Jump to content


Sta ste nabavili 2014. (od HiFi-ja)?


Gox co.

Recommended Posts

smesna.gif

 

A Å¡ta će da bude u rupama, sve bre poloviÄne informacije dajeÅ¡, sve neÅ¡to na kaÅ¡iÄicu...?

 

evo:

 

Hivi X1A

 

Hivi F5BN

 

Vifa M22WR-15

 

 

 

NiÅ¡ta spektakularno, ali biće to jedna korektna trosistemska basreflex kutija. Tekstil u visokom, papir na srednjem i basu, gumena veÅ¡anja.. i viÅ¡e nego Å¡to je za muziku koju sluÅ¡aju potrebno  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kakav ti je ovaj devojacki sistem mnogi bi na forumu mogli da se penzionisu :)

 

Bio je tamo i gramofon, neki stari tangencijalni Technics, sav na dugme. Kada su poÄele da mi kradu ploÄe i da ih ne vraćaju u omote, oduzeo sam im ga :) Bezbednije im je sa digitalijom.. :D Do pola sam stigao sa razvlaÄenjem raÄunarske mreže po kući, pa će i one uskoro moći da napadaju NAS za filmove i muziku.

Link to comment
Share on other sites

he, he.. :razz:

Da svratiÅ¡ nego Å¡ta (i da voziÅ¡ nazad :D).. ne menjam niÅ¡ta, ovi zvuÄnjaci su za devojaÄki sistem (Audio Analogue Puccini + Yamaha CD-N500 + Aya DAC). penzionisao sam se.. gotovo..

Ma Mica obicno legne i odspava posle jela tako da nema problema sa voznjom :-)

... a to mu Wolli pravi zvucnike za spavace ... da slusa dok se "odmara" pred voznju. Dunja mora da ispari.

Link to comment
Share on other sites

Kakav ce to audiophilski susret da bude , jedan jede, drugi pije , treci spava sve ce da radimo osim da slusamo , izgleda :)

Pa problem i jesu ta isparenja dunje, to kad stigne do mozga i Tannoy postaje trosistemska bass refleks kutija  :) :) 

Znas da Mica muku muci sa kapacitetom, covek ne da da idem kuci dok mu nisam vratio lift na rucku, morala majka buca da pusta ploce ,.hahahaha a kakav je baja to bio.

Link to comment
Share on other sites

Bio na putu, a vidim i bio predmet za....vanja. Pozdrav momci :thumbsup2 Nemo se sekirate nista, zna djogat sam put kuci. Samo malo pluca da recikliram. Pozdrav od ubedjenog karnifore. BTW, jedva cekam da cujem tu "onako zensku " kutiju. Ljuto se to pravi. Woland je prestog prema tim kutijama. Trecina foruma bi dalo levo jajce za njih ( hteli to da priznaju ili ne), druga trecina ga nema ( mislim malopre spomenuto jel ),  pa ignorise, smatra za kante.... ostali imaju bolje. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Spominjao se taj Parasound poÄetkom godine u nekoj od tema, ne mogu da se setim gde i kad, ali sećam se da sam razgovarao sa nikstev-om kada je on planirao da zameni njegovu lampuceru, pa je jedna od opcija i bio ovaj Alexandrov Parasound, ali onda je niÄim izazvan stevan.zemun odluÄio da otuÄ‘i svoj CAL CDP/DAC pa se nikstev odluÄio za njega.

InaÄe, za izvesnu svotu novca Impuls radi upgrade koji priliÄno "otvara", kako stvari stoje, fabriÄki "uÅ¡trojen" DAC.

Link to comment
Share on other sites

Nabavio sam Parasound D/AC 1000 i KAB TD1200 Tonearm damper za sirotog Technics-a, ali, to je bilo u februaru ili martu i od tad me  ne zanima da bilo Å¡ta menjam.

 

 

Lepo,bas lepo. Ti onako neprimetno polako, nema te nema pa op HI End spravice, Za godinu dana si vesestruko poboljsao sistem, Jako mi je drago zbog toga, uvek volim da vidim kada neko napreduje u nasem svetu hi fi-ja. Sto se tice Parasounda to je odlicna sprava ima analogi zvuk jako izrazen, jako dobra sprava. Ja nisam neki zaljubljenik u diranje stvari mislim up grade i tome slicno ali cak kao i takav nevernik ti savetujem da poslusas savet koji si dobio u nekom postu ovde ako budes mogao. Po belom svetu kazu da je napredak cujan dosta i sto je najbitnije kada na vec odlicnu spravu uradis da bude jos bolja to mu dodje negde vrh a komentari koje sam ja citao kod nadogradjenih su vise nego pozitivni.

Inace ako se ne varam taj je dac prodavao neko sa DIY foruma pre mozda godinu dana

Ispeci neku picu, zagrlis Luxmanku i  :banana

ps

Moram da dodam da ti je sistem postao vise nego ozbiljan

Link to comment
Share on other sites

     Taj Parasound je u fabriÄkom stanju samo korektan DACbaziran na PCM63,  niÅ¡ta posebno.UraÄ‘en je kao tenk ali zvuk mu ne prati izradu. Ali, velik potencijal za apgrejd, i kada se apgrejduje dobija se sprava izuzetnog zvuka, koja može da zvukom parira mnogim savremenijim DACovima.Zadržava se muzikalnost svojstvena toj implementaciji PCM63 koga mnogi i dan danas smatraju za najbolji DAC, a dobije se dinamika, detaljnost, otvorenost, brzina i analitiÄnost znatno modernijih ureÄ‘aja.

 

    MeÄ‘utin apgrejd kod njega nije baÅ¡ tako jednostavan, pa samim tim ni jeftin kao kod AKAI CD79.Svakako ko se odluÄi na taj korak, "Doktor " IMPULS je to apsolvirao, može da uradi žmureći, a investicija vredi svaku paru, poboljÅ¡anje zvuka je ....

Link to comment
Share on other sites

     Taj Parasound je u fabriÄkom stanju samo korektan DACbaziran na PCM63,  niÅ¡ta posebno.UraÄ‘en je kao tenk ali zvuk mu ne prati izradu. Ali, velik potencijal za apgrejd, i kada se apgrejduje dobija se sprava izuzetnog zvuka, koja može da zvukom parira mnogim savremenijim DACovima.Zadržava se muzikalnost svojstvena toj implementaciji PCM63 koga mnogi i dan danas smatraju za najbolji DAC, a dobije se dinamika, detaljnost, otvorenost, brzina i analitiÄnost znatno modernijih ureÄ‘aja.

 

    MeÄ‘utin apgrejd kod njega nije baÅ¡ tako jednostavan, pa samim tim ni jeftin kao kod AKAI CD79.Svakako ko se odluÄi na taj korak, "Doktor " IMPULS je to apsolvirao, može da uradi žmureći, a investicija vredi svaku paru, poboljÅ¡anje zvuka je ....

Sve zavisi od toga koje je izdanje tog DAC-a u pitanju. MlaÄ‘i su već i u factory state veoma dobri. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...