Jump to content


Quad ESL-57


Retro-Man

Recommended Posts

Nakon dvadesetak godina ponovno je u moju kolekciju doÅ¡la ova živa legenda od zvuÄnika Quad ESL-57 . PrijaÅ¡nji par koji sam imao je poÄeo pokazivati znakove umora i na žalost morao je otiÄi, ovaj par je totalno obnovljeni tako da vjerujem kako Äe mojim Loganima i Magnaplanarima biti dugogodiÅ¡nji prijatelj i partner u stvaranju Äarolije zvana glazba.

ZvuÄnike sam nabavio od naÅ¡eg Älana Foruma, Dragan13 o kojemu bi moga puno toga lijepoga napisati ali napisat Äu sam jedno, Dragane hvala ti na svemu :cheers:wave2

post-15891-0-53362100-1390694426_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Retro,

 

Boljeg kupca za ESL nisam mogao pozeleti. Moram ti reci da sam, odmah po objavljivanju oglasa na Audio Puls stranici, imao gomilu upita - no, tvoj je zaista bio prvi i zaista mi je jako drago sto je panel kod tebe zavrsio. 

 

Posebno mi je bilo drago upoznati te i provesti vreme sa tobom. Prenesi Slavku veliki pozdrav od mene.

 

Ziv bio! 

Link to comment
Share on other sites

 

Изглада да је та тема и била увод у продају иÑтих.

 

@ Retro-Man, уживај у звуку из тих звучника.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

DeÄki hvala

Oidluku o kupovini nisam donio na preÄac,  imao sam taj zvuÄnik i znao sam Å¡to bih trrebao tražiti u zvuku istih. KontaktiravÅ¡i Dragana rekao sam mu da sam spreman doÄi i da sam ozbiljno zainteresiran za kupovina ali dali Äu ih kupiti ovisit Äe o onome Å¡to Äu Äuti. Nakon 30-tak godina bavljenja HI-FI-om mislim da imam kompetentno uho i sposobnost da Äujem ono Å¡to me zanimalo, a zanimalo me je prvenstveno da Äujem koliko je u zvuku ostalo starog ESL-57. Mogao bih opisivati do beskraja ali pametnom Äe biti dovoljno to Å¡to su zvuÄnici danas kod mene.

 

Pero iskreno ne razumijem na Å¡to bi se trebala odnositi primjedba o ZOLTANIZACIJI zvuÄnika ali poÅ¡tujem prvo na vaÅ¡e miÅ¡ljenje. ZvuÄnik izgleda drugaÄije ali to nikako nije loÅ¡e, dapaÄe postoji firma u Holandiji koja radi identiÄne ramove za Quadove ali ostavljaju orginalne grilove. Dok sam u 90' imao prvi 57 ja sam pri sluÅ¡anju obavezno skidao prednje grilove jer sam se uvjerio da zvuÄnik bolje radi bez njih. Ne oada mi na pamet da povlaÄim ikakvu raspravu niti mi je važno Å¡to tko misli ali moram reÄi da za cijenu koju sam ja platio svoj 57 ( Dragane hvala na susretljivosti i poÅ¡tenju) vani ne mogu kupiti ni neispravne.

Na žalost problem je u tome da je uvijek bolje Å¡to uradi John ili Franc od domaÄeg Äovjeka, iako oni to bezobrazno naplate ali ipak je bolje.

Ono Å¡to znam je to da Äu od sada mirnije spavati jer znam da u blizini imam Äovjeka koji Äe mi u sluÄaju kvara uvijek priskoÄiti u pomoÄ a da se pri tome ne osjeÄam kako mi skida kožu sa leÄ‘a. Da sam to imao u 90' imao bih i dan danas prve 57-ice. :wave2

 

http://quadesl.nl/en/esl-57-refurbishment.html

Link to comment
Share on other sites

Primedba se odnosi na podatak da je uneto viÅ¡e od Soltanusa, a manje od Quada, prvenstvarno elektronika, ali i grilovi. Ne kažem da je loÅ¡e, možda i bolje zvuÄi nego da ga je Quad ponovo sastavio, ali, jednostavno to viÅ¡e nije Quad kakvim ga je konstruktor zamislio. Bitno je da si zadovoljan kupovinom, uživaj, imaÅ¡ i u Äemu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Primedba se odnosi na podatak da je uneto viÅ¡e od Soltanusa, a manje od Quada, prvenstvarno elektronika, ali i grilovi. Ne kažem da je loÅ¡e, možda i bolje zvuÄi nego da ga je Quad ponovo sastavio, ali, jednostavno to viÅ¡e nije Quad kakvim ga je konstruktor zamislio. Bitno je da si zadovoljan kupovinom, uživaj, imaÅ¡ i u Äemu. :thumbsup2

Pero drago mi je da primjedba nema zloÄesti prizvuk :thumbsup2 , nastojim da mi na prvom mjestu uvijek bude zvuk a to dali ima u neÄemu viÅ¡e onoga ili ovoga nije mi presudno kad kupujem neki ureÄ‘aj, razlog tome je Å¡to sam jednom davno shvatio da su sva pojaÄala, zvuÄnici, gramofoni itd... pravljeni iskljuÄivo da bi proizveli zvuk. Iskreno se nadam da Äu uživati u njima ali ipak mi predstoji period muÄenja sa spajanjem raznih pojaÄala, kablova i izvora zvuka iz moje kolekcije. :):wave2

Link to comment
Share on other sites

Iskrene cestitke na sjajnim zvucnicima koji su za mene referenca za sve druge kad su u pitanju srednji,i najvazniji tonovi.Citao sam nedavno jednu lepu nostalgicnu temu o njima,prosto neverovatno na koliki broj ljudi su ostavili isti snazan utisak koji ni jedni drugi zvucnici nisu mogli da proizvedu i da su im se jednostavno morali vratiti.Lampaski monoblokovi od 30-tak W su predivno zvucali sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Sondek hvala, mene su odavno sruÅ¡ili paneli a prve 57-ice nisam nikada zaboravio tako da ovu priliku nisam htio propustiti. Kolika je to bila ludost i želja pokazuje i to da sam veÄer prije puta iÅ¡ao kupiti sve Äetiri zimske gume a u Subotu ujutro bi malo tko normalan krenuo na put. Nije bilo nimalo lako voziti kroz taj ludi snjeg ali vrjedilo je iz dva razloga, proveo sam ugodno vrijeme sa izuzetnim Äovjekom i kupio izuzetne zvuÄnike.

U kolekciji imam cijevni izlaz sa cijevima 211, 18 Wata single-ended i lampaÅ¡ki pream pa jedva Äekam da Äujem kako Äe to raditi sa Quadom. :wave2

post-15891-0-47279200-1390777137_thumb.j

post-15891-0-79213000-1390777150_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Iskrene cestitke na sjajnim zvucnicima koji su za mene referenca za sve druge kad su u pitanju srednji,i najvazniji tonovi.Citao sam nedavno jednu lepu nostalgicnu temu o njima,prosto neverovatno na koliki broj ljudi su ostavili isti snazan utisak koji ni jedni drugi zvucnici nisu mogli da proizvedu i da su im se jednostavno morali vratiti.Lampaski monoblokovi od 30-tak W su predivno zvucali sa njima.

Negde sam (već, ovde) napisao da sam Äekao od davnih 70-ih godina poslednjeg veka proÅ¡log milenijuma da u svoju sobu unesem electrostatic-e... Sada sam, nekako, zadovoljan, već neko vreme... Tada sam Äuo pair ESL-ova kod Gospodarske mehane (za mnoge ureÄ‘aje koje sam Äuo u ovom ne tako kratkom iskustvu se ni ne sećam gde i kako, za ESL se sećam skoro svih detalja, Äak i kućnog broja) i to je bio crv koji me je (duugo) grizao... Eto, RM uživajte... Vidim da Vam nije lako odabrati sa Äime ih pogoniti, poznajem i taj usud ali ne, ipak, sa tolikim izborom... Uveren sam da su se i gume i put isplatili...
Link to comment
Share on other sites

Žiko itekako su se isplatile gume a i put koji nije bio baÅ¡ bezazlen no nije mi žao, upoznao sam prekrasnog Äovjeka i dovezao si zvuÄnike koje sam jednom morao prodati ali nadam se da ovi neÄe tako lako iz kuÄe.

ZvuÄnici trenutno nisu kod mene jer sam joÅ¡ uvijek u zavrÅ¡nim radovima ali prijatelj kod kojeg su udomljeni kaže da je i viÅ¡e nego zadovoljan njihovim zvukom.

Jedva Äekam da ih postavim u sobu i da se poÄnem muÄiti sa raznim pojaÄalima, kablovima, izvorima zvuka i ostalom tematikom vezanom za smjeÅ¡taj istih. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...