Jump to content


Sta ste nabavili 2014. (od HiFi-ja)?


Gox co.

Recommended Posts

Moram da priznam da se meni, ovako "zguza", komponente sviđaju...

Nadam se da će spreda da izgledaju svetski. :thumbsup2

 

Neće imati plave diode :( Ni poklopac od Lolinih restlova. Ni kondove iz praistorije. 

 

Ali ostatak će biti sasvim kul. Za maÅ¡insku obradu i graviranje se pobrinuo Leonardo, za eloksiranje Žika iz NiÅ¡a. A to su uradili fenomenalno. A dizajn.. pa nema ga.. svedeno, minimalistiÄki, kontekstualno. Kao Glasove Metamorfoze. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Woland-e,

 Ako patiÅ¡ za tim starim kondovima, mogu da ti ih ja poÅ¡aljem. Ostalo mi od Tannoy-a koji su kod tebe. Mislim da su berba  1972.  Meni su objasnili da je to odliÄna godina i da će to odliÄno da svira. I platio sam ih  majstoru  kao arhivsko vino.

Tebi bih uÄinio, mogu da ti ih poklonim. Ako želiÅ¡ da ubediÅ¡ Impulsa da ti tu ne utrpava neke nove skalamerije,mogu i sliku da ovde okaÄim, pa neka on odluÄi .

Link to comment
Share on other sites

Woland-e,

 Ako patiÅ¡ za tim starim kondovima, mogu da ti ih ja poÅ¡aljem. Ostalo mi od Tannoy-a koji su kod tebe. Mislim da su berba  1972.  Meni su objasnili da je to odliÄna godina i da će to odliÄno da svira. I platio sam ih  majstoru  kao arhivsko vino.

Tebi bih uÄinio, mogu da ti ih poklonim. Ako želiÅ¡ da ubediÅ¡ Impulsa da ti tu ne utrpava neke nove skalamerije,mogu i sliku da ovde okaÄim, pa neka on odluÄi .

Kazu, kaubojska kafa se kuha sa tozom od stare kafe ... malo zacini i dadne boju vodi ... ali nikada ne bude prava kafa ... sa filterom ;-)

Link to comment
Share on other sites

Woland-e,

 Ako patiÅ¡ za tim starim kondovima, mogu da ti ih ja poÅ¡aljem. Ostalo mi od Tannoy-a koji su kod tebe. Mislim da su berba  1972.  Meni su objasnili da je to odliÄna godina i da će to odliÄno da svira. I platio sam ih  majstoru  kao arhivsko vino.

Tebi bih uÄinio, mogu da ti ih poklonim. Ako želiÅ¡ da ubediÅ¡ Impulsa da ti tu ne utrpava neke nove skalamerije,mogu i sliku da ovde okaÄim, pa neka on odluÄi .

 

Impuls je tvrd orah, ali mogu da probam.. A slika bi pomogla, siguran sam..

Link to comment
Share on other sites

ninja,

Pa to je to. Tako su i mene savetovali. Ja pametan, pa pristao. Mislio sam da ti kondovi (iz dobre godine za vino) pravi izbor i za zvuÄnike. Sve to mi objasnio Äovek od ugleda i respekta (auditorijum mu samo oreol nije prikaÄio, živa enciklopedija znanja, savetodavac bez premca, majstor od poverenja...). Posle nisam znao Å¡ta sa tim da radim, pa odoh kod nekog Å¡vajsera u Zrenjanin da izvadi stvar (hvala Eci !). Stvarno ta priÄa sa kaubojskom kafom ima smisla kad se setim kako su ti Wolandovi zvuÄnici kaubojski zvuÄali. Ali taj, malo pre pomenuti Eci, napravi od g.... pitu, tj, zvuÄnici (Tannoy Berkley)  zasviraÅ¡e bez vremeÅ¡nih kondova Äuvenog proizvoÄ‘aÄa "Iskra" iz doba mog puberteta. Od tada  filter kafu viÅ¡e ne pijem, a na ljude gledam drugaÄije (svaki put analiziram onu narodnu - Stoka se drži za rogove, a ljudi za reÄ, pa neki put kod mene ljudi zamene mesto sa stokom,( bez želje da uvredim stoku!)).

Link to comment
Share on other sites

Da li je optiÄka varka ili su kalemovi na gornjoj slici motani debljom žicom?

Nije.

Vidi se "iz aviona" da su motani debljom zicom.

To tebi nesto govori ? O cemu ? Poboljsanju u zvuku ? Stabilnosti "pozornice", tranzijenata ?

Slusao si obe izvedbe ? Poredio ? Bolje ti sviraju ove skretnice motane debljom zicom i sa razlicitim elementima na levoj i desnoj skretnici ? Mozda je to opticka varka ? Ili ni to nije ?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nije optiÄka varka. Obrati pažnju i na kondove: žuti sa leve a dva crvena sa desne strane. No, to nije ni bitno, obzirom da nisu ni povezani sa ostatkom. Žao mi je Å¡to viÅ¡e nemam tu fotografiju.

Hvala na odgovoru. Koja je sada skretnica aktuelna u novim kabinetima?

 

Nije.

Vidi se "iz aviona" da su motani debljom zicom.

To tebi nesto govori ? O cemu ? Poboljsanju u zvuku ? Stabilnosti "pozornice", tranzijenata ?

Slusao si obe izvedbe ? Poredio ? Bolje ti sviraju ove skretnice motane debljom zicom i sa razlicitim elementima na levoj i desnoj skretnici ? Mozda je to opticka varka ? Ili ni to nije ?

:wave2

Hvala na odgovoru. Nisam slušao nijednu od ovih izvedbi. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...