks i starost Opel vozila ....................

 

Sto bi reko Svetislav Lale Basara u "Fami o biciklistima" "Ni Bog nece blesave bicikliste".

Link to comment
Share on other sites

Ali to nisam sad uzeo, to je od ranije. (a ovo je tema o novo nabavljenim stvarima)

Kad sam shvatio da je to u stvari Wadia 860/850 samo original, ode Wadia kao da je nikad nije bilo. Mislim da kod nas dosta ljudi ne zna o kakvoj spravi se radi kao celom uredjaju  a kao transport  je medju najboljima (ikad) MHO

Link to comment
Share on other sites

Stradi, pod hitno da pozajmis bolje slikalo.

Ee, da, pa zaboravio sam da prijavim ovde ovogodisnju nabavku a nepravda bi bila da je ne spomenem.

Kupljen SMSL SA-36A PRO, minijaturni kineski ampić sa digitalnim pojacanjem, doradjen od strane Ston Colda po savetima Skrstica i Neskora. Jedna od najboljih kupovina kohe sam u zivotu obavio a kupio sam ga samo iz zaludne znatizelje... Svira non stop u sistemu umesto pojacala koje je kostalo 1000 DM i koje je stvarno dobro pojacalo. Jbg, toliko je dobro, ako mi verujete, ne znam sta drugo da kazem. Slika ima u temi o ampiću.

 

A gde je tema o ampiću?

Link to comment
Share on other sites

Ljubo, postoje li neki oficijelni podaci o trzistu hifi-ja kod nas, ili bar nezvanicne procene o kretanju za zadnjih 5 godina?

Ove godine sam nekoliko puta vidjao da se najavljuju zatvaranja radnji, na forumu je ove godine, cini mu se, bio najmanji broj zahteva za savet za kupovinu u budzet klasi (koja je najveci deo trzista). Izgleda mi da bi linija na grafikonu prodaje konstantno isla dole iz godine u godinu. Gresim li u proceni ili je trziste ipak jos uvek stabilno? Pretpostavljam da veci deo sada zauzima audio iz dela kucnog bioskopa a da je stereo u padu, kao i u vecini zemalja.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na tom predavanju kad je lik iz gfk pokazivao cifre. Situacija je čini mi se svake godine za 20% lošija. Dovoljno je porediti podatke iz apr najpoznatijih hifi distributera i tu se već dosta može zaključiti.

Sigurno se prodaja prepolovila od 2009 do danas. Pogledaj samo prodaju novih automobila.

Link to comment
Share on other sites

Divota! Sad sam video na drugom forumu da su pojacala diy, 

Nema tog branda koji moze bolje da svira od onoga kad se pravi nesto po narudzbini,(za nevernike moze i skoro da nema tog brenda) . Ko zna da cuje i sta hoce od zvuka to je kad se pogleda savrsenstvo, Uzmes semu koja ti odgovara, kupis najbolje delove i naravno najbitnije, ljude koji se svako odlicno razume u svoj posao a hoce da ti pomognu i rezultat :  imas za korektne novce (mada ne tako male)  nesto sto bih platio vise , vise , vise puta da ima znacku a sto je najgore najbolje stvari u svetu su takodje one iz malih serija i rucni rad. Ima jos posla na njima, treba da idu na el.tehniski faks da se premere , umere, podese kako se to vec kaze, jednom recju na ozbiljno testiranje i merenje pa cemo da vidimo. Zao mi je sto se kao mladji nisam opredelio za SET varijante (verovatno jer nisam poznavao ljude prave)  ali nikada nije kasno, zar ne. Kutiju i boju je projektovao i odredio arhitekta. Mislim da je ozbiljan tim strucnih ljudi iz raznih oblasti ulozio odredjen trud i vreme i hvala im na  tome i ovim putem mada njih nema ni blizu foruma.

Ceo zivot sam bezao od pravljenih stvari ali sada kada sam upoznao neke strucnjake i majstore i kad je doslo vreme da je svet tu na dohvat ruke i za znanje i za delove eto pristao sam da imam i ja nesto tako. Da ne bude zabune ja sam samo pozeleo mono blokove sa 2A3 lampama sve ostalo su radili drugi ljudi, ali bas sve.(ja sam apsolutni duduk a da ne bih utracio godine ko za gramofon interesuju me samo rezultati) Sudeci da imam vrhunski amp pored imam uslove i da ga zvucno proverim na adekvatan nacin jer moja filozofija je a i ostace da nije bitno koliko kosta vec kako svira, videcemo,ako bude dobar ostaje ako ne trazimo dalje mada to shvati uslovno jer to "meni nije dobro"  znaci da me treba poznavati licno da bi se to shvatilo na pravi nacin. Ali mi se cini sada vec izgleda mi sa izvesnom sigurnoscu. samo SET pojacala nadalje. Ovo i zato sto sam zadnjih godina cuo puno fantasticnog zvuka koncipiranog tako oko SET pojacala i malo je reci da sam odusevljen a mene bas nije tako lako posle ovoliko godina oduseviti.

Ja ne nosim stvari od kuce skoro nikada jer to ne volim ali sutra bi trebalo jedan clan foruma da ih odnese kod sebe jer ima neodoljivu zelju da ih cuje a ima zvucnike podobne za njih  pa cu mu izaci u susret jer ih ja trenutno nemam, zvucnike. I oni treba da se naprave (vec sam stavio slike Greencone) Njegove utiske cemo preneti citatom jer je u "kazni, ne sme da gleda crtace ovde na forumu".

Popi jedno iz minimarketa sa  coska da zalijes za srecu (kad vec nisi blize da te castim ).

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na tom predavanju kad je lik iz gfk pokazivao cifre. Situacija je Äini mi se svake godine za 20% loÅ¡ija. Dovoljno je porediti podatke iz apr najpoznatijih hifi distributera i tu se već dosta može zakljuÄiti.

Sigurno se prodaja prepolovila od 2009 do danas. Pogledaj samo prodaju novih automobila.

Hvala na linku, ocekivani rezultati. U skladu sa svim ostalim pokazateljima (domaca ekonomija). Stvarno treba cestitati distributerima sto ne odustaju jos uvek, zatvaraju ljudi trafike i male str jer je standard evidentno toliko utanjio, kako se ovi bore sa hifijem nije mi jasno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...